exekutor ...

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Los Daňos 8. 1. 2020 18:32

Zdravím.

Moje Teta si vzala v 2014 takovýho stavebníka . Ona vešla ve druhé manželství, Stavebník X té manželství ( 5. ? - nevím ).

Před 4 lety založili rizikové životní pojištění s dividendou + pojištení pro případ smrti + pojištění úrazu . Řádně placeno a Teta byla obmyšlená osoba.

Stavebník před 3 měsíci náhle zemře - infarkt.

Pojišťovna, že v pohodě, že uhradí, a nic.

Volali z pojišťovny, že tam je exekuce z 2007 což bylo za minulých manželství, a že exekutor zamezil vyplcení pojietky. Teta nic nedluží! a čeká na výplatu!

Jak je to možné, a co vlastně exekutor exekuuje, když dlužník je mrtvej,? ? ?

Jak se můžeme bránit PROSÍM ? ? ?
Los Daňos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 1. 2020 18:49

Pokud zemřelý dlužil, tak samozřejmě může exekutor postihnout jeho majetek, tedy i rezervotvornou pojistku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Los Daňos 8. 1. 2020 18:57

Takže se Teta nemá na nic těšit?

I Když proběhla likvidace? Pojistka je zlikvodavaná a pojištění má dostat OBMYŠLENÁ TETA?

Když se Teta se STAVEBNÍKEM brali, tak jsem se ho zeptal, jestli není žádný dluh a málem mě svými lopatami (rukama) zaškrtil "ON VELKÝ STAVEBNÍK", který postavil snad i Pyramidy v Gíze.

Nikdy žádná obálka, nikde nic, najednou po smrti přijde tento pozdrav ze záhrobí.

PORADÍTE, JESTLI SE S TÍM DÁ NĚCO DĚLAT?
Los Daňos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 1. 2020 19:03

Možná rozporoval samou existenci dluhu, ale to je hodně dlouhodobá a nákladná legrace a bez právníka těžko
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Los Daňos 8. 1. 2020 19:21

Ahoj Patriku

nechtějí nám ukázat ani rozsudek. Byl jsem s tetou na okresním soudě, slušně nám řekli, že by nám vydali rozsudek a nařízení exekuce, ale protože je mrtvý, je pozdě a nejde to. Navíc je to postoupená pohledávka a řeší to ten nejmilejší exekutor z Přerova.

Teta nemá ani floka a dluh za pohřeb, protože stavebník ho chtěl honosný, s rakví jakou měl Karel Gott, s 2* živou hudbou, smutečním obřadem se starostou osobně, karem, koňma, deskou za desetitisíce, obrovským hrobem, ktarý se stihl před obřadem zasypat, protože pršelo, a hrob se kopal tedy 2* a sjelo se tam na 150 lidí, takže to stálo jak půl novýho auta.

děkuji Patriku
Los Daňos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 8. 1. 2020 19:22

To může být dluh bývalé manželky z doby, kdy byli manželé. Za dluh manželky odpovídá i manžel. Takže exekutor koná správně.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 8. 1. 2020 19:27

Se zase ukazuje, že sjednávat si životní pojištění je hovadina. :-)
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod curvecardik3 8. 1. 2020 20:52

... jo, ale v dnešní době hlavně manželství je hovadina.
curvecardik3
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků