Pojištění PERSPEKTIVA 7 BN

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zarazara 19. 7. 2020 14:55

Dobrý den,
máme 9 let sjednáné pojištění u Koop. PERSPEKTIVA 7 BN - 2 dospělí 3 děti, naše nejstarší ale letos z pojištění vypadne (18 let) a pojišťovací poradce se nám pokouší pořádně změnit stávající pojištění, brali bychom spíše jen "prodloužení pojištění dítěte do 26 let", některé jeho návrhy zní docela rozumně, např. zatím máme jen pojištění v případě smrti a úrazu, navrhuje i v případě nemoci a dopravních nehod, pojištění invalidity I. a II. stupně (máme jen III.). A můj dotaz spíše zní, zda se dá smlouva víceméně nechat původní a případně rozšířit o některé zajímavé návrhy?
Zarazara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 7. 2020 15:33

Zásadní dotaz - potřebujete být pojištěni? Máte nějaké dluhy (hypotéku), které by musel někdo zaplatit? Proč jste si sjednali rezervotvorné a ne rizikové pojištění? Tvorba rezerv přes pojištění je mimořádně nákladná a tedy nevýhodná.

Pokud přesně nevíte, co podepisujete, raději bych do toho nešťoural, aby to zase nedopadlo tak, že vám "poradce" vnutí produkt, kde první dva roky půjdou na jeho provize.

V příspěvku je málo informací. Obecně vypadají rady poradce rozumně - pojištění invalidity I. stupně má, dle mého názoru, větší smysl, než III. stupeň, kde už celkem dobře funguje stát. O jakých částkách se zde bavíme, pokud není pojistná částka v milionech (protože reálně se budou ve většině případů vyplácet jen jednotky procent z pojistné částky, tak takové pojištění nedává vůbec smysl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 19. 7. 2020 17:05

No to jsou zase rady.... Jaké jednotky procent z pojistné částky se plní u pojištění invalidity???
Rozhodně zakomponovat invaliditu, samozřejmě úraz i nemoc.
K dotazu, smlouva se dá pochopitelně rozšířit, poradce se zeptejte, jaké pojistné podmínky na to budou aplikované - přeci jen i jejich vývoj jde kupředu.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 7. 2020 17:17

Pravda, trochu jsem psal moc zbrkle a spojil dvě věci do jedné.

Trvalé následky úrazu - zde se plní příslušné % z hypotetických 100 % tělesného poškození. Z pracovního života běžně vyřadí úraz hodnocený už jednotkami procent. Obzvláště "nedoceněné" jsou "částečné ztráty" (zraku, sluchu, hybnosti,...), kdy člověku vlastně nic moc není (nají se, umeje se, oblékne se), ale pracovat už nemůže (nevidí pořádně na počítač, dobře neslyší hovor přes telefon, nezvládne 8 hodin denně sedět, činí mu potíže se ohnout, atd). Tato nízká procenta jsou i pod hranicemi, za kterými začíná progresnivní plnění. Takže když bude mít někdo pojistku na trvalé následky na milion včetně 4 násobné progrese, tak v případě poškození zdraví ve výši 10 % dostane 25 tisíc. Poradce prodá pojistku jako milionovou a pak se klient diví, že dostane desítky tisíc.

Invalidita se přiznává zpravidla dle hodnození OSSZ (druhá varianta je dle hodnocení pojišťovny, to bych nedoporučil už vůbec). Může to být jednorázové odškodnění nebo měsíční renta (většinou do dosažení důchodového věku).
OSSZ se snaží přiznávání invalidity maximálně redukovat, pro soběstačného člověka je už přiznání I. stupně "úspěch".
Samozřejmě pozor na to, že pojišťovna ráda zkoumá dokumentaci a snaží se najít predispozice. Léčili jste se někdy s bolavými zády? Smůla, onemocnění bylo před počátkem pojištění, neplníme (tedy o důvod víc nechat původní pojistku, než uzavírat novou, protože v mezidobí mohly nějaké záznamy do zdravotní dokumentace přibýt.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 19. 7. 2020 17:43

Řešení preexistence samozřejmě není paušální, jsou aplikovány různé přístupy ze strany pojišťoven a i o tom je výběr pojišťovny/produktu...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 19. 7. 2020 21:07

Nejlépe smlouvu zrušit a pojišťováka nakopat do zadku.
suram
Diskutér