Zdravotni a socialni pojisteni pri ceste do zahranici

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod djx1 12. 3. 2006 02:13

Dobry den,
chystam se v cervnu odjet do zahranici (asi na 4-5 mesicu). Rad bych procestoval severni evropu. Behem cesty nebudu nikde pracovat, takze nebudu moct nikde platit zdravotni a socialni pojisteni. Muze mi nekdo poradit, jak to bude s placenim socialniho a zdravotniho pojisteni? Nerad bych zdravotni rusil. Jaka je minimalni castka?
Dekuji
Michal
djx1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 7. 4. 2006 03:34

Minimalni castky, ktere jste povinen platit, jsou na WWW strankach prislusnych instituci. Jina je u OSVC, jina u samoplatce. U OSVC je nyni 1272 Kc mesicne ZP, SP ted z hlavy nevim.
Nastavte si trvaly prikaz a nechte dostatek penez na uctu a o placeni je pstarano.
Premysl Tiser
Diskutér

Odeslat příspěvekod djx1 7. 4. 2006 07:14

Slysel jsem, ze kdyz budu v zahranici dele jak pul roku, tak nemusim v CR platit zdravotni pojisteni, ze si musim zaridit jen cestovni pojisteni. Ale nesmim se behem toho pul roku vratit. Pokavad bych se vratil, musel bych zdravotni doplatit.
Samozrejme, kdyz si v zahranici najdu legalni praci, muzu se vratit i driv a nebudu muset nic doplacet.
Takhle mi to bylo receno.
Muze mi to nekdo potvrdit, nebo vyvratit.
Dekuji za kazdou radu.
Michal
djx1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod btw 9. 4. 2006 20:26

Když jsem se na toto ptal před rokem na VZP, bylo mi řečeno tuším to samé, pro země v rámci EU. Dostal jsem i nějaké lejstro kde byly napsány podrobnosti, ale už si hojo pamatuji. mohlo se třeba něco změnit, zeptal bych se raději přímo v pojišťovně.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Diskutér

Odeslat příspěvekod pbanas 9. 4. 2006 23:57

Cestování je fajn jen pozor na pár skutečností.
V cizině se platí různě vysoká spoluúčast a ta vás může pěkně bolet.
V každém státě je to jinak a jsou tam kliniky které jsou čistě soukromé a tam je vám vaše VZP k ničemu.

Přeju šťastnou cestu ať pojištění nepotřebujete.
Pojistěte si zavazadla a odpovědnost nemluvě o repatriaci.
Při smrti Vás budou příbuzní horko těžko dostávat domů.
V zpomenete si na ten případ na Kamčatce?
Cesta z5 rodinu přišla na balík.
pbanas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod djx1 10. 4. 2006 07:25

Diky za info.
Urcite se zeptam na pojistovne. Jen jsem se tu chtel ujistit, zda bych tam nesel s uplnou hlouposti...aby me nehnali, co si to vymejslim.
Na Kamcatku zatim nejedu. Tahle cesta je v ramci Evropy...Skandinavie. Tak snad by az tak velkej problem nenastal. Kazdopadne na pojisteni myslim....to bych to tu neresil. Sice se mi jeste nic venku nestalo, ale taky jsem jeste nikdy tak dlouho venku nebyl...a navic je to cesta, kdy budem odkazani sami na sebe. Vse si vezem, nic zajistene, snaha o co nejmensi naklady. Takze velka lekarnicka je samozrejmosti:-)
djx1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pbanas 10. 4. 2006 09:06

V pojišťovně vám dají kartičku s vyznačeným datem počátku a konce.
K té kartičce, dostanete ještě jakousi šekovou knížku, která mimo jiné obsahuje i Všeobecné pojistné podmínky a dále jsou tam formuláře pro případ že by jste podstupoval nějaký zákrok kam se vám ošetřující lékař zvěční.
V případě že by se jednalo o škodu odpovědnostní je tam formulář pro polici.
Netuším jak jsou na tom jiné pojišťovny ale ta má v které jsem zaměstnán kryje rizika teror. útoku.
pbanas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hazellee 10. 5. 2011 20:55

Neví někdo, kde se optimálně při krátké dovolené v rámci EU pojistit na zdravotní výlohy?
tj. levně + nejlépe online, tj. bez nutnosti chodit někam na pobočku. jeden dospělý + jeden důchodce 70-80 let.
Uvažovala jsem o VZP. Co myslíte?
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 5. 2011 01:43

tak levny je to vsude, co je nejdulezitejsi je otazka plneni v nejakem pripade.
v nemocnicich ti mozna karticka vzp bude stacit ale pokud te odvezou k soukromemu doktorovi tak chtej cash
viz clanek na toto tema a najdes i dalsi
http://www.mesec.cz/clanky/uraz-v-zahra ... na-tisice/
http://www.mesec.cz/clanky/vybrat-vhodn ... -alchymii/
proto je treba si komercni pripojisteni vybirat podle kvality asistencnich sluzeb na tlf a tady jsou pak na miste konkretni zkusenosti a reference lidi pri urazu v zahranici.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 15. 5. 2011 13:36

Já mám cestovní pojištění vyřešení členstvím v Alpenvereinu. V rámci členství je pojištění všech sportů, včetně "rizikových" (hory tuším do 6000 mnm, ferraty, canyoning, mtb, WW kajak i raft bez omezení obtížnosti), s výjimkou sportů ve vzduchu, a to po celém světě.
Pojistitelem je vídeňská pobočka Uniqua, v Evropě jsem neslyšel o případu, že by šlen OEAV platil něco hotově, a to včetně soukromých záchranek ve švýcarských horách apod.
Mají rozumné pojistné limity, a proplácejí i při jejich překročení (vyzkoušeno), zajistí repatriaci mrtvého (bohužel rovněž vyzkoušeno).
Cena je zdánlivě vysoká (1600-1900/rok), ale ten komfort mi za to stojí, a dá se to sjednat přímo v Rakousku levněji.
Pojištěny jsou svazové aktivity (sporty v přírodě), včetně cesty na ně (třeba když mám sedák v kufru, tak vždycky jedu lézt :D ).
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2011 15:47

Zacinam o OEAV uvazovat a docela me zajimaji prave ty prakticke zkusenosti. Muzes se vic rozepsat?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná