Výběr pojištění pro dítě

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Slavek69 14. 5. 2006 23:58

Aviva nepatří mezi pět největších pojišťoven, ale mezi deset. Stačí se jen podívat na jejich hodnocení za uplynulé období. Svými aktivy se stala právě tou desátou ve světě. První je Amcico, Generali pátá. Alianz snad třetí. Tím nechci říci, že Aviva je špatná. Líbí se mi její politika a produkty jdou výborně kombinovat s hypotéčními úvěry.
Slavek69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod moravecz 4. 9. 2006 11:53

Dobry den
Uvazoval jsem o Dynamiku, ale ted jsem si precetl prispevek od uzivatele Slavek69, ze Dynamik je paskvil a že už ani zaměstnanci České pojišťovny ji nesmí prodávat. To je zajimave, ze mi ji v CP tak ochotne cpou. Minimalni mesicni pojistne 500,-.
Chtel jsem se zeptat, kde se da uzavrit urazova pojistka již od 117,- Kč/měs. Obesel jsem Slunicko, Junior, Ctyrlistek, ale na tak malou castku jsem se nikde nedostal.
Dekuji
moravecz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2006 14:56

Nevim, jestli nekdo nabizi urazovou pojistku za tak malo penez, otazka je, k cemu by byla. Existuje urcity "zakon zachovani hmoty" a pokud by nekdo takovou pojistku nabizel, pripadne plneni by tomu odpovidalo. Obavam se, ze ve vetsine pripadu by bylo nizsi nez kolik by stalo od doktora vyplneni prislusneho formulare.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod moravecz 21. 12. 2006 21:34

Dobry den
Chci uzavrit urazovou pojistku pro dite, ve kter je zaroven i pripojisten jeden dospely (na smrt a trvalou invaliditu a zprosteni od placeni). Zatim mi pojistovny nabizi jednoduche urazove pojisteni pro dite, ale pro me samostatne zivotni pojisteni na smrt a trvalou invaliditu. Puvodne jsem chtel uzavirat pojistku pro me az kdyz si budu brat hypoteku (do te doby by stacilo pripojisteni v detske pojistce).
Chtel jsem se zeptat
1) Je samostatne zivotni pojisteni pro dospeleho vhodny krok nebo jenom tah pojistovny? K cemu je potom pripojisteni dospeleho v detske pojistce?
2) Z hlediska hypoteky je lepsi uzavrit pojisteni az pri podpisu hypoteky nebo muzu uz ted v ramci pojisteni ditete?
3) Jaky typ pojisteni ma hypoteka nejradsi? (co by melo pojisteni obsahovat napr. pro hypoteku s odlozenou splatkou jistiny?)
Dekuji
Zdenek Moravec
moravecz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 12. 2006 08:02

Samostatné životní pojištění má tu výhodu, že je možné (za předpokladu splnění ostatních podmínek) u něj uplatňovat daňový odpočet, což u pojištění dospělého + dítěte není možné (není splněna podmínka stejný pojistník a pojištění)

Pokud se pojištění uzavírá zároveň s hypotékou, může to přinést některé výhody, např. výhodnější pojistné nebo lepší sazba pojistného, ale hlavně jistota, že daná banka danou pojistku akceptuje (někdy je to výslovně "úřednický souhlas", třeba proto, že chtěji, aby měl klient pojistku u stejné finanční skupiny (dvojí zisk))

Záleží na tom, co člověk chce. Mě připadá zbytečné si uzavírat rezervotvorné pojištění (kapitálové, investiční), kde bude zhodnocení výrazně menší než úroky placené na hypotéce, spíš bych šel do rizikového. Ty existují dva druhy:
a) s lineární částkou
b) s klesající částkou
To druhé je levnější a dá se říci, že kryje jen aktuální výši úvěru (za předpokladu lineárního splácení). Nevýhoda je ta, že obvykle neobsahuje riziko sebevraždy, na rozdíl od toho s lineární částkou, kde je riziko sebevraždy po dvou letech od uzavření pojištěí kryto (může se to zdát nepodstatné, ale není dnes neobvyklé, když policie uzavře vraždu jako sebevraždu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod moravecz 22. 12. 2006 10:28

daňový odpočet se da uplatnit u pojistek do 60 let, je to tak?
Pojistovna mi nabizi samostane detske urazove pojisteni a pro me samostatne zivotni pojisteni pouze na 15 let (premiova pojistka k vyroci pojistovny).
Ted je mi 30 let - je lepsi uzavirat pojistku na 15 let a v 45 letech dalsi? Nebo je lepsi uzavrit pojistku ted a rovnou do 60 let?
Dekuji
moravecz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 12. 2006 12:12

moravecz píše:daňový odpočet se da uplatnit u pojistek do 60 let, je to tak?a/quote]
Ano, to je ta základní podmínka. Další podmínka je i určitá minimální cílová částka, v tomto případě tuším 70 000 Kč
quote="moravecz"]
Pojistovna mi nabizi samostane detske urazove pojisteni a pro me samostatne zivotni pojisteni pouze na 15 let (premiova pojistka k vyroci pojistovny).
Ted je mi 30 let - je lepsi uzavirat pojistku na 15 let a v 45 letech dalsi? Nebo je lepsi uzavrit pojistku ted a rovnou do 60 let?
Dekuji

To není tak jednoduché. Otázka je, jestli ta pojistka v 45 letech bude potřeba. Vždy si je třeba říci, co se s těmi penězi bude dělat. Budou existovat nějaká "závislé" osoby, které ty peníze budou (v případě úmrtí pojištěného) potřebovat? Možná bude stačit ta 15 letá na pokrytí toho úvěru a pak nebude potřeba už žádná.
Pravdou je, že čím dříve se pojistka uzavře, tím nižší je pojistné. Tedy pokud dojde k uzavření pojistky dnes, bude levnější, než pokud bude uzavřena ve 45 letech. Ale stále platí, že jako první je třeba spočítat, jestli ta pojistka má vůbec smysl.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka