Povinné ručení - meziroční navýšení pojistného

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 8. 2020 10:56

Jestli chceš, aby se to někdo hrabal v soukromí, tak to zkus.
anonymni

Odeslat příspěvekod TheSubways 12. 8. 2020 13:44

Generali Česká pojišťovma: zvýšení o 16% (díky plošnému zrušení bonusů od rodinných příslušníků).
Přešel jsem k PVZP - cena povinného ručení snížena o 16% oproti cenně před výše uvedeným zvýšením u Generali - pojistné podmínky +- stejné.
TheSubways
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 12. 8. 2020 18:52

Jak to myslíš s těmi bonusy od rodinných příslušníků? Já mám bonus převedený od táty - vlastně mám delší bonusové období, než vlastním řidičák. Měnil jsem smlouvu v červnu (vždy snižuji pojistnou částku na havarijním pojištění) a pořád je tam mám.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 12. 8. 2020 19:06

Rop: Neboj, to se změní. Brzy se to u mne dočteš :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TheSubways 12. 8. 2020 19:12

Také jsem měl navázané bonusy od táty, nicméně operátor na infolince odůvodňoval, že ke zvýšení ceny došlo právě z důvodu zrušení započtení bonusů za beznehodovost rodinných příslušníků, prý to bylo zrušeno plošně v rámci Generali ...Je pravda, že otec byl u Generali pojištěn naposledy cca v roce 2015 (od té doby povinné ručení nemá sjednáno nikde), nicméně i poté, co od Generali odešel, jsem přepočítával a přesjednával nové smlouvy a bonusy jsem stále od něj ve svém povinném ručení až do teď měl.

Také jsem toto řešil v červnu ... Generali bylo schopno po přepočtení slevit o pár korun (místo navýšení o 16% na 15% ...)
TheSubways
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 9. 2020 00:05

takže už mám taky absolvováno letošní výroční cenové martyrium u POV Uniqa, usmlouváno navýšení rozumných +3% (kdybych to nechal ladem, výměr +8,3% up), máme 2 auta u nich, u obou stejný postup, hlavně už bude zase rok klid od nich Ufff
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 20. 9. 2020 19:51

dalich: už to mám hledat?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 20. 9. 2020 20:20

Rop: ještě jsem se k tomu nedostal :-(
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zivan 21. 9. 2020 06:25

No mě přišlo navýšení o cca 20%, to mi přišlo nějak moc. Tak jsem zkusil tu samou pojišťovnu, online výpočet pro novou smlouvu a tam to naopak vycházelo o cca 10% méně, než jsem platil doteď.
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 22. 9. 2020 09:45

v UK už tlačí na srovnání cen prvních a opakovaných POV:
Sept 22 (Reuters) - FCA: Britain's Financial Conduct Authority said it was proposing to stop insurers from charging more to repeat car and home insurance customers than to new clients
...snad si toho všimne EU a zavede to taky
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Solymr 25. 10. 2020 10:43

Tak co, za kolik to letos máte? Jako s max bonusy (beznehodovost) a max limity to mám s výročním dnem uprostřed prosince za něco málo přes 5k u 1,9ccm a 66kw auta. To už mi přijde jako sakra dost. Jde o ČSOB pojišťovnu.
Solymr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 10. 2020 11:39

nám CSOB zdražila jen o 2 %, takže to neřeším
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 25. 10. 2020 14:24

Solymr píše:něco málo přes 5k u 1,9ccm a 66kw auta. To už mi přijde jako sakra dost. Jde o ČSOB pojišťovnu.
Já bych byl naštvanej už jen za půlku výše tvé pojistky, pokud v tom nemáš i havarijko...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Solymr 25. 10. 2020 16:07

bodyczech píše:
Solymr píše:něco málo přes 5k u 1,9ccm a 66kw auta. To už mi přijde jako sakra dost. Jde o ČSOB pojišťovnu.
Já bych byl naštvanej už jen za půlku výše tvé pojistky, pokud v tom nemáš i havarijko...


Ne, havarijko v tom není. Jako upřímně nechápu, proč to vyskákalo každoročně na tolik, když jsou tam zároveň bonusy za vyježdění. Ale mám to přes člověka známého v rodině, tak je to celkem blbé... :-!
Solymr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 10. 2020 16:44

tak zkouší, co ovce snesou - chce to trochu snahy, buď tam zavolat a říct, že se ti toto nelíbí a že pokud nenabídnou lepší cenu, odcházíš (nebrat co dávají) a nebo zrovna odejít
mimochodem já tam mám za méně než 1,5× povinné (premiant) i havarijko (dominant)
Naposledy upravil ROlda78 dne 26. 10. 2020 10:42, celkově upraveno 1
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků