EuroGAP - dotaz

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Habakuk 22. 9. 2006 08:55

Zdar vespolek. Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s pojistným produktem EuroGAP ? Ve zkratce: „Koupíte si nový automobil za 600 tis. Kč. Kromě povinného pojištění odpovědnosti za škodu uzavřete ještě havarijní pojištění s 10% spoluúčastí pro případ krádeže a výše zmíněné pojištění. Za dva roky vám automobil ukradnou. Pojišťovna u které máte sjednanou havarijní pojistku vyčíslí vzniklou škodu na 350 tis.Kč a od té odečte 10% spoluúčast, tj. 35 tis.Kč. Poté vám vyplatí pojistné plnění 315 tis.Kč. Zde by příběh končil nebýt sjednaného připojištění. V tomto případě totiž přichází likvidační proces pojišťovny a ta vyplácí rozdíl mezi novou cenou a vyplaceným pojistným plněním primárního pojistitele. V našem případě tak částku 285 000 Kč.“
To pojištění stojí 14tKč na 3 roky. Co vy na to? Má to smysl, resp. nevíte zda to funguje? Není to nějaká "kulišárna"?
Habakuk
Habakuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod btw 20. 7. 2007 16:45

Já ten dotaz trochu oživím, páč mám stejnou otázku :)
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Diskutér

Odeslat příspěvekod btw 22. 7. 2007 16:22

jj pak jsem to objevil, díky.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 7. 2007 18:57

můžu se zeptat, jaká je pointa dopojišťovavání přes EuroGAP, když snad každá pojišťovna nabízí i pojištění na novou cenu? Je sice o něco dražší, než na tržní/zůstatkovou, ale pořád lepší a levnější než dopojištění jinde.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 7. 2007 13:22

Nevím jak Generali, ale u nové fábie u ČP dělal rozdíl asi 500kč/rok.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor