Úrazové pojištění pro seniora

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Vera L. 22. 1. 2021 21:03

Dobrý večer, chci mamince (65 let) zařídit nějaké úrazové pojištění. Chtěla by si platit za pojistku okolo cca 300 Kč/ měsíc. Nemáte někdo náhodou nějaký tip na slušné pojištění? děkuji
Vera L.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2021 07:31

Co od toho pojištění očekáváš? Za tuhle cenu to bude plnění v případě běžných úrazů v řádech tisícikorun, u velmi těžkých úrazů tak 100 tisíc, fakt to má význam? Předpokládám, že maninka je už v důchodu, takže není ohrožena ztrátou na výdělku a že bys dostala peníze za její smrt se taky určitě netěšíš. Případnou invaliditu bude s vysokou pravděpodobností pojišťovna krátit o predispozice, kterých starý člověk v lékařských záznamech má spoustu.
Podle mne to nedává smysl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 23. 1. 2021 07:47

A připadné socialni davky na připadné trvalé postižení bude stát krátit o pojistne plnění. Tohle pojistění by uzavřel jen hlupák, anebo naopak vychytralý pozůstalý, ktery by chtěl vydělat na smrti rodiče. Ale vzhledem k tomu, že každou smrt mimo nemocnici nebo smrtelny uraz i v nemocnici prověřuje policie, dostal by se takovy pozůstalý hned do podezření, zvlašť jestli takové pojištění sám zprostředkoval.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2021 09:47

Není nutné hned útočit, Věra to myslí dobře, jen tomu nerozumí. Spoustu lidí má pojistku "pro pojistku samotnou", prostě pro ten dobrý pocit, že "jsou pojištěni, kdyby se něco stalo", vlastně se to dá přirovnat k radosti ze hry, když si vsadí sportku nebo koupí los - i zde vážně nepředpokládají, že vyhrají, radost jim přináší už samotná sázka. V případě pojištění tak mají dobrý pocit, že se zachovali zodpovědně, že nic nezanedbali, možná to Věra chce mamince dokonce platit, aby (ona sama pro sebe, nebo maminka) měla pocit, že se o ní stará. To, že taková pojistka je fakt na houby a nic neřeší, si neuvědomuje.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 23. 1. 2021 10:09

Buď si z toho ponaučení vezme, nebo nevezme. To nebyl útok.
hgfdsa
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků