Má důchodové připojištění smysl?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 14. 3. 2021 14:55

Další věc je, jestli střadatel bude chtít věřit tomu, že tam za 30 let ty peníze stále budou a nebudou s ohledem na inflaci znehodnocené. Oproti tomu jsou poplatky to poslední.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod IKoudy 16. 3. 2021 20:59

Děkuji všem, kteří se mi pokusili poradit.. Vychází mi to tedy tak, že to asi raději zruším a peníze budu posílat na nějaký výnosnější produkt. Sice to můžu mít jako pěknou další mini hromádku peněz zašitou bokem, ale věřím tomu, že inflace tu hromádku v podstatě zabije a bude to pro mě tou dobou nepodstatná částka. Zkusím peníze zhodnotit jinak a na důchod se připravit jinou cestou :)
IKoudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 19. 3. 2021 23:05

Důchodové připojištění má velký smysl, jen v CZ je velmi zmršené... Chce to se inspirovat v zahraničí. Ale dlouhodobé investice jsou ze všeho úplně nejdůležitější a vcelku asi i nejvýnosnější, ale nesmí se na ně moc spěchat. Jenže málokdo se udrží, pokud jsou produkty okamžitě přístupné, likvidní. Dlouhé finance mě vždy udržely nad vodou a oddálily od rychlých rozhodnutí (z toho asi 50% nesprávných, ačkoliv se to nezdálo). Investovat po 500, 1000, 2000 Kč/m klidně i více, ale co člověk příliš nezatíží, to je Best & záruka klindého spání. Krátkodobé-střednědobé-dlouhodbé finance to je kumšt!
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků