Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 16. 9. 2009 15:20

Někdo z nás dvou je natvrdlý a nevylučuji, že jsem to já.

Jaký je rozdíl mezi tím, jestli spolupracovníci nafakturují 250.000 Kč firmě nebo živnostníkovi? Vždy je to přece náklad, o který se sníží daňový základ.

Podle mého názoru (nepodložené zkušeností), pokud bude mít firma příjem 500.000 Kč a nulový zisk, budete se to FÚ jevit značně podezřele.

Jinak úplně přesně nevím, jestli v Anglii existuje možnost, aby majitel firmy coby OSVČ fakturoval své vlastní firmě (u nás je zákaz konkurence).

Když chceš znát odpovědi na tyto otázky, jednoznačně ti odpoví jenom daňový poradce.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 17. 9. 2009 07:34

Jaký je rozdíl mezi tím, jestli spolupracovníci nafakturují 250.000 Kč firmě nebo živnostníkovi? Vždy je to přece náklad, o který se sníží daňový základ.


Když to nafakturují přímo živnostníkovi, tak to pro mě nebude tak výhodné, už jsem to psal:

když to projedu napřed přes ltd a až pak přes živnost, tak mám danový základ 100 k na své živnosti.

Když z řětězce vyhodím ltd. a pojedu rovnou na živnost, tak ve výsledku mám danový základ 200 k na své živnosti. (protože jediným mým nákladem jsou "splupracovníci", jiné náklady které mám jsou zanedbatelné až nulové, vubec je nemá cenu počítat. Takže kdybych dělal bez spolupracovníků, tak mám příjem třeba já nevím, příklad, 50 K a to je zároven i můj zisk (protože náklady mám jinak fakt nulové jak píšu). Takže se mi hodně vyplatí dát na to paušální náklady... chápete? jde o to abych mohl použít paušální náklady a to pro mě bude extra výhodné, pokud si už předtím "nějak" odečtu náklady na spolupracovníky a to hodlám udělat právě přes tu ltd., proto bych si ji taky rád založil.

Podle mého názoru (nepodložené zkušeností), pokud bude mít firma příjem 500.000 Kč a nulový zisk, budete se to FÚ jevit značně podezřele.


A proč by firma nemohla mít nulový (nebo spíše hodně nízký (pozitivní), zisk)? Je ekonomická krize, navíc je celkem běžné, že i bez finanční krize některé firmy končí rok dokonce se ztrátou, takže když firma bude mít nulový zisk (tím myslím teda nějaký extra malý a zanedbatelný abych byl přesnější, ne nutně přímo nulový), tak minimálně první rok by to mělo vypadat ok ne? Podle mě bych to takhle mohl uhrát i přes 3 roky...?

Jinak úplně přesně nevím, jestli v Anglii existuje možnost, aby majitel firmy coby OSVČ fakturoval své vlastní firmě (u nás je zákaz konkurence).


No ale přesně tu situaci (s s.r.o) tady na foru kdysi komusi poradil uýživatel patrik chrz., četl jsem to (ale už nevím přesně kde, název toho vlákna), mám to chápat tak že je to nesmysl a že se patrik chrz. mýlil?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 17. 9. 2009 08:27

A proč si vlastně nechceš zřídit ŽL? Vždyť to stojí 1000 Kč a díky 60% paušálu není daňové zatížení živnostníků tak moc vysoké. Při jednoduchém podnikání, pokud nebudeš mít zaměstnance (tedy ani DPP) té administrativy je celkem málo.

Náklady na fungování firmy jsou vyšší než 1000 Kč.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 9. 2009 09:20

stanislav.stribrny: protoze to je jednoduchej zpusob a ne totalne prekombinovanej :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 17. 9. 2009 10:08

Někdo z nás dvou je natvrdlý a nevylučuji, že jsem to já


:oboze :lol:

Proboha, ale pane Stříbný, dyť já jsem tu psal že živnost už mám(!) :-D... asi přepracování z vaší strany předpokládám (že jste si toho nevšiml nebo to nějak vypustil během čtení).


ale právě když to proženu ještě přes ltd. tak ušetřím daleko více, když už ne tento rok, tak budoucí určitě, proto se ptám.


to mám tak nemožnou skladbu vět že nikdo kromě mě nepochopí co jsem tím myslel??
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 17. 9. 2009 10:10

mikcik píše:ale právě když to proženu ještě přes ltd. tak ušetřím daleko více, když už ne tento rok, tak budoucí určitě, proto se ptám.


Super, a můžeš mi ukázat ten výpočet, podle kterého je "proženutí přes ltd" výhodnější, než "přes ŽL"?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 17. 9. 2009 10:59

Poslední příspěvek na stránce 13, tam to máte načrtnuto... (vy jste to fakt nečetl, nebo nečetl v době kdy to tam nebylo ap ak se celé forum posunulo?)
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 17. 9. 2009 15:22

Přesto jsem názoru, že začátečník by měl nejprve vyzkoušet podnikání na ŽL a po čase sám uvidí, co dál. Víc k tomu už nemám co říct.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 9. 2009 15:25

stanislav.stribrny: to holt některým lidem nevysvětlíš... osobně jsme přesvědčen, že na to, že jako FO fakturuje své vlastní firmě (byť ltd) budou finančáci koukat hodně podezíravě a zadělává si na potenciální problémy. Ale kdo chce kam...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 17. 9. 2009 18:15

To je dost možný.

Předtím jsem se špatně vyjádřil: v Anglii nemají zákaz konkurence (v tom smyslu, jak funguje u nás), ale pokud OSVČ bude fakturovat firmě, jejímž je majitelem, v míře větší, než malé, problém to asi bude (= vyvádění zisků).

Daňová optimalizace se řeší úplně jinak.

Na to je ale třeba mít aspoň milionové příjmy, při obratu 200-500 tisíc Kč je blbost to řešit.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 20. 9. 2009 16:16

A existuje teda nějaký fundovanější forum přímo o téhle problematice? Kde bych se mohl zadarmo zeptat? Jen kvůli jednomu dotazu se mi nechce platit nějakýho danovýho poradce. Existuje nějaké takové forum?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 9. 2009 16:31

mikcik: proč myslíš, že ti tohle někdo fundovaně a závazně poradí zadarmo? Z čeho by žily poradenské firmy?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 9. 2009 09:14

mikcik: najdi si to v googlu, nicméně netuším, zda v češtině existuje fórum, které by se věnovalo zkušenostem zakládání firem v zahraničí, potažmo v Anglii. Nezapomeň, že i naše odpovědi jsou neodborné, byť zodpovězené v dobré víře. Předpokládám, že ani daňoví poradci nemohou poskytovat závazné pokyny, spíš jen rady (jako právníci, zákony závazně vykládá až soud, poradce nezávazně radí).
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 26. 9. 2009 21:41

BTW, tady mi ale paní řekla že i v čr, by bylo, fakturovat své vlastní firmě, naprosto v pořádku:
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopi ... 099#p10099

Tož kdo potom má pravdu, když vy tu tvrdíte něco jiného?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 27. 9. 2009 08:49

Tak se zarid podle te pani a prestan tady uz s tim opruzovat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků