Pár korunová dividenda do daní ?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hgfdsa 27. 1. 2021 13:19

To záleží, za kolik jsi ji prodal. ;-)
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KoulK 27. 1. 2021 13:43

Takže do toho limitu 6 000 Kč se počítá zisk z prodeje akcií?

Tzn. pokud jsem nakoupil za 50 000Kc, prodal za 51 001 Kč a k tomu dostal 5 000 Kč dividendu, podávám přiznání.

Pokud jsem prodal za 50 999 Kč + 5 000 Kč dividenda, nepodavam.

Rozumím tomu dobře?
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlsal 27. 1. 2021 14:28

KoulK,

- to chápeš blbě. Podstatné je, za kolik jsi prodal. Příjem z prodeje akcií do 100000 Kč je osvobozený a nikde se neuvádí,

- pokud splňuješ § 38g (zaměstnanec, za kterého dělá zúčtování daní zaměstnavatel), tak kvůli jiným příjmům do 6000 Kč nemusíš podávat DAP
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 27. 1. 2021 19:31

Příjem = obdržené prostředky za prodej
Výdaj = pořizovací cena
Zisk = Příjem - Výdaj

Pleteš si Příjem a Zisk

Do příjmu 6 000 Kč se nepočítají osvobozené příjmy. Jestli prodej máš osvobozený nebo ne musíš vědět sám.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 28. 1. 2021 03:12

Jen 6000 Kč ročně? Nebývalo to dříve víc?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 28. 1. 2021 06:20

Nemusíš podávat přiznání, pokud:
a) příjmy do 15 000 Kč
b) příjmy do 6 000 Kč + příjmy ze zaměstnání, pokud je podepsané prohlášení k dani

Do příjmů se nepočítají osvobozené příjmy a příjmy, ze kterých je sražena srážková daň.

Od 1. 1. 1995 bylo a) 6 000 Kč, b) nebylo
Od 1. 1. 1997 bylo a) 10 000 Kč, b) 4 000 Kč
Od 1. 1. 2004 je a) 15 000, b) 6 000 Kč
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 22. 2. 2021 15:50

Platí, že do DP se neuvádí dividendy daněné srážkovou daní?

Nějakou dobu jsem hledal v tvých odpovědích, ale buď blbě a nebo su už úplně vymaštěnej. Že se neuvádí příjmy z CP po časovém testu už jsem dohledal.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 22. 2. 2021 17:59

Dokonce se tento příjem uvést nesmí. Na rozdíl od příjmů z DPP při nepodepsaném prohlášení do 10 000 Kč. Takže to někdy je i nevýhodné.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků