Daň z příjmů 2021

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 9. 11. 2021 18:35

Kdybyses nechtěl ztrapňovat, tak si otevřeš ten formulář a zjistíš, že IČO není povinný údaje a u DIČa se píše: "Uveďte Vaše daňové identifikační číslo (DIČ), pokud Vám bylo přiděleno (zpravidla se jedná o Vaše rodné číslo). Pokud Vám DIČ přiděleno nebylo, uveďte Vaše rodné číslo, případně tzv. vlastní číslo plátce (VČP)."
Ale ty ses nutně potřeboval ztrapnit :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 10. 11. 2021 04:30

Arnold Schwarzenegger mmj. rekl: porusujte pravidla... Jestli ho znas, tak si to dohledej.

A jaky byl zjisteny mmj. rozdil mezi uspesnym a neuspesnym? Ten prvni dela radove vice a rozhodnuti, ten druhy zvazuje, je nerozhodny, zada o dovoleni…

Ps: puvodne jsem tu chtel psat kupu prikladu s FU, kdy jednali jinak nez zakon kaze, ale je to evidentne zbytecny :-) Jo jsem se ztrapnil. At mas pravdu.

My uz se pravdu nedozvime, protoze kdyby vcera dosel na FU a normalne se domluvil, tak je nenulova sance, ze by to dostal :-)) Moje zkusenost s FU. Rozhodne NEJEDOU vzdy podle striktnich zakonu :-)
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 10. 11. 2021 11:37

Nedostal. Zkus se zeptat sám. Fakt to udělej, a zeptej se. Vezmi telefon a zeptej se. A zkus hádat proč je to celé elektronicky - aby se s tím nedalo manipulovat.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod John_D 1. 12. 2021 16:08

Ahoj,

mohl by mi prosím někdo vysvětlit, kdy se mě týká přepočet Jednotným kurzem (pro daňové přiznání)?

1) Mám CZ účet u XTB, vklad byl taky v CZK, ale ETF jsou samozřejmě buď v EUR nebo USD, při prodeji to jde zpět do CZK.

Musím, zde řešit Jednotný kurz?

----

2) Kdybych kvůli snížení poplatků zřídil u XTB EUR účet a vklady by byly z EUR bank. účtu.

český účet → konverze → EUR účet → (nákup → prodej) → EUR účet → konverze → český účet.

Jak to bude v tomto případě?

Děkuji moc, v tomhle trochu plavu.
- SAMSUNG Galaxy GIO -
John_D
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noi2 3. 12. 2021 14:09

1. ano
2. stejně
Konverze nejsou součástí akciového obchodu a obchod je v Eur nebo USD.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TheSubways 3. 12. 2021 14:25

Jsou i jiné možnosti jak přepočítávat měny než jednotným kurzem - pravděpodobně pracnější, ale můžou být více výhodné.
TheSubways
Návštěvník

Předchozí stránka