Par dotazu k danovemu priznani/CSSZ/ZP 2008

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karelmal2 6. 3. 2009 01:48

Ahoj,

jen par dotazu. Situace - zamestananec cely rok 2008 a pak mesicu vedlejsi cinnost na ZL se ziskem.

1) Maji se v danovem priznani zohlednovat uroky na beznem ucte? Popr. jaka je to kolonka?

2) Pronajem pole (castka asi 1000 Kc za rok) se pise do Prilohy cislo 2? Podleha to vubec zdaneni kdyz je to tak mala castka? Nebo mohu jako vydaj u teto prilohy pouzit napr. geodeticky vymer, ktery stal nekolik tisic?

3) U Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2008 mi neni jasna kolonka cislo 29. Jak zjistim hodnotu do tohoto pole?


Dekuji,

KM
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 6. 3. 2009 12:56

1. pokud nebyla daněny srážkovou daní tak ano (je to případ např. podnikatelského FIA) ... kolonka 38

2. ano do přílohy 2. A s tím geodétákem nevím nevím ... ten byste potřeboval i kdybyste to nepronajímal ... že? asi bych uplatnil 30 % paušálu a těch 105 Kč bych státu zaplatil :-)

3. Minimálně řádek 28 a maximálně 1034880 ... to si určíte sám
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 6. 3. 2009 14:11

Diky, je to jasne. S tim geodetickym vymerem je to otazka - prakticky musel byt udelan proto, abych pronajimatel mohl byt jisty, ze bude moci dal pronajimat a byl na popud pronajemce. Jednalo se o asi 10 000 Kc, takze ne uplne zanedbatelna castka vzhledem k prijmu z pronajmu.

A treba skolne (asi 15 000 Kc) muze byt zapocteno jako odecitatelna polozka? Je tam kolonka neco se vzdelanim omezena do 10 000 Kc.
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 6. 3. 2009 17:56

Tak to podle § 9 si to tam můžete to odečíst...

školné si odečíst nemůžete
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 8. 3. 2009 01:11

Diky.

Jinak jeste k tomu bodu 3. Tyka se to vlastne radku 29 u formulare CSSZ a podobne u formulare ze ZP. Pokud jsem byl krome OSVC cely rok 2008 zamestnan, tak se mi tam ten vymerovaci zaklad vyplati dat? Pokud ano, tak o co presne mam zamestnavatele zadat? Na tom papiru "Potvrzeni o zdanitelnych prijmech ze zavisle...." nic takoveho asi neni.

Divne, ze si nevzpominam, ze bych s tim mel za rok 2007 nejaky problem:)
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 8. 3. 2009 12:26

Musíte tam napsat alespoň to, co je v řádku 28 (který se vypočítává na formuláři) a maximálně maximalní vyměřovací základ (tj. to co jsem napsal níže) ... ROZHODUJETE SE SÁM JAKOU ČÁSTKU TAM NAPÍŠETE ... NIC OD ZAMĚSTNAVATELE NEPOTŘEBUJETE .... a proč to tak je .... no protože můžete "spořit si" na důchod víc než je nutné ....
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 10. 3. 2009 11:49

Je to jasne. Ja jen, ze v pokynech u formulare ZP pisi u Vymerovaci zaklad "Pokud OSVC uplatnuje snizeni maximalniho vymerovaciho zakladu, zapise uhrn vymerovacich zakladu pro odvod pojistneho na zdravotni pojisteni zamestnance, kterych dosahla v roce 2008 u vsech zamestnavatelu. Tuto castku dolozi potvrzenim od zamestnavatelu."

Jinak u tech pronajmu se musi k DAP prikladat i vypis z katastru nebo najemni smlouva?


Diky.
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2009 22:39

Pokud váš vyměřovací základ není 1 milion a nejaky drobny tak si toho nevšímejte ... respektive všimněte si "maximální vyměřovací základ" ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 11. 3. 2009 15:11

A ohledne tech dokumentu k pronajmu nahodou nevis? Jedna se take o zanedbatelnou castku.
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 11. 3. 2009 19:10

Ne ... nedává se nic ... jenom potvrzení o zaměstnání, přílohy, účetní závěrka (pokud vedu účetnictví) a potvrzení o hypotéce, studiu, krvi atd atd ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků