Povinnosti při neplacení DPH

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gio123 17. 1. 2022 01:11

Dobrý den,
1. Zjistil jsem, že činnost, kterou vykonávám, nepodléhá odvodu DPH. Je potřeba to někde ohlásit? Např. při dosažení částky nad 1 milion Kč, nebo v daňovém přiznání?
2. Je důležité mít nějak specifikován obor činnosti v živnostenském oprávnění pro případné dokazování fin. úřadu, že má činnost nepodléhá odvodu dph?
Děkuji
gio123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 17. 1. 2022 13:22

Co je to činnost?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gio123 29. 1. 2022 22:04

Administrace emise dluhopisů (cenných papírů)

-- 29. 1. 2022 23:06 --

Jde mi o to, jestli nebude fin. úřadu divné, až budu přiznávat příjmy, že u mě nemá odváděno za ten předešlý rok DPH. Tak jestli to nemám někde předem hlásit. Díky
gio123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 29. 1. 2022 22:42

Ne to se nikde nehlásí. Pokud berňák bude mít podezdření, tak přijde na kontrolu, ty mu vysázíš vystavené faktury a on sklapne krofky.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gio123 31. 1. 2022 02:22

Bezva, díky. A ta administrace dluhopisů je opravdu osvobozená? A na výpisu z živnostenského rejstříku nezáleží? Mám tam předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živ. zák.. A mezi obory činností mimo jiné: zprostředkování obchodu a služeb, poradenská a konzultační činnost
gio123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 31. 1. 2022 07:58

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků