Zkusenosti: Partners For Life Planning

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 20. 6. 2008 15:08

Já jsem skromný člověk, mám měsíční výdaje něco pod 20K a 2-3 násobek mi jako rezeva nepřijde dostatečné. Ze zkušenosti: Když mi domácí neprodlouží smlouvu, musím se do 2 měsíců stěhovat, tj. 10K na stěhování, 10K realitce, 10K nový nájem, 10K záloha pro nového a 40K je fuč, když k tomu přidám, že mi odejde lednička, pračka, PC jsem s2-3 měsíční rezervou v... Takže nic proti, každý to máme nastavené jinak, ale já beru 100K jako pohotovostní rezervu tak akorát.

FT je co?

Kdybych 100% věděl, že nic zlého se nestane, nemám takovou rezervu, ne? :-) Ostatně, vždy jsem byl zvyklý obracet se jen sám na sebe.

Pojistky... ty nechám těm, co na ně věří. Já jich byl nucen čerpat několik a ta poslední mě stála čtvrt mega :-( i se soudními poplatky. Ne, pojistku ne, na cokoliv, NE. Pojistka je jen tahání peněz z mé kapsy, v okamžiku, kdy má dojít na lámání chleba se ukáže, že zrovna na TO se nevztahuje, nebo tam jsou limity nebo zkrátka něco. To je můj názor a má zkušenost, proto se starám sám o sebe.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 6. 2008 16:39

Ruprecht001: no vidis, ja zase proti tomu mam s ruznymi pojistkami (nejenom ty klasicke, ale treba i pojisteni praveni ochrany nebo havarijni u auta) jenom ty nejlepsi zkusenosti. Hradili mi vzdy a vsechno a co se castek tyce, byl jsem nadmiru spokojen :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod flees 22. 6. 2008 18:52

je vubec mozne se takovym oborem seriozne zivit? kde neni treba hledat ovecky, lhat apod. ? umoznuje to vubec nejaka financni instituce tady v cr?
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 22. 6. 2008 20:16

Proč bych měl lhát?
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 6. 2008 20:34

30kveten2004: protože jinak ty ovečky uloví někdo jiný. Ono není třeba úplně lhát, ale minimálně nelze (potencionálním) klientům aktivně říkat všechny výluky a nevýhody daného pojištění, jinak by si to totiž nesjednal. A protože podmínkou většiny společností je určitý minimální "obrat", je do toho "poradce" přímo nebo nepřímo nucen.
Setkal jsem se pouze s jedním takovým člověkem, co prodával pojistky poctivě a byl v tom relativně úspěšný. Měl ovšem výhodu v tom, že začínal za doby monopolu ČP a tedy výrazně nižší konkurence - tehdy měl ve svém "rajonu" prakticky monopol a lidé měli na výběr pouze pojistit x nepojistit, neměl tak důvod je do něčeho nutit - oni za ním chodili sami. Časem si tak ve svém rajonu vybudoval určitou pověst a bylo ho schopno uživit pouze to že za ním lidi chodili sami.
Myslím ale, že dneska "nováček" se jinak než jako "bouchač" uchytit nemůže, nedosáhne potřebného obratu a skončí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 22. 6. 2008 21:44

Tak nemysli, jsi dost starej na to, aby jsi věděl, co znamená myslet.....
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 6. 2008 06:07

Pravda, při prodeji finančních produktů je myšlení spíš na škodu :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LifeFinance 23. 6. 2008 07:30

PatrikChrz

Víte, co se stane když necháme pojistky jen výhradním pojišťovákům? Milióny lidí nebudou vědět co platí a většina to do dnes ani neví. Jen za zmínku, za minulý rok výhradní pojišťováci uzavřeli 15 krát více smluv než zprostředkovatelé makléřských firem.

Každého klienta, kterému jsem sestavil finanční plán, zkouším a ptám se ho na co mám mnou uzavřené smlouvy. Zastávám názor, že ke kultivaci práce FP by měl vzniknout institut podobně jako v USA, který uděluje velmi přísně licence pro CFP, tedy Certified Financial Planner. Tito lidé s titulem, si mohou říkat odborníci a nemusí o tom ani nikoho přesvědčovat.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 23. 6. 2008 11:36

PatrikChrz píše:Pravda, při prodeji finančních produktů je myšlení spíš na škodu :-)

Hmmm, nechtěl bych, abys mi radil ve financích......... To bych byl chudák....
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 23. 6. 2008 15:18

30kveten2004: jenze on zjevne narazel na zname porekadlo "myslet znamena h@vn@ vedet", tzn. nez mysleni by radeji vedeni.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 23. 6. 2008 15:36

Na to jsem narážel já:-)
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 24. 6. 2008 15:08

Pro Life Finance: No problém je v tom, že právě makléři při prodeji smluv ŽP vykládají klientům nejčastěji nepravdy oproti FP od pojišťoven (záměrně neříkám, že lžou), takže tvrzení že milióny klientů nebudou vědět zač platí se vztahuje především na ně. Důkazem je i to, že u makléřských smluv je nejvíce storen v prvních 3letech.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LifeFinance 24. 6. 2008 16:25

Divejte já jsem setkal s pojistkami od výhradních zástupců se sliby, že vydělají 2x tolik, kolik celkově vloží. Proto by se měl vymezit pojem FP a plná zodpovědnost za doporučené řešení, tak jak to funguje v západních zemích.

V ČR existuje pár finančně poradenských firem, kteří kontrolují portfolia klientů a předchází tak problémům s poskytováním kvalitních služeb. Mimochodem Partners patří k jednoznačně k inovátorům finančního trhu.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 6. 2008 16:49

Já bych to zde utnul a spíše bych nahodil novou úroveň debaty:

Co tak plánovači finančního života doporučují, kromě pojištění? a proč?
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 24. 6. 2008 17:17

A hloupější otázku jsi položit nemohl?:-)
30kveten2004
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka