Nakup domu - pojištění nemovitosti pro banku

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Doggg 1. 2. 2020 18:56

Pěkný den,

měl bych dotaz stran pojištění nemovitosti pro banku. A sice jak se určí hodnota nemovitosti (tak, aby nebyla zatížena cenou pozemku). Kupuji již používaný dům, za nějakou cenu, banka po mě chce, aby byl dům pojištěn (logicky), nicméně já mám v kupní smlouvě pouze cenu celkovou (tedy pozemek + dům). Nechci se dostat do stavu podpojištění kvůli pár stokorunám, nicméně cena pozemku je vyšší než cena domu - je nějaká cesta jak postupovat v tomto případě, tak aby byl pro banku akceptovatelný a nedostali jsme se do problému (banky jsem se již zeptal a čekám na odpověď).

Děkuji za radu
Doggg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 1. 2. 2020 19:03

Znalecký posudek.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 1. 2. 2020 20:39

tak oni podle me budou chtit minimum alespon ve vysi toho uveru, mozna i lehce nad (u me kdysi chteli 20% nad vysi, pry kvuli moznemu navyseni, tak aby se to pripadne nemuselo predelavat) - jinak jim to predpokladam bude burt, jestli budes podpojisteny nebo tak - oni proste budou chtit mit v pripade nejake fatalky zavinkulovanou pojistku tak, aby nic netratili a jinak ses jim u zadele...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stileth 1. 2. 2020 23:33

Doporucil bych pojisteni majetku od Komercni pojistovny. Pojistne plneni je vzdy ve vysi aktualni hodnoty, takze nehrozi podpojisteni.
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ab84 2. 2. 2020 16:17

Teď jsem řešil totéž. Rozhodně to nemá nic společného s výši úvěru. Jde čistě o hodnotu domu (bez pozemku). A na to potřebuješ odhad nemovitosti. Docela bych se divil, že banka dá úvěr bez oficiálního odhadu. A v odhadu máš přesně napsáno, kolik je cena pozemku a kolik cena domu. V mém případě tedy odhadce srazil cenu domu o opotřebení, ale banka to chtěla pojistit na cenu "nového" domu. Ať už jakkoli, tak v každém případě tedy ale bez ceny pozemku.
ab84
Nadšenec