Zkusenosti: Partners For Life Planning

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod papshop 14. 10. 2009 17:01

Ale ber to s rezervou, protože k tobě nevím spoustu informací, jteré bych pro pečlivé zpracování potřeboval, nehledě na to, že si to chce i popovídat jak do budoucna apod.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 17:15

Máš to hezky přehledný.
Ale utekla ti tam maličkost. Za prvé nesnášim úroky a nejradši bych půjčenou částku nepřeplatil ani o korunu, ale to bohužel nejde, takže bych veškeré přeplácení pokud možno minimalizoval.

Na účtě mam ještě cca. 290 000,- které bych tam nejradši přihodil a minimalizoval tim zbytečné placení úroků z PÚ. A s tím jsi trošku nepočítal. Nebo to aspoň v tom výpočtu není vidět.
Charles80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 17:18

Tak já to beru s rezervou. ;-)
Ale jsem rád za každý konstruktivní návrh, který mi ušetří peníze a přitom budu mít pokud možno všechno ošetřené, aby můj záměr klapl.

Co bys chtěl ještě vědět?
Charles80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 17:19

:-D chvilku jsem jsem si myslel, že se znáte, ale pak jsem se podíval pořádně.
Charles80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 14. 10. 2009 17:22

Je to stavebko, tam se dá vkládat jakákoli částka kdykoli navíc a umořovat, tím si snížíš úroky. Kolik budeš platit, to je na tobě, můžeš dávat celých 10.K měsíčně
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod papshop 14. 10. 2009 17:24

Co se týká oněch 290.K - předpokládal jsem, že je použiješ k doplacení ceny bytu - stojí 1,45 a bereš si 1,16 - nebo je to zase jinak?
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 17:29

:-D Nachytals mě. Když jsem to psal, tak jsem s tim samozřejmě počítal.
Ale když jsem si četl tvůj návrh, tak jsem na tuhle "drobnost" pozapoměl. :-[
Charles80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 14. 10. 2009 17:33

A važ si toho, že mám dneska dobrou náladu, jinak rady ZDARMA moc rád nepodávám, taky se chci najíst. :))
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 17:40

Je vidět, že máš přehled. Jen mě na tom zase zaráží ta strašně dlouhá doba splácení překlenovacího úvěru.

Mohl bys mi prosim prosim "vyplivnout" výpočet s tim, že bych si bral úvěr ze starého stavebka?
Je to klasika. 2% z uspořené částky a 4,75% z úvěru. Jen si teď nejsem jistý, jestli v tomto případě platí podmínky, které platily v době, kdy jsem sepisoval tu smlouvu, nebo aktuální.

Byla to simulace "buřinky" co mam já, nebo nějaké jiné?

Pokud jseš z Plzně, tak tě zvu na pivo. Abys nebyl škodný.
A pokud by se ti hodilo, tak mam dobrýho kamaráda právníka. Tak pokud budeš potřebovat nějakou smlouvu, nebo něco podobného, tak to máš za polovinu obvyklé sazby. ;-)
Teda pokud bys měl zájem.
Charles80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 14. 10. 2009 18:00

Zkrátit můžeš jedině tím, že tam nacpeš všechno, co budeš mít k dispozici a budeš moci postrádat.Tím si to umoříš dřív.

Člověče ti nevím právník z Plzně :))). Ale brzy ho budu potřebovat, tak uvidím, co ze sebe vyplivne tem můj a třeba využiju. Jsem ve fázi před soudem s jednou pojišťovnou.
SS dělám krátce, tak ho nemám nadrčené, ale pravděpodobně bys musel přijmout nové podmínky - mj. vrátit úroky a sazba by byla podle dnešních podmínek - ale na to se kouknu a napíšu (zde si nejsem 100% jist).
Ale možná se do Plzně dostanu během pár dnů, mám tam něco dojednané.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 10. 2009 18:03

Charles80 píše::-D chvilku jsem jsem si myslel, že se znáte, ale pak jsem se podíval pořádně.

zkus občas používat funkci citace, ať víme, kde na koho raguješ, když napíšeš 5 reakcí za sebou. Jinak jo, tak trochu se už známe... přece jenom není na fóru první odpoledne.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 18:06

mikicz píše:
Charles80 píše::-D chvilku jsem jsem si myslel, že se znáte, ale pak jsem se podíval pořádně.

zkus občas používat funkci citace, ať víme, kde na koho raguješ, když napíšeš 5 reakcí za sebou. Jinak jo, tak trochu se už známe... přece jenom není na fóru první odpoledne.

O.K. ;-)
Charles80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 18:18

papshop píše:SS dělám krátce, tak ho nemám nadrčené, ale pravděpodobně bys musel přijmout nové podmínky - mj. vrátit úroky a sazba by byla podle dnešních podmínek - ale na to se kouknu a napíšu (zde si nejsem 100% jist).

Osobně si myslim, že v nich nebude tak zásadní rozdíl. Jediné co jsem si všiml je, že poměr pro získání uvěru ze SS naspořené/půjčené je u staré 50/50 a u nové smlouvy 40/60.
Taky jsem si nechal dělat někdy v létě simulaci na úvěr z té staré a vycházelo mi to tak, že překlenovák budu mít cca. půl roku a pak se mi to přehoupne do normálního úvěru. Což si myslim, že bylo výhodnější. Tak jsem z toho trošku jelen. Zvlášť po tom co jsme si trošku pročetl tu tvoji simulaci. (rok 2013) :-(
Charles80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 14. 10. 2009 18:24

Tak sorry - pokud chci namodelovat přidělený úvěr z existujícího spoření, tak nemůžu zadat fiktivní data takže se zkus obrátit na pobočku/poradce a sebou si vezmi smlouvu. Já se tam bez existujících dat - tj. rodného čísla a čísla smlouvy nedostanu a nenamodeluju.

K poslednímu příspěvku, je to Buřinka, simulace do nich je nejjednodušší, tak jsem po ní sáhl, takže jen klika. Ale vždycky by mělo být výhodnější brát přidělený úvěr než překlenovací. I když půl roku není zase až tak zásadní rozdíl.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Charles80 14. 10. 2009 18:37

papshop píše:Tak sorry - pokud chci namodelovat přidělený úvěr z existujícího spoření, tak nemůžu zadat fiktivní data takže se zkus obrátit na pobočku/poradce a sebou si vezmi smlouvu. Já se tam bez existujících dat - tj. rodného čísla a čísla smlouvy nedostanu a nenamodeluju.

K poslednímu příspěvku, je to Buřinka, simulace do nich je nejjednodušší, tak jsem po ní sáhl, takže jen klika. Ale vždycky by mělo být výhodnější brát přidělený úvěr než překlenovací. I když půl roku není zase až tak zásadní rozdíl.

V pohodě. Já si chtěl jen ujasnit co mě která varianta bude stát. A to že k tomu, aby jsi mi udělal přesnou simulaci potřebuješ moje data to jsem netušil. Já myslel, že stačí zadat kolik a kdy a pokaždé vypadne to samé. I když dodneška nechápu to jejich bodové hodnocení. Nejspíš páka na někoho, jako jsem já, aby jim nezaplatil zbytečně málo na úrocích.
Ale dík za nápad s tim jít na pobočku a nechat si udělat simulace na všechny varianty co přicházejí k úvahu.

Jak jsi to myslel s tim rozdílem? Půl roku si myslim, že je lepší, než 3roky.

Já byl asi jen oblbnutý tim, že mi nabízeli to, že pokud to půjde přes ně, tak budu mít úrok o 0,3% nižší.
Charles80
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka