Aspekty koupe auta v Nemecku na vlastni pest

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karelmal2 3. 10. 2008 23:08

Ahoj,

chtel jsem se informovat, jestli je potreba neco specialne zohlednovat pri koupi sluzebniho auta pro SRO v Nemecku na vlastni pest? Nebo jestli ho staci proste koupit, zaplatit a v CR prihlasit. Auto, ktere neni N1.

Zkousel jsem hledat, jestli se tu neco podobneho jiz neobjevilo, ale nic konkretniho jsem nenasel. Kdyby preci jen existoval jiz nejaky thread na toto tema, staci mi odkaz.


Diky,

KM
karelmal2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alex.. 3. 10. 2008 23:34

Alex..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karelmal2 4. 10. 2008 16:54

Mne spise zajimaly ucetni aspekty. Mam v hlave neco o tom, ze si takhle lze dat do ucetnictvi auto, ktere ma na tachomeru minimalne 6000 km. Atp.
karelmal2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod caprighia 5. 10. 2008 16:56

Ten rozdíl je v tom, že u nového platíš dph doma a u ojetého v zemi pořízení (EU) Definice "nové" je jak píšeš 6000 km nebo 6 měsíců (myslím), což platí tedy pro dph, ale pro účely policejní buzerace je "nové" pouze ještě neregistrované, tudíž pokud za dobrou cenu koupíš auto z výlohy třeba s 15 km, ale dealer jej (třeba kvůli čárce za prodej) přihlásil na sebe, musíš absolvovat dovozovou stk a platí dva roky a ne čtyři, jak by mělo u nového auta být. Na Garáži bys asi našel o tom víc, nebo se tam zeptej v novém vlákně.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků