Přiznání k DPH + adisepo + 2. snížená sazba

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jivneo 5. 10. 2020 21:45

Dobrý den,

máme 3 sazby DPH: základní, sníženou a druhou sníženou.
Avšak v tiskopisu pro přiznání k DPH jsou vždy dvě kolonky pro základní a sníženou (viz všechny hodnoty základu a daně v tiskopisu https://www.financnisprava.cz/assets/ti ... 401_21.pdf).

V pokynech k vyplnění jsem našel toto: Je-li před číslem řádku uveden text „základní“, jde o řádek, na kterém se uvádějí zdanitelná plnění se základní sazbou daně. Je-li zde uveden text „snížená“, jde o řádek, na kterém se uvádějí zdanitelná plnění s první i druhou sníženou sazbou daně souhrnně.

Co znamená uvést první i druhou sníženou sazbou daně souhrnně?

Když např. sečtu základ i daň pro první a druhou sníženou sazbu, kontrola chyb v adisepo hlásí, že daň nesedí a správně má být 15%. Co dělám špatně?

Děkuji všem za čas!
jivneo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ninaa 5. 10. 2020 23:33

Já sice už 2 roky DPH přiznání, KH a SH nedělám, ale tohle bylo i před těmi 2 roky. V přijatých plněních jsme čas od času měli několik faktur s dvěma sníženými sazbami a při načtení přiznání na daňový portál vždy vyjela tato chyba. Pro jistotu jsem zkontrolovala podklady pro příslušný řádek, že to v podkladech tak je a chybu jsem ignorovala. Chyba je to propustná, čili ok.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod jivneo 6. 10. 2020 20:33

Moc díky za informaci
jivneo
Kolemjdoucí