Zkusenosti: Partners For Life Planning

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lemming 15. 2. 2009 08:22

kontrol.p: To teda ten clovek ekonomice moc nerozumi. Co taky cekat od prodejce pneumatik 8-P Samozrejme nejlepsi je investovat v dobre krize - ale ne ve statech, kterych se "skoro netyka" ale naopak tam, kde je to dole :-)) A i jinak je Dubaj docela problematicka ;)

1) Jednak je to docela bublina.
2) Arabske meny jsou vazany na dolar, s jeho padem (viz rostouci zadluzeni) budou mit problemy, respektive budou muset neco udelat.
3) Jejich ekonomika stoji na prijmech z vyvozu ropy. Ale ted jeji cena silne klesla a pokud by dlouhodobne vydrzela na techto urovnich (coz pri delsi recesi neni uplne nemozne), tak opet maji velky problem, protoze by museli silne osekat vladni vydaje, nastavene na vysokou cenu ropy. Z cehoz vyplyvaji mozne politicke komplikace atp...

(Jinak bych se nedivil, kdyby se z toho casem vyklubalo APL nebo neco podobneho :D )
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod highland 1. 3. 2009 08:44

Všem diskutujícím pánům dobrý den, docela jsem se při čtení této diskuse pobavila a poučila. Ve finančnictví ani investicích se neorijentuji, jen bych zde ráda reagovala na úplně první odkaz, a tím jsou zkušenosti s firmou Partners. Rozhodla jsem se ke koupi bytu. V realitce mi hned přihráli jakéhosi finančního poradce, a že on mi se vším poradí. Vůbec jsem netušila, že někdo takový je... Poradce byl velmi milý, galantní a zdálo se, že má i přehled. Brzy se vše obrátilo, volal mi tak 3 x denně, že už má pro mě hypotéku, a že se musíme sejít, a jaká je dobrá.. a že jinudy cesta stejně nevede! Jeho nasazení bylo tak velké...že to ve mě vzbudilo nedůvěru a odpor. Zašla jsem si do jiného peněžního ústavu a zjistila, že pan poradce zdaleka nepátral tak mnoho, jak tvrdil....Při další schůzce, kdy jsem mu oznámila, že bych koupi nemovitosti ráda financovala přes jinou společnost, jsem dostala celkem drsný kartáč plný arogance a uražené ješitnosti... Nemám již tudíž, díky tomuto panu poradci, žádnou důvěru v tuto společnost. A to jsem zajisté ještě nepohlédla do jejího zákulisí. Chci dále požádat ostatní, jaké mají konkrétní zkušenosti se zástupci této firmy. Zda se třeba nejednalo o vyjímku potvrzující ono pravidlo...
highland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 1. 3. 2009 09:36

čí chleba jíš toho píseň ....
mlaskac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 1. 3. 2009 10:42

A můžeme vědět, přes co jste to financovala?:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jogin3 9. 8. 2009 09:06

ja to vidim asi takhle. Porovnam. Jdete k doktorovi,i muj pripad, vyvrknuty kotnik. Po 4tydnech doma na uplne trapne nemocenske, reknete doktorovi zda-li muzete jit do prace, co vam odpovi doktor? Nam je to uplne jedno, my vam doporucujeme byt jeste 3tydny doma, ale pokud chete do prace, nam je to jedno, vase zdravi, napiseme to a muzete jit do prace. Ne ze by jim nezalezelo na vasem zdravotnim stavu, to ne, ale proste jim je to jedno , kdyz chcete jit do prace tak muzete. vy jste strujcem sveho zdravi oni vam nemuzou rict, nikam nepujdete budete doma a hotovo.

To samy je to s pojistovakama, je to kategorie, mam stim vlastni zkusenosti, kde vam uzavrou pojistku a vic o nich neslysite, za cely 2roky sem musel ja volat kdyz sem neco potreboval, ano jeden muj pojistovak dokonce kazdy rok vola, jak to vypada, ale je asi vyjimka. Je jim to jedno, jeslti nahodou ste se neprizabil a nemate na splaceni pojistneho, nezajimaji se o vas, hlavne si zerou ty svoje provize, ja kdyby sem mohl svoje IZP zrusit, tak to udelam, ale prodelal by sem zbytecne za ty 3roky penize, takze nasledovne pockam si 10let a udelam zhodnoceni. Pokud to bude vypadat hodne blede, tak svymu kamaradovi udelam mensi oslavu v podobe rucniho vyjadreni spokojenosti. Jinak to nejde, tyhle radoby pojistovaci, vam klidne reknou nebo se zeptaji kolik vydelavate, jim to reknete, oni kolik vam zbude, vy 10 000Kc a oni vam to klidne cely chtej investovat :tleskani :mrgreen: Tohle me normlane chteli udelat, tak sem je poslal do riti, pac jako nebudu davat svoje uspory nekam do rite. nerikam ze vsechny produkty pojisteny sou na nic. Ted se me treba vyplati ze mam pojisteny na uraz s odskodnym na den. ale treba IZP to me uplne trapi, vylozene mam z toho smisene pocity. a nedej boze aby se nekdo dozil toho ze tam zapltil 360 000 -42 000poplatky a hodnota uctu byla 200 000Kc to nevim co by sem delal, ale nebylo by to nic hezkyho. A ja mam osobni pocit ze to tak bude. Nikdo totiz s IZP nedosel tak daleko, aby to mohl rict. aby sem mohl napsat mam ho 30let a mam ram 2x tolik nez sem tam dal, nikdo , jelikoz je to mlady produkt a ty hajzlici na tom proste vydelali a vydelavaji!!!

Takze hlavne ze je dost smluv, dost penez, ale 95% pojistovaku nema nikdy uzavrene ty smradlave produkty co nabizeji, naky investovani prez ne, s nakyma uplne vymatlanyma poplatkama, kaslu na ne, sam si zavolam, otevru ucet a kontaktuju poradce primo danne instituce, kde chci investovat, radsi ty penize za radu dam jemu, nez nakymu cloveku, kterej byl 2x na skoleni a naucil se z ucebnice jak oblbnout lidi a vydelat prachy a neumi nic a nerozumi nicemu.

je to muj osobni nazor, nazor cloveka, ktery neni zamereny ani na jednu skupinu, ktery je jako ostatni pracujici a prezivajici v CR, ktery si taky nechal uzavrit IZP, ketry ceka na ten osudny den, kdy to vsechno roztrha a rozmalti! jen si to ty ldii nechtej priznat, staci se podivat na ty fondy, ty co byli dobry souspatny uz od zacatku, ty co jsou novy najednou deklaruji obrovks yprocenta od roku 2003, lol ale proc tady nebyli v dobe kdy jsme mohl hned zacit tam investovat? Proc musim zase jak vocasek ty jednotky prevadet, bordel samej bordel, akorat proste nasli neco co by jim vydelalo zase majland , tak aby tam lidi mohli nacpat penize a nemuseli tam cpat penize svoje!!!

Nikdy sem jeste nic nevidel co by se nabizelo nebo delalo bez zisku, nikdy nevznikaji dalsi firmy ktere jsou radoby financni poradci aby z toho nemeli zisk, proc na prvni schuzce ty financni poradci pridou s aktovkou plnych smluv a aniz by vedeli uplny prd jakou mate financni situaci, prozkoumaly nase situace financni, vydajove, prijmove a dalsi rizikove faktory, nam hned cpou naky podelany smlouvy. Lidi nenechte se oblbnout, ja mam IZP a od ty doby co sem se o to zacal zajimat, jake to ma vyhody nebo nevyhody, vzdy si vyslechnu co me ti nejlepsi financni poradci z pojistoven a firem cpou a pak je vklidu poslu domu, at dou jinam! sem vylecen, nepotrebuju mit produkty, ktery me nevynesou nic a Vam firmam majland, dete jinam, neokradejte s prominutim blby lidi jako jsem ja, skuste kontaktovat vystudovaneho financnihi experta a ukaztemu ty vase hromadne okopirovane papiry a jeslti vam je obratem neskartuje, tak vam je omlati o hlavu!

timto slohem se nechci nikoho dotknout nebo urazit, je to muj nazor, moje vyhldika na situaci, vydelek nebo pomoc, obrazek si musi udelat kazdy sam, kazdy sam musi zvazit zda mu to k necemu je.

Omluvam sem za gramaticke chyby, ktere tam budou z 84% 8-P ale uz se me to nechce cele cist.

a nakonec jeden dobry clanek : http://www.zlatakoruna.info/clanky/45-1 ... ni-uzavrit
jogin3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2009 10:39

jogin3 píše: Nikdo totiz s IZP nedosel tak daleko, aby to mohl rict. aby sem mohl napsat mam ho 30let a mam ram 2x tolik nez sem tam dal, nikdo , jelikoz je to mlady produkt a ty hajzlici na tom proste vydelali a vydelavaji!!!

Dvojnásobek za 30 let by bylo zoufale málo!
Např. při zhodnocení 5 % ročně by tam musel být za 30 let 4,3 násobek! Ovšem obávám se, že u většiny produktů tam nebude ani ten 2 násobek, bude to bída i ve srovnání s obyčenými spořícími účty. Částečně kvůli malému zhodnocení, ale hlavně kvůli tomu, že jen nepatrná část klientů vydrží pojištění platit po celou tuhle dobu. Dřív nebo později je někdo přesvědčí na "lepší produkt" - přesně podle 3 letého "stříhání-oveček-cyklu". :D

Přidám takový užitečný vzoreček: (1 + i)^n
i = úroková míra v desetinném vyjádření
n = počet období
Tedy: mějme účet úročený 3,5 % s měsíčním připisováním úroků, kolik tam budu mít za 30 let?
i = 0,035/12
n= 30 * 12
(1 + (0,035 / 12))^(30 * 12) = 2,85328717
Tedy na účtě budu mí 2,85 násobek původního vkladu. Příklad jsem bral ze spořícího účtu u Unibon. Aby bylo srovnání ještě lepší, je třeba započítat daň 15 %
Vzoreček by pak vypadal takto:
(1 + (0,02975 / 12))^(30 * 12) = 2,43853024
Investování je aktuálně za určitých podmínek od daně osvobozeno, ovšem to se během těch 30 let může změnit :mrgreen:
Pokud vezmu opět Unibon a jejich 1,5 letý termíňák s ročním úrokem 5,2 %. Připisován je (předpokládám) na konci 1,5 ročního období. Tedy je vlastně o úrok 7,8 % za 1,5 letý cyklus. Odečteme-li daň, vychází 6,63. Vzoreček by potom vypadal takto:
(1 + 0,0663)^20 = 3,61067321
Půjde vlastně o dvacet jedenapůlletých období úročených po zdanění 6,63 %. Po 30 letech tam tedy bude 3,6 násobek původního vkladu.
Pokud to chce někdo srovnat s pravidelnou splátkou, tak téměř přesně to vychází, když sečte všechny splátky za 30 let a výslednou částku vydělí dvěma. Tuto pak srovná s úročením po celou dobu podle zmíněného vzorečku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod red.crou 28. 8. 2009 08:24

Ja sem ted byl v OVB ...nic proti nim ...akorat mne stavolo ze sem jeste nebyl tak zkuseny fin . poradce a pořad sem se necitil schopně ...sice na analyze to neni nejak potřeba -...ale tohle uhaneni a nejake veci mne donutili ukončit ....naštěsti sem furt odkladal podepsani smlouvy ktera se mi moc nelibila .
takže tedka přemyšlim že se vic zaškolim pujdu do partners . Ta firma mně láka víc .
hodně idi sice tyhle fin.poradenctvi odsuzuje ,ale mate nejakou jinou radu jak se setkat s timhle druhu práce krom dělat pojištovaka nebo neco podobneho což mně nelaká ...
A když člověk chce tak si myslim že toho kvalitniho poradce pomoci sveho vedouciho dosáhne :-)
red.crou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 31. 8. 2009 07:37

red.crou: jsou dve varianty, mezi kterymi se budes muset jako pojistovak rozhodnout:
1 - byt dobry a vydelat si spoustu penez - tzn. na ukor lidi, budes jim mlzit, podavat nepresne informace, tlacit je do pro ne nevyhodnych smluv

2 - byt spatny a vydelat si malo penez - protoze kdyz budes opravdu lidem dobre radit tak, aby to bylo pro ne vyhodne, tak si moc nevydelas :mrgreen:

Takze jsem zvedav, jakou cestu si zvolis ty.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 31. 8. 2009 10:43

S474N : já bych to neviděl zas tak striktně černobíle ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 31. 8. 2009 11:05

Ano, je otázka, co je to málo peněz. Podle mě jde var. 3 - být dobrý poradce a vydělat si málo peněz.
V pojetí některých makléřů je totiž pojem "málo peněz" i nadprůměrný plat v ČR, z čehož jak uznáte se dá také žít.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod red.crou 4. 9. 2009 10:34

mnně stači tech min ( ale i tak je to hodně ) a byt lepši poradce ... :-) .... z toho budu mit lepši pocit ...že se vic naučim ... v tomhle orientovat proto sem odešel z OVB že sem ještě nebyl připraveny...a nechtel sem oblbovat lidi ...sice sem se snažil dělat co nejlip ale veřim že to jde ještě ůlip a toho chci dosahnout
red.crou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 9. 2009 10:47

Při shlédnutí posledních Krotitelů dluhů bych řekl, že práce pro poradce bude nad hlavu. Negramotů je stále habaděj.
Viz http://www.ceskatelevize.cz/program/102 ... :45-1.html
Naposledy upravil SocPredator dne 4. 9. 2009 10:49, celkově upraveno 2
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2009 10:47

No sam jsem zvedav, jak dlouho ti ty idee vydrzi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 12:30

Dobrý den.
Takže koukám, že jsem do toho taky omylem spadl.

Setkal jsem se s FP, protože jsem uvažoval o koupi bytu. První o čem začal bylo životní pojištění. Nakonec jsem to uzavřel, protože mi řekl, že v podstatě to budu potřebovat na zajištění toho úvěru. Což nejspíš nebude až tak pravda. Tak jsem to dál neřešil. Postupem času, ale začal vrtat červíček, jestli všechno je tak, jak mi bylo prezentováno.

Je tedy ŽP nutné? Když jsem sám, nikoho neživím, nikdo na mě nezávisí. Je mi 29let. A myslim si, že ty peníze by se daly zhodnotit lépe.
Charles80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2009 12:42

Nezbytně nutné není. I když se může stát, že některé banky mohou při poskytnutí hypotéky uzavření životního pojištění požadovat, popř. mohou při jeho existenci poskytnout slevu.
V tom případě je ale obvykle lepší uzavřít pojištění přímo v bance, protože ne všechny produkty musí uznávat (obzvláště u produktů prodávaných přes MLM sítě je riziková složka velmi nízká, a většina jde na rezervu (a poplatky samozřejmě)).
Uzavření rezervotvorného životního pojištění zároveň s braním si úvěru považuji za opravdu velkou hloupost- ty samé peníze si budeš půjčovat za vyšší úrok, než dostaneš zhodnocení na onom pojištění. U toho pojištění rizikového je to něco jiného, ale jak píšeš, nikdo na tobě nevisí, takže bych do toho nešel, ale raději o to dříve splatil hypotéku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka