Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikcik 14. 8. 2009 16:30

Jsem zpět :D !

Chtěl bych vás poprosit o tip na nějaké stránky nebo publikaci (at už elektronickou) nebo fyzickou, která by mě seznámila více do detailu s podnikáním ve VB. Nakonec jste mě od toho dočasně odradily ale já se nevzdávám a ted potřebuji získat více informací o téhle problematice...
Pomůžete mi někdo s odkazem nebo tipem na publikaci?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikcik 19. 8. 2009 11:42

Nikdo mi ani náznakem nepomůže :-(?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 8. 2009 12:10

Hledej v googlu "UK business", nebo co přesně potřebuješ.

JInak ty kladeš vždycky takové nekonkrétní nejasné otázky, že nikdy nechápu, na co se ptáš.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 20. 8. 2009 22:12

no mě jde spíše o to, jestli nevíte o nějaké konkrétní ucelené "publikaci", nebo spíše příručce, kde by to všechno bylo pěkně na jednom místě...? třeba něco takového UK vláda vydává...?

sám jsem něco takového viděl, ale ted nevím kde (bylo to online pdf).

Neexistuje tedy přímo něco takovýho?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 8. 2009 22:21

Tak právě když do googlu zadáš "UK business", tak hned prvních pár odkazů jsou weby, kde jsou komplexně popsaný podmínky podnikání v UK. Nic lepšího neznám. Pak ještě je dobrý web UK vlády.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 1. 9. 2009 09:49

Ještě bych se rád zeptal, protože jsem tuhle ideu (založit ltd.) neopusti:

Chtěl jsem s tím manipulovat tak, že ltd. bude jen transakční jednotka, kam přijde platba a já ji rozešlu všem lidem kteří na projekt dělají, včetně mě (rozešlu to převážně na ŽL, všechny v čr). Peníze pošlu i sám sobě na ŽL, kde je budu až danit. Ltd. nechám bud směšně nízký zisk, nebo ideálně, alespon první rok, zisk nula (tržby-náklady= ltd. bude mít "na konci roku" 0 kč zisk).

Je tohle legální, nebo spíše lze to takto udělat a zbytečně nedráždit žádný ze států (čr nebo vb?). Podle mě by to mělo být legální, možná ne úplně správné "morálně" ale legální ano. Jeden uživatel (ted už nevím kdo) mi to ale tvrdil opak.
Kde jsou tedy jazýčky vah v tomto případě? Podle mého, když to všechno udělám dobře, tak je to jednak legální a jednak mi nikdo nebude moci říci ani ň (plánuju to tak že první rok tam nechám nulu, další rok nějaký malý zisk)... Kde je pravda?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 9. 9. 2009 09:59

http://www.financninoviny.cz/podnikatel ... oni/396697
Podmínky pro podnikání jsou v České republice letos horší než loni. Ukázala to zpráva s názvem Doing Business 2010. Česká republika se v konkurenci 183 zemí umístila až na 74. příčce, zatímco o rok dříve byla na 66. místě.

Velký pokrok zaznamenalo Bělorusko, které se vyšplhalo z 82. na 58. místo, a je tedy daleko před Českou republikou.

Skvělé, příští rok nás předběhne Ukrajina a Albánie a z nás bude pomalu nejzaostalejší země Evropy... Před námi jsou i takové země, jako Rumunsko a Gruzie.


Pořadí:

1. Singapur
2. Nový Zéland
3. Hongkong
4. USA
5. Velká Británie
6. Dánsko
7. Irsko
8. Kanada
9. Austrálie
10. Norsko

K zaznamenání stojí skutečnost, že státy, které se umístily v žebříčku na předních místech, jsou anglosaské.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 11. 9. 2009 14:24

Může mi prosím někdo potvrdit nebo vyvrátit tu moji teorii? Psal jsem o tom o jeden příspěvek hoře...?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikcik 14. 9. 2009 16:46

Fakt mi nikdo neporadí, to mě nemáte tak tuze rádi nebo co :-(...?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 14. 9. 2009 19:28

A na co se chceš zeptat?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 9. 2009 08:24

Už jsem to tu psal, pár příspěvků nahoře:

Ještě bych se rád zeptal, protože jsem tuhle ideu (založit ltd.) neopusti:

Chtěl jsem s tím manipulovat tak, že ltd. bude jen transakční jednotka, kam přijde platba a já ji rozešlu všem lidem kteří na projekt dělají, včetně mě (rozešlu to převážně na ŽL, všechny v čr). Peníze pošlu i sám sobě na ŽL, kde je budu až danit. Ltd. nechám bud směšně nízký zisk, nebo ideálně, alespon první rok, zisk nula (tržby-náklady= ltd. bude mít "na konci roku" 0 kč zisk).

Je tohle legální, nebo spíše lze to takto udělat a zbytečně nedráždit žádný ze států (čr nebo vb?). Podle mě by to mělo být legální, možná ne úplně správné "morálně" ale legální ano. Jeden uživatel (ted už nevím kdo) mi to ale tvrdil opak.
Kde jsou tedy jazýčky vah v tomto případě? Podle mého, když to všechno udělám dobře, tak je to jednak legální a jednak mi nikdo nebude moci říci ani ň (plánuju to tak že první rok tam nechám nulu, další rok nějaký malý zisk)... Kde je pravda?

Můžete mi poradit?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 9. 2009 09:56

To se právě musíš rozhodnout sám, jestli je to pro tebe výhodné, těžko rozhodovat za tebe.

A ohledně legality jsme tu toho napsali už dost. Nejlépe uděláš, když si namaluješ schéma a zajdeš za daňovým poradcem, já nejsem ani poradce ani právník. Byla by hloupost ti adopovídat ANO/NE, taková odpověď nemá žádný význam.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 9. 2009 16:39

Ale jo, já vím že se musím sám rozhodnout jestli se mi to vyplatí, počítal jsem to a vyplatí
(ani jsem to teda počítat nemusel, úspora je myslím zřejmá a dost velká).



co se týče legality: ale já jsem podle mě ten problém popsal dost jasně a nejde o nic komplikovaného, v podstatě se jen ptám, jestli muzu pracovat jako jeden (z více) živnostníků pro svou vlastní firmu?
Na to by jste snad mohl odpověd znát ne? Nejde zas o nic tak komplikovaného...? (nebo si to představuju moc jednoduše)?

Pokus nedokážete odpovědět, chtěl bych se zeptat jestli by to takto šlo udělat pokud bych měl s.r.o (a ne ltd.)? Tzn. mám sro pro kterou sám dělám jako živnostník (dělají pro ni ale i jiní lidé, nejsem tam sám?). To podle mě jde a je legální? Nakonec poradil to tu kdysi komusi uživatel (myslím) PatrikChrz, takže by to snad pravda měla být...?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 9. 2009 17:20

A proč bys měl jako živnostník pracovat pro svou vlastní firmu?

Daňově to vyjde nastejno: jako živnostník máš daňové náklady cca 15% (při 60% paušálu) a pokud si vyplatíš podíl na zisku coby společník s.r.o. zaplatíš také 15% daň.

Jinak v ČR existuje pro firmy zákaz konkurence, v Anglii to ale není (nemají totiž živnostenské listy).
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 16. 9. 2009 13:10

Nechápu vás... Jde to tedy dělat v čr nebo ne? poradil mi to patr. chrz.

No to tedy ne, to se mi hodně vyplatí (!), při porovnání s tím kdybych to prováděl JEN na živnost: dám příklad:

na Ltd. mi přijde 500 000kč, polovina je za mou práci, polovina za práci ostatních "spolupracovníků" (taky živnostníci). 250k pošlu tedy jim, 250k zbyde na ltd. a to pošlu sobě. U ltd. jsem si tedy uplatnil náklady pro ltd. Ted jako živnostník obdržím 250k a protože jsou mé reálné náklady nízké, tak se mi HODNE moc vyplatí použít paušál. takže ho použiju a z 250k se mi zjeví 100 000k jako danový základ, oproti 500 000kč, které původně byli mým příjmem(!).

kdežto kdybych to dělal rovnou přes živnost jen (bez mezičlánku ltd.), tak mám příjem 500 000k, uplatním si paušál a zbyde mi 200 K jako danový základ, tedy dvojnásobný danový základ oproti variantě s ltd.


už chápete proč by to pro mě bylo tak výhodné? zřídit si ještě ltd.?

je ten můj postup legálně realizovatelný??
mikcik
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků