co delat kdyz se najde mobil hlaseny na pojistovnu

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Topes 4. 6. 2020 10:31

Ztratil jsem mobil a nahlasil pojistnou udalost pojistovne a cekam na penize. Kdyz by se ozval nalezce (nechal jsem pres google na jeste aktivnim mobilu vzkaz s cislem) tak co potom delat kdyz uz budu mit vyplacene penize ? Mam to nechat byt at si telefon nalezce necha nebo si ho od nej vzit ? Nevim, jestli si pojistovna neproveruje treba IMEI telefonu (nevim jestli je uvedeno na uctence, ja telefon neplatil a doklad nevidel) jestli se nahodou neprihlasi do site a pak to dal nezkouma.
Jde mi zkratka o to, aby v pripade nalezu a navraceni mobilu jsem nebyl jeste obvinen z pojistneho podvodu kdyz uz bych mel od pojistovny penize a zaroven i nalezeny mobil. Zatim teda nikdo nevolal ale co kdyby. Penize by se mi vracet pojistovne nechtely, stejne byl rozbitej displej a mobil mam uz novej. Diky
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iglooo 4. 6. 2020 11:48

Správný postup je, že peníze vrátíš pojišťovně (přestože by si to většina pojišťoven za své chování ke klientům nezasloužila) a nálezci vyplatíš odměnu 10 % z hodnoty mobilu. :-) Protože, nikdy nevíš, že...
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 4. 6. 2020 17:52

Mobil jde pojistit proti ztrátě? Co to je za pojišťovnu? Co dělat při nálezu, by mělo jít zjistit z pojistných podmínek. Pokud to tam uvedeno není, nemusíš dělat nic. Pojišťovna nemá žádnou možnost zjistit, kde mobil je a kdo ho má.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 6. 2020 00:16

Není-li v pojistných podmínkách uvedeno nic jiného, měl bys peníze pojišťovně vrátit, když jsi mobil dostal zpět. Pravděpodobně by prošlo, kdyby sis nechal 10 %, co bys vyplatil nálezci jako "zachraňovací náklady". Jinak by to opravdu mohlo být bráno jako pojistný podvod.

suram: hodně prodejců to nabízí při prodeji a mám pocit, že jsem to někde viděl i k platební kartě?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 5. 6. 2020 05:20

Krádež jo. Ale ztrátu?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 6. 2020 10:43

Tu ztrátu jsem u nějakého prodejce viděl, snad Electroworld. Ale už je to déle
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Taki 5. 6. 2020 11:50

To musí být drahé pojištění...
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 5. 6. 2020 16:09

Asi velká spoluúčast a drahé pojistné.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 5. 6. 2020 17:19

Pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli, mám v tom i ztrátu svěřených věcí takže tak.
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 5. 6. 2020 19:16

Tak nevim, proč to řešíš? Majitelem mobilu a příjemcem plnění je někdo jiný než ty ne?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 8. 6. 2020 08:09

protoze PU jsem hlasil ja i kdyz prijemcem plneni je muj zamestnavatel. Ptal jsem se na to, co kdyby se telefon nasel a ja ho dostal zpet tak jestli bych ho mohl dale bez obav pouzivat nebo to nejak hlasit pojistovne atd. Ale to je uz asi jedno, nikdo se neozval a stejne oprava displeje by vysla draz, nez co me stoji spoluucast.
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stevenfindley 8. 6. 2020 15:43

In this writeup, we've explained the steps for the Canon Pixma MG3620 setup within the most simplified way. By implementing these troubleshooting steps you'll be ready to found out your Canon printer to any of your required devices. The step by step procedure for Canon Pixma MG3620 setup Printer for windows 10 is as follows: Step 1: As soon because the printer is plugged within the computer, the window system will inherit action and thus will start installing the machine to use further. Step 3: Remove the USB cable which came alongside the printer and plug the proper end of the cable to the USB port on your Canon MG3620 printer and therefore the other end of the USB on your pc.Step 5: attend the desktop and click on on the beginning button and open the instrument panel. From there click on ‘devices and printers’. Next, click on ‘add a printer’ option and move ahead to the local printer option. Search and hit the port where your Connect Canon mg3620 Printer to WiFi.
https://printererrorassistant.com/conne ... 0-to-wi-fi
stevenfindley
Kolemjdoucí