Výpověď DYNAMIK Plus z důvodu převodu kmene.

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod meverick 4. 1. 2020 10:11

Zdravím, manželka má od roku 2008 sjednanou dle mě ne úplně výhodnou pojistku DYNAMIK Plus u ČP s těmito parametry:
Pojistná částka pro případ smrti 104 300 Kč
Pojištění zproštění od placení pojistného ANO
Pojištění denní podpory při pobytu v nemocnici 100 Kč
Pojistná částka pro případ smrti následkem úrazu 312 900 Kč
Pojistná částka za trvalé následky úrazu, vč. progresivního plnění 312 900 Kč
Plnění za trvalou invaliditu následkem úrazu 312 900 Kč
Denní plnění za dobu nezbytného léčení úrazu DNL - 15 156 Kč
Celkové měsíční pojistné 624 Kč

Z výročního dopisu:
Aktuální stav - hodnota pojištění
Provedené výběry 0 Kč
Kapitálová hodnota pojištění 53 192 Kč
Maximální možný mimořádný výběr x
Odbytné/Odkupné 48 177 Kč

Vzhledem k tomu, že manželka nepotřebuje pojišťení pro případ smrti a stačilo by jí pouze úrazové pojištění a rozhodně nechce použít pojištění jako investiční nástroj nebo spoření řešili jsme co s pojistkou a nyní se nabízí možnost jak z toho rychle ven.

Při sloučení ČP a Generali totiž nyní dostala dopis, že může smlouvu vypovědět z důvodu "Převodu kmene".
Čas máme ale už jen max 2 týdny. Chci se zeptat, je to pro ni výhodný způsob ukončení smlouvy? Dostane to Odbytné? Díky za případnou reakci.
meverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meverick 6. 1. 2020 11:29

Vážně k tomu nemůže nikdo poradit?
meverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _dank 22. 1. 2020 22:57

Taky teď řesím jak nejlépe ven z IŽP od ČP (Diamant, sjednáno rodiči 2011), takže bych tuhle informaci též ocenil. Žádný dopis o sloučení mi ale zatím nedorazil.

Můj plán je zatím snížit platby na minimum, udělat mimořádný výběr a pak se pokusit z nich vyrazit zbytek peněz prohlášením smlouvy za neplatnou od počátku -- http://www.podvedeniklienti.cz/
_dank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meverick 23. 1. 2020 08:36

Už jsme to odeslali a čekáme na odpověď. Lhůtu jste asi bohužel promeškali https://www.pojistovnazdraviinfo.cz/spojeniaktivit/ . U manželky přesto, že všude v klientské zóně apod. má již novou adresu a příjmení, tak dopis poslali na její dívčí jméno a adresu při uzavření smlouvy před 12 lety obyčejným (nedoporučeným) psaním. Tohle by mělo být napadnutelné pokud to chcete zkusit.
meverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meverick 31. 1. 2020 14:42

Tak to bohužel nedopadlo vůbec podle předpokladů. Původní smlouva totiž sjednávala pojištění zároveň s Českou pojišťovnou a.s. a Českou pojišťovnou ZDRAVÍ a.s. výpoveď z důvodu převodu kmene šla pouze na část Česká pojišťovna ZDRAVÍ a.s. a bylo tak tedy zrušeno jen pojištění pobytu v nemocnici. Neměl jsem o tom samozřejmě potuchy a čeká nás tedy nejspíš ještě strastiplná cesta.
meverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peliculiar 29. 10. 2020 12:21

Škoda, že jste nedali vědět jak to dopadlo. I mě by mě to zajímalo.

_dank píše:Můj plán je zatím snížit platby na minimum, udělat mimořádný výběr a pak se pokusit z nich vyrazit zbytek peněz prohlášením smlouvy za neplatnou od počátku.

Toto tuším lze jen pokud vaše životní pojištění úplně postrádalo rizikovou složku. Meverickova manželka měla (a nebo ještě má) ČP DYNAMIK Plus, kde ale riziková složka nechybí.

PS: Jak na to tak koukám, tak asi není příliš pravděpodobné, že by se sem oba diskutéři vrátili a dali vědět jak to dopadlo. :-(
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meverick 29. 10. 2020 12:49

Prozatím jsme to nezrušili, chystám se k tomu ale bude to určitě opruz. Došlo mi že by měla vlastně měla asi vrátit i něco na daních co si uplatnila.
meverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peliculiar 29. 10. 2020 14:19

Měl jsem špatný odhad s tím, že už se neozveš. :-) Omlouvám se.

No, když je to tak nevýhodné, asi bych s tím nemeškal a řešil to průběžně od ledna, dnes už by při troše štěstí ten vopruz mohl být za vámi. Každopádně mě zajímá výsledek snažení a případně i postup. Budu rád, když sem budeš dávat vědět o tom co se děje ... (y)
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _dank 29. 10. 2020 22:24

peliculiar píše:Škoda, že jste nedali vědět jak to dopadlo. I mě by mě to zajímalo.

Došel jsem na pobočku, vypověděl smlouvu, vzal odbytné a smířil se s tím, že to byla ještě celkem levná lekce. Rozhoupal jsem se v únoru, výpovědní lhůta byla myslím 2 měsíce a další 1 měsíc na vyplacení. Akorát jsem za to nakoupil IWDA po prvním koronavirovém propadu.

peliculiar píše:Toto tuším lze jen pokud vaše životní pojištění úplně postrádalo rizikovou složku. Meverickova manželka měla (a nebo ještě má) ČP DYNAMIK Plus, kde ale riziková složka nechybí.

Finanční arbitr rozhodl v podobných případech (vybavuju si Dynamik a Diamant, ten jsem měl já) o neplatnosti pojistné smlouvy kvůli nejasnému ujednání poplatků. Šlo o jednu pasáž ve všeobecných pojistných podmínkách týkající se nákladů a kapitálové hodnoty. Můžu to zkusit dohledat.

Šance na úspěch je myslím celkem slušná, ale nestálo mi to za vynaložený čas. V těch rozhodnutích jsem se dočetl, že promlčecí lhůta pro bezdůvodné obohacení je 3 roky, takže i v případě úspěchu bych z nich vyrazil maximálně 3 poslední platby.
_dank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 29. 10. 2020 22:42

Paráda díky za odpověď.
_dank píše:Došel jsem na pobočku, vypověděl smlouvu, vzal odbytné a smířil se s tím, že to byla ještě celkem levná lekce.

Jaký jsi byl rozdíl mezi vloženou částkou a odbytným, resp. o kolik jsi tím přišel?

_dank píše:Rozhoupal jsem se v únoru, výpovědní lhůta byla myslím 2 měsíce a další 1 měsíc na vyplacení. Akorát jsem za to nakoupil IWDA po prvním koronavirovém propadu.

To ti to pěkně vyšlo. ETF IWDA je určitě dobrá volba. (y)

_dank píše:Finanční arbitr rozhodl v podobných případech (vybavuju si Dynamik a Diamant, ten jsem měl já) o neplatnosti pojistné smlouvy kvůli nejasnému ujednání poplatků. Šlo o jednu pasáž ve všeobecných pojistných podmínkách týkající se nákladů a kapitálové hodnoty. Můžu to zkusit dohledat.

Aha, no ono poplatky jsou u IŽP obecně pro laika těžko pochopitelné. Já mám IŽP AXA přes 12 let, ale netuším zda bych také mohl spadat mezi podvedené. :-)

_dank píše:Šance na úspěch je myslím celkem slušná, ale nestálo mi to za vynaložený čas. V těch rozhodnutích jsem se dočetl, že promlčecí lhůta pro bezdůvodné obohacení je 3 roky, takže i v případě úspěchu bych z nich vyrazil maximálně 3 poslední platby.

Jak dlouho jsi měl IŽP?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _dank 1. 11. 2020 19:01

peliculiar píše:Jaký jsi byl rozdíl mezi vloženou částkou a odbytným, resp. o kolik jsi tím přišel?

Na odkupném mi vrátili 45 % zaplaceného pojistného. Byla tam celkem podstatná riziková část, resp. nebyl to čistý ojeb, ale sloužilo to reálně jako životní a úrazové pojištění. To nemění nic na tom, že jsem životko nepotřeboval a pořád nepotřebuju a že IŽP je zlodějina.

peliculiar píše:Aha, no ono poplatky jsou u IŽP obecně pro laika těžko pochopitelné. Já mám IŽP AXA přes 12 let, ale netuším zda bych také mohl spadat mezi podvedené. :-)


To je základ celého jejich byznysu; kdyby byly pochopitelné snadno, nikdo by si to nesjednal. Konkrétně u toho Diamantu je nepochopil ani finanční arbitr a na základě toho je ruší.

Cítíš se podvedený? :-)) Zkus se podívat do sbírky rozhodnutí finančního arbitra, třeba tam najdeš něco ke svému IŽP: https://finarbitr.cz/cs/reseni-sporu/sb ... dnuti.html

peliculiar píše:Jak dlouho jsi měl IŽP?


Od roku 2011 s koncem v roce 2058 :-))
_dank
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků