CSSD a změny...

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikcik 3. 6. 2009 11:57

Chci se zeptat, jestli můžu někde přehledně na netu najít změny, které CSSD chystá v daních, soc zdrav odvodech atd. Tzn. v čemkoliv co mě "vysává", pokud vyhraje ve volbách. Vím že chtějí zvednout soc. odvody a daně, nevím ale o kolik...

Není někdo kdo zná přesnější čísla (slyšel jsem o nasazení progresivního zdanění už od 100 000kč za rok u živnostníka...??

Myslíte BTW že to CSSD vyhraje :-(?
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 3. 6. 2009 12:47

Ovšemže vyhraje volby, budu je volit. Příští vláda tvořená ČSSD a KSČM.

Čím dříve se stát dostane do platební neschopnosti a vyhlásí bankrot, tím rychleji přistoupí nová osvícená vláda (ta co přijde po ČSSD a KSČM) na radikální reformu státní správy a zákonů.

Kdo chce změny rychle, volí ČSSD a KSČM!
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod zadirr 3. 6. 2009 12:57

Můj bývalý šéf říkával: nestahuj kalhoty když brod je ještě daleko.

I když je teda pravda, že takový dobře udělaný reset by státní správě rozhodně prospěl. Akorát že by bylo potřeba se na to období vlády Paroubka+KSČ odstěhovat někam za moře, případně za oceán.
zadirr
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 3. 6. 2009 13:06

Buď pomalu a plíživě, nebo rychleji a ihned.

Budu raději, když stát vyhlásí bankrot v roce 2012 za mého aktivního života, než v roce 2040 až budu v důchodu.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 3. 6. 2009 16:55

a) melete kraviny
b) jste kapánek mimo téma
c) s těmito názory emigrujte dokud to jde
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bernhard 3. 6. 2009 17:22

Já měl za to,že jde o 100.000 měsíčně,ne ročně
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 4. 6. 2009 13:49

Aha... ted mi to taky dochází... To se týká asi platů regulérních zaměstnanců...

Má někdo nějaký info jak to bude se živnostníky, jak a o kolik a v jakých hladinách se u živnostníků zvýší zdrav a soc+ daně?
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 4. 6. 2009 14:52

cca v takových, že se vyplatí být i nezaměstnaným :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 5. 6. 2009 06:18

mikcik : Rozhodně počítej s tím, že velkej Bradavice, až vyhraje volby, to živnostníkům pořádně osolí. Vždyť oni nejsou nic jiného, než obyčejní zaměstnanci, kteří ale měli tu drzost se zaměstnávat sami a chtějí utéci z krysího závodu a to se nesmí podporovat. Jak by k tomu přišli ti "nahoře", kteří již jsou v sekci I a M (podle Kiyosakiho) :-) Nehledě k tomu, že M oškubeš daleko hůře než Z a Ž.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 6. 2009 08:30

Ruprecht001: však za 3 dny uvidíme. dneska ve 14:00 začíná generálka na příští volby, takže budeme vědět, na co bude třeba příští 3 měsíce připravit.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 5. 6. 2009 08:51

Bohužel neuvidíme NIC. Ať volby do EU dopadnou jakkoliv, podzimní parlamentní mohou dopadnout zcela jinak. Současné volby do UP nemají žádnou vypovídající hodnotu a vcelku minimální vazbu na dění v ČR. Pokud vyhrají modří, budou oranžoví více tlačit, více slibovat, aby vyhráli na podzim. Pokud vyhrají oranžoví, to samé, ale obráceně. Bude se jen utužovat "jádro". Oranžoví jen slibují bez toho, že by měli zdroje na to to splnit. Modří jen slibovali bez toho, že by měli chuť (nebo schopnost) to splnit. Takže pořád to máš prašť jako uhoď. Co je do budoucna jisté je jen to, že schodek bude nad 150mld, že to nebude jen 1 rok, ale tak 5 let, že na to nejsou peníze. Otázkou jen je zda se sáhne na daně, nebo na mandatorní výdaje.
Státní dluh začíná přerůstat přes hlavu. Jen letos jen na splátky předchozích dluhů je potřeba 50mld a v budoucnu s rostoucími dluhy tato částka jen naroste. A tohle já živit nechci. Pomalu balím "firemní kufry" a koukám, kde firmu složím, než mi předloží účet za druhé a seberou šrajtofli.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 5. 6. 2009 14:09

Ja myslim, ze nema smysl hledat, co nejaka strana zmeni po volbach. Ona si stejne udela to, co se ji bude v danou chvili hodi, vzdyt jsme to uz mnohokrat videli. Takze hledat neco ted je ponekud predcasne.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod GeorgeTheFirst 22. 6. 2009 22:07

Hm... a možná mám hloupý dotaz ale přesto se zeptám :-)... Pokud vyhraje CSSD a rozhodně se změnit daně pro živnostníky (+ i změna zdrav+soc +změna nějakých pravidel), tak tahle změna bude platit už pro celý rok 2009, nebo to začne platit až v roce 2010 a celý rok 2009 se bude "dělat" ještě podle toho co je tu ted od ODS (15% daň atd.)?
GeorgeTheFirst
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 6. 2009 22:10

GeorgeTheFirst: pravděpodobně se jim změny pro 2009 už nepodaří. takže by to mělo platit až od 1.1.2010
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod GeorgeTheFirst 23. 6. 2009 10:37

Proč si myslíte že se to nepodaří? To ten celý schvalovací proces trvá tak dlouho nebo co?
GeorgeTheFirst
Kolemjdoucí

Další stránka