Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 7. 2009 13:04

Účetnictví absolutně nerozumím a řeším ho spartánsky. Nicméně mohu potvrdit, že audit je povinný od docela dost vysokého obratu, snad dokonce stovky milionů, který zatím neplánuju :-)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 7. 2009 13:34

stanislav.stribrny: to jo, ale do toho obratu by měla stačit prostá evidence příjmů, výdajů, pohledávek, závazků a majetku, ne?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 21. 7. 2009 13:40

No tak mi paní po emailu ještě k mému údivu na minimální kapitál sdělila toto:


Minimální základní kapitál je 100 liber. Při nižším kapitálu je nezbytné, abyste na žádost o založení společnosti připojil vlastnoruční podpis ověřený notářsky a opatřený apostilou ministerstva zahraničí.
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 7. 2009 13:44

mikicz: Jak jsem to pochopil z diskuse s účetním, tak vpodstatě jo. On se divil, proč ho vůbec otravuju, když ještě nepodnikám. U nás je třeba se na FÚ registrovat do 30 dnů po vzniku firmy, v Anglii až po 6 měsících od faktického zahájení podnikání. V listopadu budu podávat daňové přiznání, pak dám vědět.

mikcik: co je na tom divného? Když se podíváš do formulářů ostatních firem, co jsme tu na fóru zmiňovali, máš tam všude 1000 liber. Už to moc rozpitváváš a řešíš ptákoviny.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2009 13:49

stanislav.stribrny: vsak on to chce rozpitvat, on ani nechce usetrit, on to chce tak zamotat, aby se v tom ani sam nevyznal.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 7. 2009 13:51

S474N: mikcik mě už se.e, se vždycky upne na nějakou kravinu, která je nepodstatná.

mikcik: my se tě tu snažíme nasměrovat k rozhodnutí, aby sis žádnou firmu nezakládal a podnikal na ŽL a ty místo toho, abys sis položil otázku, proč ti to asi radíme a zamyslel se nad tím, řešíš základní kapitál, který je pro založení firmy absolutně irelevantní.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 21. 7. 2009 13:55

Tak já nevím, ted jsem se díval zde:
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/ve ... 687/42849/

(Update byl někdy v dubnu 2009, takže snad to je aktuální) a nic se tam po mě nechce, takže o čem to ta baba na emailu mluví?

Jinak jsem našel nějakou příručku a myslím že její přečtení by mi mělo stačit (aspon zpočátku):

http://www.deloitte.com/dtt/cda/doc/con ... ingdom.pdf
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 7. 2009 14:08

mikcik: a co v těch materiálech na BussinesInfo máš? Je tam, že na ZK "nejsou kladeny žádné požadavky". V tom mailu máš, že pokud chceš nižší ZK než 100 liber, podmiňují to nějakými jejich požadavky. Třeba seš podezřelý :-) Pokud vim, tak v Británii platí nějaké antiteroristické zákony, které jsou docela přísné. Když jsem zakládal firmu přes Coddan, taky po mě chtěli notářskou kopii občanky. Když si otevřeš PayPal a překročíš nějaký limit, budou po tobě chtít naskenovanou občanku a "utility bill". To samé Moneybookers a PayPay.

mikicz: v srpnu si chci objednat pořádnou konzultaci s britským certifikovaným účetním, tak pokud máš nějaké otázky, na co bych se měl zeptat, tak je tu klidně napiš. Ale nějak srozumitelně, abych je pochopil :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 21. 7. 2009 14:12

To mám chápat tak že přímo VB po mě nechce žádný kapitál ani žádné ověření že nemám kapitál ale zprostředkovateů po mě cosi chce :-/? To je pěkné?

BTW, mohl bych pak mít i já nějaký dotaz na toho vašeho účetního :lol: ?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 7. 2009 14:15

Ověření identity předpokládám vyžaduje přímo Velká Británie tím protiteroristickým zákonem.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 7. 2009 14:20

mikcik: rozlišuj pojmy "zpostředkovatel" a "agent"

Agent za tebe tak trochu zodpovídá, v anglosaských státech (částečně s výjimkou Anglie) se zakládají firmy prostřednictvím agentů, ne přímo u obchodního rejstříku (jako v kontinentální Evropě) a u agentů máš sídlo firmy... Obchodní adresu pak můžeš mít jinde, třeba u sebe doma.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 7. 2009 14:41

Jinak teda ty údaje na BusinessInfo jsou trochu neaktuální a nepřesné:

Založení společnosti s ručením omezeným

* Přibližná délka procesu založení: 12 dní
* Přibližné náklady na založení: 170 GBP


Když to shrnu, tak jediný poplatek je 15 GBP obchodnímu rejstříku, takže nevím, kde vzali 170 GBP, asi závidí, že to je v Anglii levnější než v ČR :-D A určitě to netrvá 12 dní, mně založení firmy trvalo 4 hodiny.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 21. 7. 2009 14:46

stanislav.stribrny píše:Jinak teda ty údaje na BusinessInfo jsou trochu neaktuální a nepřesné:

Založení společnosti s ručením omezeným

* Přibližná délka procesu založení: 12 dní
* Přibližné náklady na založení: 170 GBP


Když to shrnu, tak jediný poplatek je 15 GBP obchodnímu rejstříku, takže nevím, kde vzali 170 GBP, asi závidí, že to je v Anglii levnější než v ČR :-D A určitě to netrvá 12 dní, mně založení firmy trvalo 4 hodiny.


No na hlavní stránce je napsáno cosi o tom že aktualizaci udělal britský konzulát, takže to snad nějakou váhu má. Těmi 170 GB se myslí asi založení přes nějakého toho zprostředkovatele.
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 7. 2009 14:49

Když český konzulát v Londýně autorizuje nějaký leták o způsobu založení firmy v ČR, tak to ještě neznamená, že se tam nemohou vyskytnout chyby :-)

Třeba o tom protiteroristickým zákonu tam není ani zmínka, že by o něm na britském konzulátu nevěděli?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 22. 7. 2009 15:32

Takže dotyčná jak se zdá už se mnou vubec nekomunikuje, ptal jsem se na těch 100 EURo (nikde na webu o tom nemají ani zmínku) a ono toto... :lol:
Profesionální chování jak prase. Kdybych se nezeptal tak mě nejspíš s bližšími podmínkami seznámí až po zaplacení že. Luxus prostě.

Tohle mi napsala:
Minimální základní kapitál je 100 liber. Při nižším kapitálu je nezbytné, abyste na žádost o založení společnosti připojil vlastnoruční podpis ověřený notářsky a opatřený apostilou ministerstva zahraničí.

Informační hodnota jak prase. Připojit podpis na internetový formulář. Podpis opatřený apostilou...
To souvisí s těmi protiteroristickými zákony?

Kolik takové ověření vlastně stálo, notářsky, apostila... :-)...?? (to už skoro vypadá že firma v anglii není zas až takový terno).
mikcik
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků