Životní pojištění ANO či NE?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lemming 13. 3. 2007 22:34

To by clovek neveril, jak to "dostanete penize zpatky" funguje... Ale ty prachy nevyhazujes, za ty jsi prece pojisteny. Podivej, co je lepsi - koupit si rohlik za 1,-, nebo z 100,- s tim, ze za 5 let Ti pekar vrati 101,-? Podle Tebe urcite to druhy, jelikoz se nejen najis, ale jeste na tom vydelas, co? :wink:

Kapitalovku bych nebral, tam je zhodnoceni maly. Kdyztak investicko, tam se daji eventuelne i sehnat slusny podminky co se tyce treba zprosteni od placeni v pripade trvaly invalidity nebo tak. Oni ty pojisteni bohuzel maji spoustu hacku...

Pokud bys to mel delat jen kvuli "sporeni", tak to si radsi porid rizikovku a zaloz na nekoho jinyho stavebko a ty penize posilej tam - kdyz se treba potento... pracka, tak si nebudes muset pujcovat za 40% p.a. u Providentu na novou, protoze musis svoje penize poslat na "sporeni" do zivotniho pojisteni, kde delaji 8% p.a.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod huston 13. 3. 2007 22:42

lemming: tak nejak ;-) investicni je taky varianta, tam mam ale trochu obavy z toho, ze nebudu mit cas to porad nejak hlidat, ty fondy, a mohl bys mi pls jak k KZP tak IZP poradit nejake produkty, nerikam, ze to tak presne udelam, ale je jich tolik, ze se na ne detailneji podivam a pak se rozhodnu. nebo vedel by jsi i o nejakem levnem rizikovem,?

a vim, ze je nevyhazuju, za obyc rizikove, ale prece jen, muzu chtit vic od toho pojisteni, a nelibi se mi, ze kdyz se mi nic nestane, v coz douufam, a i pocitam :D tak uz ty penize neuvidim.
kazdopadne dik
huston
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 13. 3. 2007 23:15

Na to radit konkretni produkty si netroufam, zas takovy prehled nemam. Nejlip zajit za nejakym financnim poradcem, i kdyz to je tezky, vetsina z nich jsou spis bouchaci smluv co z nich maji nejvetsi provizi :(

Na investicku se s nejakymi fondy moc patlat nemusis, oni nejake vyberou. Akorat pokud chces, tak jim to muzes rict. A rozhodne nebudes muset ty fondy vybirat znova kazdy mesic :-)

Nez kapitalovku to radsi fakt rizikovku + stavebko :-)

Na to "penize uvidim" bych se fakt vykaslal, to je zcestny zpusob uvazovani. O ty penize prijde stejne, na zmensenem vynosu tech ostatnich co pojistovne pujcis. Akorat to neni tak zjevne.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 15. 3. 2007 03:35

Je otázka, jak moc kvalifikovaně bude schopen poradit nějaký "nezávislý" finanční poradce. Dále je jasné, že pojišťovací zprostředkovatel bude nabízet nejspíš jen pojištění své pojišťovny.
Nejsem si tedy jistý, jestli tady v ČR když se spolehnete jen na rady někoho jiného, jestli Vám nabídne pro Vás nejlepší variantu. Profese nezávislého finančního poradce, který je placen přímo klientem za to, že lidem skutečně radí a zpracovává rozbory finanční situace a podobné věci a spravuje klientům po léta jejich finance, protože klienti jsou s ním spokojeni a důvěřují mu, tady zatím není nijak zvlášť častá. Takže já vidím jako nejlepší cestu starat se sám, sám kontaktovat jednotlivé zprostředkovatele příslušných pojišťoven, získat od nich materiály, propočítat je a sám vybrat to nejvýhodnější pojištění.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod maklerkopecky 15. 9. 2012 15:24

V československu životní pojištění - jasně NE.
a to se tím živím 11 let
Kopecky
maklerkopecky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2012 16:38

Kde se vzal, tu se vzal, maklerkopecky se objevil :)
viewtopic.php?f=318&p=9054939#p9054939

Připomíná mi to 90. léta, kdy zde obcházeli "poradci" a prodávali pojistky od ING placené v rakouských šilincích. Myslím, že ti, co si to od nich tehdy koupili jsou jen rádi, že už je nepotkali, bo by je asi zavřeli za těžké ublížení na zdraví. Koruna za tu dobu totiž poměrně dost vzrostla a klienti si jen rvou vlasy, kolik že tam za tu dobu nasázeli.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka