ČP Profi Invest

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 1. 2011 13:10

tam bude nejaka kulisarna. Bud to zhodnoceni nebude garantovane, nebo bude dost 'osolene' poplatky, takze ve vysledku nebude ani polovicni.
Takhle to mela Ceska sporitelna u jednoho sveho produktu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 13. 1. 2011 14:04

Garantované zhodnocení 4,75% a přes OVB? Chápu, že nějaký ometák je schopný s podobnými operacemi operovat, stejně jako slibují 7procentní zhodnocení u stavebního spoření. Co už nechápu, že je schopná tomu většina lidí věřit a vrazit do toho prachy.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joshua_ 14. 1. 2011 22:50

No teď jsem si byl popovídat s poradcem OVB a nasliboval toho hodně.
Garantované zhodnocení 4,75%
možnost vybrat až vše co jsem tam vložil 4x ročně
pak že to má nízké poplatky oproti KPŽ


Tak garantované zhodnocení není žádné, vybrat vše, co jste tam vložil budete moci až po několika letech ( ale myslím, že i víckrát než 4x ročně, ale není to zadarmo ) a nízké poplatky, tím nemůže argumentovat u ČP, protože poplatková struktura je netransparentní.

Pokud bude přispívat zaměstnavatel pouze sem, můžete to zvážit, ale pojištěte si v té smlouvě i rizika. Jdou tam připojistit i 3 děti.

Jinak dobrá výhoda u čp je rychlé plnění při úrazu do 3 dnů.

Mohu se zeptat z jakého jste města?
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
Joshua_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SwamRazer 9. 3. 2011 12:26

Zdravím Vás pánové poradci i neporadci. Je velice zajímavé sledovat názory lidí a reakce. Tedy zarazilo mě hlavně popis toho proč co nejrychleji splatit hypotéku. Nevím jestli někdo sleduje trh a vývoje dlouhodobě ale rozhodně bez váhání a matematicky je jasné, že hypotéka je dobrý dluh pokud je kolem 5% úroku a proto je nejlepší hypotéku splácet co jen nejdéle a mít co jen nejnižší splátku. Hned z několika důvodů, které jsou i poradensky i selsky logické.

1. čím nižší splátka, tím více si mohu odkládat na rezervu a když se vyskytne nějaká těžší životní(finanční) situace, nemusím se bát, mám dost velkou rezervu v cashflow(dále jen CF).

2. mohu pravidelně investovat a dle investičního teploměru kde mi pravidelné investice průměrně ročně vydělají 7%, tak budu o 2% celou dobu v plusu.

3. malý příklad, řekněme, že mi je 30 let a beru si hypotéku:
A ) hypotéka na 15 let - 14 298 měsíčně, po 15 letech budu 14 298 měsíčně pravidelně investovat dalších 15 let a v 60 letech budu mít na kontě kolem 4 000 000 kč
B ) hypotéka na 30 let - 8 981 měsíčně zbývá mi 5 317 měsíčně a tyto peníze budu pravidelně investovat 30 let tedy budou sloužit jako rezerva a také peníze na můj důchod. V 60 letech budu mít něco kolem 7 000 000 kč

Závěr je následovný. Pokud chci mít nervy 15 let s hypotékou a mít o 3 mega méně. Beru si hypotéku na dobu co nejkratší. Čas dělá peníze, tedy pokud jsme ještě mladí, mysleme do budoucna. Spořit/investovat přes IŽP je nesmysl, lepší je se poradit s několika nezávislými poradci a vybrat si dle toho co říkají. Tedy pokud plácají nesmysly, tak jděte za někým jiným.
SwamRazer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 3. 2011 12:40

SwamRazer: a ten odbornik a nezavisly poradce budes ty, hadam spravne? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 3. 2011 13:38

Jenze to pocitas s tim, ze takrikajic "nahoda bude na tve strane".
Tedy, ze zustane stavajici situace na mezibankovnim sektoru s nizkymi urokovymi sazbami a ze ivnvestice (po odecteni poplatku!) bude vykazovat stabilni rust alespon o kousek nad naklady (neni to jen urok) hypoteky.
Tohle bylo modni v 90. letech, kdy se k tomu pridalo danove zvuhodneni a vysoke progresivni zdaneni. Vse vypadalo ruzove, nez se to vse zhroutilo jak domecek z karet. Lidem zustala na krku draha hypoteka, nizke zhodnoceni investic, zruseni urokove dotace a snizene odpocty. Nekterym tesne pres splacenim hypoteky klesla hodnota investic ii o vice nez polovinu. Misto splaceni 20 let musi tak platit o vice nez 10 let dele a zaplati o mnoho vice.
Ovsem poradci vydelali dvoji provizi (z hypoteky ii investic). To se fakt vyplati.
Ona na to staci matematika ZS. Kdyby ty investice byly pri stejnem riziku vynosnejsi, nebudou se banky obtezovat s nabizenim hypotek a vse daji rovnou na burzu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SwamRazer 9. 3. 2011 16:09

Zajímavý názor. Nikdy jsem se nad tím takto nezamyslel. Ovšem banky žijí z poplatků klientů a oni chtějí výnosy hned, ne za 20 let jako jednotlivci, v tom je docela zásadní rozdíl. No nic, můj názor byl jasný, zbytek konzultací by byl placený, tedy jinými slovy nerad ztrácím čas. Vycházím z jednoduché rovnice čas=peníze.
SwamRazer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 3. 2011 16:36

Kdyby je chtely hned, tak nenabizi hypoteky.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 9. 3. 2011 17:02

Ale ony maji vynos hned. Poplatek za zpracovani, poplatek za oceneni, poplatek sem, poplatek tam. A k tomu zajisteni v podobe relativne bezrizikove nemovitosti...
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tihlous 29. 3. 2011 17:52

Zdravím zdepřítomné diskutující. Budu vypadat jako kardinální blbec, ale co už. Mám totiž taky problém, co s Profi investem, co kterýho mě na konci roku 2006 uvrtal jeden známej. Zrovna jsem tehdy řešil co s budoucností, jak si naspořit nějakou korunu, kdybych náhodou třeba chtěl za pět sedm let něco postavit, a víceméně mi přišel do rány, tak jsem toho využil. Důvěru ve finanční poradce jsem moc neměl už tenkrát, ale to jsem ještě moc nevěděl, jak to dopadne. Mělo mi být asi předem jasné, že rychloškolením prohnanej opravář kopírek mi nenabídne nic jinýho, než na čem sám nejvíc vyvaří. Takže si mě vyslechl, a samozřejmě mi doporučil Profi invest (ano, pán byl od OVB). Jak jsem se už jinde dočetl, tak zřejmě kvůli těm 195 % provizím, který z toho tenkrát byly, a jestli je to pro mě opravdu vhodnej produkt nejspíš vůbec neřešil. Můj záměr byl do těch dejme tomu max. 10 let naškudlit a zhodnotit měsíční vklad 4.000,- Kč, který jsem byl tenkrát ochotnej do toho pustit. Jestli je na toto zadání Profi invest vhodnej nebo ne, si udělejte obrázek sami, já po pročtení kde čeho poslední dobou mám spíš chutě mu pěkně "poděkovat". Ale můj problém, měl jsem si o tom napřed něco zjistit.

Takže zadání: od 1.1.2007 mi běží smlouva na Profi invest, kde je dle známýho všechno nastavený dle mých potřeb, tzn. ne primárně pojištění, ale spoření s maximálním možným zhodnocením (dynamické portfolio). Pojistná částka pro případ smrti nejnižší možná - je tam myslím 13.000,- Kč, nemám tu smlouvu teď před sebou, všechny ostatní připojištění NE, měsíční platba byla zpočátku 4.000,- Kč, po dvojí indexaci to vyběhlo na 4.482,- Kč, pak už jsem indexaci odmítal, protože to jednoduše nekorespondovalo s vývojem platu. Dodnes je tam nasypáno na platbách myslím kolem 213.000,- Kč, hodnota těch jejich investičních jednotek nebo jak tomu říkají je cirka 233.000,- Kč. Smlouva je uzavřená na 36 let, do r. 2043. Tohle je pátý rok, kdy to běží, podle slov známýho při uzavírání je právě pátý nebo šestý rok nejdřívější vhodná doba, kdy se na ty peníze dá šahat, aby z toho byl nějaký výnos. To byl taky můj záměr - jakmile to začne generovat zisk, tak třeba ještě chvíli počkat a všechno to vybrat. Něco o nějaké lhůtě dva roky, kdy se na to nesmí vůbec, nebo odkupní hodnotě, mi neřekl vůbec nic, pravděpodobně o existenci těchto termínů vůbec netušil... Vzhledem k tomu, že čím dál víc začínám cítit, že tenhleten produkt moc nevoní, a že si tím akorát dále ehm kálím do vlastního hnízda, protože to vypadá jako přesnej opak než co bych na svoje zadání potřeboval, přemýšlím co s tím, abych napáchal co nejmíň škody. Taky to totiž vypadá, že budu částku dejme tomu 200 - 300 tis. Kč potřebovat letos na menší opravy domu, proto to řeším. Tak směle do mě, pokud mi jako první informaci sdělíte, že su vůl, tak samozřejmě můžete, nicméně už to o sobě taky vím. Su spíš klidnej člověk, takže jestli z toho vyleze, že o většinu peněz přijdu, tak se věšet nepůjdu, ale budu se asi hodně škrábat za ušima, a nejspíš někoho přestanu zdravit (kyselej úsměv). Snad tak zle ale nebude...

Jestli nějaká podstatná informace pro poskytnutí fundované rady chybí, tak dejte vědět, doplním. Děkuju předem za cokoliv.
tihlous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 29. 3. 2011 19:15

tihlous: provize je asi 200 %, to je v tvem pripade cca 100 000, dynemicke portfolio - takze zhodnoceni bude pravdepodobne zaporne nebo velmi male diky propadu trhu dusledkem krize.
Zaver: pokud to ted zrusis, dostanes sumu kolem 100 000.
konstruktiwa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 3. 2011 19:21

No co poradit. Penize potrebujes a jinak by sis je, predpokladam, musel pujcovat, takze smele do toho.
Predpokladam, ze pujde o akciove fondy, ty by mohly jeste po krizi poporust (cca 2 roky), ale zaruceno neni samozrejme nic.
Jen doufam, ze do tech vlastnich penez nepocitas tzv. pocatecni jednotky, to jsou penize ktere davno nemas!

-- 29. 3. 2011 19:23 --

Jeste je tu moznost predelat smlouvu na 'prevazne pojistnou' (jestli budes chtit pojisteni napr. k hypotece) a vybrat rezervu, ale pokud ti to bude delat nejaky podobny 'poradce', tak na tom budes zase bit :-(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 30. 3. 2011 01:43

https://www.on-linepojisteni.cz/fondy/v ... &item_id=6

mozna by bylo dobry si tam napsat jaky ma aktualne tvoje portfolie hodnotu kdybys chtel vybrat a uvidis kolik ti nabidnou.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Revan 30. 3. 2011 16:50

V žádném případě nerušit, vyplňte přes poradce OVB žádanku o mimořádný výběr nebo si dojděte na pobočku. Mimořádný výběr by měl být více než jste tam vložil, Profi Invest má velké náklady, ale ty se započítávají do účtu klienta až když ho zruší. Při mimořádným výběru Vám daj skoro vše a peníze se hodnotí od začátku.
Pokud zrušíte, tak utrpíte ztrátu.

Schválně sem napište kolik mimořádný výběr dělá.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tihlous 7. 4. 2011 10:54

Děkuji všem za odpovědi, co přesně s tím profiinvestem udělám, zatím zvažuju. Mluvil jsem mezitím ještě s jedním poradcem od Partners (těžko říct, jak objektivně mně radil), podle jehož názoru bych měl zažádat o snížení měsíční platby na cca 700,- nebo ještě míň, prostě aby to nějak jelo, ale zbytečně mě to nevycucávalo, a potom případně zrušit úplně, pakliže by ovšem nenastalo to, co tu někteří zmiňují, a sice odkupní hodnota by byla ponížena o hafo moc počátečních nákladů. Podle jeho informací by odkupní hodnota měla být o něco málo nižší než je aktuální hodnota mýho portfolia přepočtená na Kč, ovšem jak uvedl, nemá všechny dostupné informace, takže je prý možné, že mi tam napálí nějaký poplatek a dostal bych když ne úplný h..., tak jeho půlku, tedy třeba 100 tis. Kč, což je samozřejmě o ničem. Kdyby mi dali řekněme 190 tis., tak to zruším bez ohledu na nějakou ztrátu, hlavně ať je to z krku. Za blbost se platí.

Jinak mi teda doporučil moje stávající měsíční výdaje přehodnotit takto:

nyní:
- životní pojištění dynamik, měs. platba 347,- Kč, končí v březnu 2014 - nechat doběhnout a neobnovovat, protože plnění z něj plynoucí jsou nedostatečná
- profiinvest, měs. platba 4661,- Kč - snížit co nejdříve na minimum a případně zrušit, pakliže by z toho neplynula nějaká drastická ztráta
- penzijní připojištění, měs. platba 250,- moje + 400,- od zaměstnavatele - vzhledem k příspěvku od zaměstnavatele nechat být, i když dle jeho slov je na penzijní připojištění pro mě ještě brzo (je mi 33)
- suma sumárum teď platím měsíčně 5008,- Kč

jeho návrh:
- ŽP dynamik nechat doběhnout
- profiinvest jak bylo řečeno výše, uvažujme pro pořádek, že tam bude měs. platba 700,-
- PP nechat být
- NOVÉ: zajištění rizik - pojišťovna ČS - flexi 2011, 1459,- Kč měsíčně, je v tom poj. pro případ smrti 500 tis., trvalé následky 1 mil. s progresí až 4×, ivalidita následkem nemoci n. úrazu 1 mil., hospitalizace 300,-/den, denní odškodné - úraz - 500,-/den od 8. dne zpětně, závažné onemocnění 500 tis., pracovní neschopnost od 29. dne 500,-/den
- NOVÉ: zajištění životního standardu na stáří - AXA generace X, měsíční platba 2500,-, cílová částka 930 tis., zákl. poplatek 5 % z cílové částky = 32550,- vč. slevy 30 %, zhodnocení prý 5 - 9 % p.a., délka 31 let
- NOVÉ: krátkodobé spoření (můžu založit a nemusím, kdybych chtěl za pár let třeba nový auto) - ČP invest konto, měsíční platba 4000,-, zhodnocení cca 2 %, prý bez poplatků a daní, přístup k penězům v případě potřeby do 3 dnů
suma sumárum bez PP a dobrovolnýho ČP investu měsíčně 5006,- Kč

Nějaké názory na toto? Radí pán dobře, nebo se mu mám radši pro příště vyhnout..? Děkuju předem za komentáře...

PS: poznámka k tomu ČS flexi: 1459,- měsíčně se mi zdá docela dost, a neumím zcela posoudit, jestli tam nezapočítal nějaké zbytečnosti, na druhou stranu byl poradce informován, že jezdím na motorce a občas i poměrně riskantně na kole (FR, DH), k tomu občas i lyže atd.., prostě su sportovně celkem aktivní člověk, tak možná to tam zahrnul a pojistka je adekvátní, nevím...
tihlous
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků