Cislo evidence u zivnostenskeho uradu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod karelmal2 21. 9. 2008 11:54

Ahoj,

chtel bych se zeptat, jestli se da zjistit na internetu nebo jinde cislo evidence zivnostnika u zivnostenskeho uradu.

Myslim nasledujici:

Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstríku vedeného
na MÚ v Kostelci nad Orlicí pod c. j.: ŽÚ 2040/2006-4370/06-S


V online zivnostenskem rejstriku jsem to nenasel.

Diky,

K
karelmal2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 21. 9. 2008 12:54

To je napsané jenom na živnostenském listu ... a od nynějška už se nevydávájí živnostenské listy ... proto zápis dle § 13a obchodního zákoníku (tj. na faktuře, objednávce, webu o zápisu do nějaké evidence zní:
Kód: Vybrat vše
Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 26. 9. 2008 23:17

Ahoj,

jen takhle obecne bez niceho? Ja jsem to v tom paragrafu nenasel:)


Zkopirovano z MVCR:


§ 13a Obchodní listiny

(1) Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a v rámci informací zpřístupňovaných veřejnosti prostřednictvím dálkového přístupu (dále jen "internetové stránky") uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku též údaj o tomto zápisu, včetně spisové značky, a podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni. Údaj o výši základního kapitálu lze v těchto listinách a na internetových stránkách uvádět, jen jestliže byl zcela splacen.

(2) Na všech objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a na internetových stránkách týkajících se podniku zahraniční osoby nebo jeho organizační složky je zahraniční osoba povinna uvádět údaje podle odstavce 1 a dále i údaj o zápisu podniku nebo jeho organizační složky do obchodního rejstříku, včetně spisové značky. Jde-li o osobu, na níž se vztahuje § 21 odst. 5, uvádí stejné údaje jako česká osoba nezapsaná v obchodním rejstříku podle odstavce 1.

(3) Na objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a na internetových stránkách týkajících se podniku zahraniční osoby nebo organizační složky podniku zahraniční osoby nemusí být uveden údaj o zápisu zahraniční osoby do evidence podnikatelů ve státě, jehož právem se zahraniční osoba řídí nebo v němž má bydliště, pokud toto právo zápis do takové evidence neukládá nebo neumožňuje.


Nebo je to nenovelizovana verze?


Diky,

KM
karelmal2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 27. 9. 2008 11:58

karelmal2 píše:podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni.

No není tam, že se to píše bez čísla, ale taky tam není, že se to tam píše s číslem.
Do 30. 6. 2008 sice jakási čísla existovala, ale byla to čísla toho či onoho živnostenského úřadu (tj. nedalo se podle nich vyhledávat, na rozdíl od spisové značky uvedené v obchodním rejstříku). Navíc někdo kdo měl více ŽL měl i více čísel. Číslo se vztahovalo na živnost nikoliv na živnostníka. Takže i v této době toto číslo se uvádět nemuselo.
Do 30. 6. 2008 byla místní příslušnost podnikatelů (každý musel být zapsán na živnostenském úřadě dle bydliště). Tj. údaj, který se uváděl na listinách a webech byl:
Kód: Vybrat vše
Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku vedeného na městském úřadu v Kolíně

Od 1. 7. 2008 byla zrušena i místní příslušnost a živnostenský rejstřík je společný pro celou republiku. Tj. údaj, který se musí uvádět nyní na listinách a webech je:
Kód: Vybrat vše
Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku.


Jinak viz téma IČ a další údaje na webu firmy
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 27. 9. 2008 12:57

To je pravda, nechal jsem si udělat "Výpis z živnostenského rejstříku" (dávají ho zdarma) a žádné evidenční číslo tam není. Jen je na tom výpise číslo jednací, ale předpokládám, že jde o interní číslo toho úřadu, který se dává na všechny vyřízené papíry (dopisy apod.)
stanislav.stribrny
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků