Povinné ručení - meziroční navýšení pojistného

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 9. 2019 11:51

plís je tu nějaký dobrák, co by sdělil, jak vypadá meziroční valorizace pojistného u DIRECTu (os. auto pro běžné využití, bez škodní události)? dííííky
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 18. 9. 2019 08:30

Já jsem sice u Directu, ale mám sjednané "připojištění", že mi nebudou 3 roky zvyšovat cenu, takže ti bohužel neodpovím.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 9. 2019 13:52

fajn žes to zmínil..... taky jsem si nabídky "záruky neměnné ceny" alias 3-letého fixu ceny POV v kalkulátoru Directu všimnul, ale vzhledem k tomu, že to dělalo cca 12% z navrhované ceny navíc (přirážka +250Kč k návrhu pojistného 2067Kč) nic výhodného jsem v tom neshledal oproti valorizaci u UNIQA....ale tak je možné že dříve toa přirážka za fix byla %-álně menší ???
Naposledy upravil tom brava dne 19. 9. 2019 12:10, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 9. 2019 14:39

mě direct zdražil o cca 600kč(cca +15%], pojistná událost nebyla, odešel jsem do první klubové... když si neváží celkem dlouholetého zákazníka, býval jsem u nich ještě jako u Triglavu, protože měli vždy dobré ceny, ale druhé zdražení po sobě mě dost zklamalo.. :(
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 9. 2019 14:43

díky, klíčilo ve mě podezření (viz výše zmíněný fixační příplatek +12%), že DIRECT není až tak fér, jak o sobě šíří v aktuální reklamě....na základě Tvé informace se momentálě přikláním k tomu zůstat u té uniqa
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 9. 2019 15:44

tak žádný velký iluze o nich taky nemám, zamýšlel jsem "vytrestat" Uniqa odchodem k Directu, když už omílají spot "Konečně normální autopojištění"navozující dojem férovosti....ještěže mě napadlo provést tu minianketku, asi by to bylo z bláta do louže, no mám ještě 3 týdny na rozhodování 8-)
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 18. 9. 2019 16:36

Pokud nemíváš žádné zaviněné škodní události, doporučuji První klubová, protože vracejí každoročně část zaplaceného pojistného zpět, ale jen tomu, kdo má bezeškodní průběh. Kdyžtak můžu zaslat pozvánku. https://www.prvniklubova.cz/cs/jak-to-funguje.aspx
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 9. 2019 16:46

tak zas tak svědomitý řidič nejsem....uzavírám 3. desetiletku aktivního řízení, měl jsem 2 lehké nehody (1x o svodidla, 1x škráby a lehká deformace boku druhého auta co mě předjíždělo, mým chybným vybočením s přehlédnutím auta v mrtvém úhlu zrcátka...paradoxně mému autu se nic nestalo)...jelikož uběhlo 10.let od druhé, statisticky čekám každou chvíli nehodu :-))

...náhodou někdo další kdo může udat % zvýšení ceny POV u Directu?
Naposledy upravil tom brava dne 19. 9. 2019 12:11, celkově upraveno 3
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 18. 9. 2019 16:51

Nojo, tak to by pro tebe přechod ke klubovce výhodný asi fakt nebyl. :-) Klubovka vyjde levněji jen pro toho, kdo má bezeškodní průběh.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 9. 2019 16:57

jj říkám že nemám čistý rejstřík, kdysi 1 nehodu pojistovny tolerovaly jako "náhodu", ale poslední leta přitvrdily a ta 1 nehoda se se mnou furt "vleče"
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 18. 9. 2019 17:31

Hmm, nějak mi začíná unikat, proč řešíš, o kolik se kde zdražuje, když vybíráš novou pojistku... Tam bych spíš řešil podmínky a cenu, kterou mi nabídnou.. O kolik zdražili je přece jedno. Příští rok může být vše zase úplně jinak...

A ještě jedna věc, kde to bude za podobných podmínek levnější někdy nemá logiku. Nevím proč, ale když vezmu svoji cenu u Allianz a začnu poptávat konkurenci, tak za posledních 8 let jsem se nikdy nedostal ani zdaleka na stejnou cenu, natož levnější. Bratránkovi naopak vyšla dost draho.. Já třeba teď v květnu zkoušel i ten Direct a byl by pro mne 3x dražší, což vůbec nechápu... Klubovka dvojnásobek a po předložení současné pojistky to stáhli na o asi 15% dražší s tím že slibovali ty peníze za rok, co vrací za bezeškodný průbeh... Navíc měli horší podmínky, větší spoluúčast a nižší limity plnění.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 18. 9. 2019 17:38

Markil: asi ji máš ze stejné akce jako já ;-), taky už se ji několik let snaží konkurence marně podlézt.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 9. 2019 22:10

allianz o 18 procent zdražení, když hledám něco levnějšího tak všechno vo 2 , 3 tisíce dražší. navíc chci odtah po republice připojištění a většina pojišťoven to má do nejbližšího servisu. to se mi fakt nehodí. nejhorší byla axa, ta snad měla 30 km a jednou jsem musel platit.vod ní jsem s jedním autem právě zdrhnul k allianz.
kalkulace čsob obchodní sleva 25 procent a stejně to bylo vo 3 tisíce dražší.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 19. 9. 2019 00:32

Markill: jen jsem chtěl po 3 letech běhu POV u UNIQA porovnat, jak to vypadá jinde s valorizací....nerad se nechávám mačkat jak citron.

To all: s Allianz si to taky vybavilo živě ten jejich slavný akční rok (cca 5-6 roků zpátky), kdy chtěli posílit u POV tržní podíl a podstřelili cenou všechny ostatní, aby hned další rok překopali celý produkt zavedením pásem nájezdu s opičárnou focení tachometrů + staré "výhodné" pojistky brutálně dovalorizovali....
Naposledy upravil tom brava dne 19. 9. 2019 16:02, celkově upraveno 3
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 9. 2019 08:09

pojistky se mají vypovídat každý rok*,
i kdybys novou sml. měl udělat u stejné pojišťovny!
* netvrdím, že bez výjimek
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků