Vratka daní u DPP

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ONDREJ17 19. 5. 2022 15:45

Zdravím, jelikož v daních celkem plavu, tak jsem se chtěl zeptat, jak je to s vrácením daní u dhody o provedení práce, pokud si za měsíc vydělám víc než 10 000 kč. sem student a mám podepsaný růžový papír. Vím, že existuje sleva na poplatníka asi 24k + sleva když jsem student asi 200 na měsíc, Je tedy tahle částka to maximum, které můžu dostat zpět další rok po podání daňového přiznání, chápu to správně? Jde mi o to, abych mohl za ten měsíc pracovat co nejvíce a zároveň plstil co nejmenší, ideálně žádnou daň.
Díky předem za odpovědi
ONDREJ17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 19. 5. 2022 18:21

Pokud si vyděláš měsíčně do 10 000 Kč včetně, tak při podepsaném prohlášení dostaneš čistého 10 000 Kč - tedy se neplatí žádná daň, zdravotní ani sociální pojištění.

Pokud si vyděláš víc, tak odvádíš zdravotní a sociální pojištění (celkem 11 % z hrubé mzdy) a zaměstnavatel taky odvádí zdravotní a sociální pojištění (33,8 % z hrubé mzdy) - přičemž o těch 11 % se ti sníží mzda a těch 33,8 % platí zaměstnavatel nad to. Sociální a zdravotní už nikdy neuvidíš.

Do 19 300 Kč ti zaměstnavatel nestrhává žádnou daň. Vše co převyšuje 19 301 Kč bude zdaněno 15% daní z příjmů (pro účely daní se hrubá mzda zaokrouhluje na celé stokoruny nahoru).

Pokud za rok budeš mít příjmy nižší než 232 400 Kč, tak ti nějakou daň vrátí (tedy pokud ji měsíčně zaplatíš).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků