Datova schranka pro soukromou osobu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 7. 2020 13:08

Není tam filtr na sprostá slova?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 30. 7. 2020 14:28

Posledně mi to také prý překonvertovalo txt do pdf nečitelně, řekla mi to ale až pracovnice MMB, byla to výpověď účtu v době nouzového stavu. Normálně se to odeslalo. Dříve to bylo bez problémů, asi se jim tam něco pohasilo při posledním upgradu systému.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 7. 2020 16:14

Mám dvě DS, sloučil jsem si je na portálu ovčana, který poskytuje bezplatný archiv na furt (obdoba trezoru od pošty). Odesílání mimo úřady stojí stejně jako podání obyčejnýho dopisu na poště, takže super. Během korony to teď bylo zdarma. Elektronickou ovčanku tím pádem ani nepotřebuju. A žádný pochybný konvertování do pdf v portálu ovčana není.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2020 19:33

Proč nepoužíváte nějaký obslužný software pro datovou schránku? Prostředí státu na internetu stojí za starou bačkoru.

Já používám Datovku.

Mám tam zprávy od té doby co ten software používám, při přeinstalaci počítače si jen přesunu jednu složku z appdata, kterou pravidelně i zálohuju. Mám v ní všechny své datové schránky. Obsluha je jednoduchá a velmi intuitivní.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod suram 30. 7. 2020 20:19

Používám víc PC a na těch služebních nemůžu nic instalovat.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 31. 7. 2020 04:17

Datovka je i v přenosné verzi - čili ji můžeš nosit na flashdisku.

Datovka (díky systému datových schránek) má tu výhodu, že se synchronizuje za státní peníze - stačí jednou za 90 dnů ji aktualizovat. Taky používám dvě datovky a obou mám stejné údaje (byť jedna je nainstalovaná a druhá portable).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Předchozí stránka