Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 7. 2009 16:57

Jestli jim posíláš ty svý 10stránkový otázky, tak se ani nedivím, že tě odpálkovali :tleskani Chceš podnikat, a ani nevíš, že firma musí mít společníka. Navíc tvoje podnikání je hodně podezřelé a každý seriozní obchodní partner by se od tebe distancoval.

Podnikej na ŽL a zjisti si aspoň základní povinnou strukturu každé firmy, jaké mají firmy povinnosti před státem a až pak si firmu zakládej, ať už Ltd. či S.R.O.

Když si každý Čech bude zakládat v Anglii LTD v domnění, že to je daleko, a může LTD používat k podvodům, tak Angličani zpřísní zákony a bez osobní přítomnosti nepodám ani účetní závěrku.

Viz jak Ruprecht001 zmiňoval podvodné Nigerijce, kvůli nim už změnili zákon, že ředitelem může být pouze fyzická osoba, donedávna mohla být ředitelem i jiná firma.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 22. 7. 2009 16:59

A nebylo náhodou někde napsáno to, že základní kapitál stačí "přislíbit" ale nikdy nemusí být reálně zaplacen??
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 7. 2009 17:01

To je snad zlej sen.

Víš, co to je základní kapitál? A jaký má vztah k účetnictví?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 22. 7. 2009 17:14

stanislav.stribrny píše:To je snad zlej sen.

Víš, co to je základní kapitál? A jaký má vztah k účetnictví?

Ale někde jsem četl (tak to bylo starší info) že ten základní kapitál je jen "garantovaný", že nikdo reálně nehlídá jestli byl splacen...(!).

Já nechci dělat podvody. Kdybyste četl ten thread, věděl by jste o co mi jde.
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2009 20:07

"by jste". Ty voe, to je cestin :oboze :oboze
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 7. 2009 20:37

To neřeš, to je v dnešní generaci skoro norma. Mě se líbí ten přístup: Chci profesionální služby, ale zadarmo. A když ne, tak jste lemplové a nemám vás rád.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 7. 2009 20:44

mikcik píše:Takže dotyčná jak se zdá už se mnou vubec nekomunikuje, ptal jsem se na těch 100 EURo .

Bože, víš vůbec, že se v Anglii platí librama????
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 22. 7. 2009 22:06

A co já vím, tak to baba přepočítala na Eura. Za češtin se omlouvám ale nekontroluju po sobě netové příspěvky bohužel.

S tím splacením jsem měl pravdu ne?
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 23. 7. 2009 11:01

A kolik mě tak může stát notářský ověření toho dokumentu + apostilace na českém ministerstvu zahraničí?
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 23. 7. 2009 13:21

mikicz: pokud by ses chtěl na něco zeptat anglického účetního, tak sem napiš otázky, budu s ním mluvit už příští týden, mám toho docela dost, na co se chci zeptat :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 7. 2009 13:35

stanislav.stribrny: pro začátek určitě rozsah vedení účetnictví, co jde dát do nákladů (nebo co nejde). Spíš obecné věci, co budeš asi řešit tak jako tak.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 23. 7. 2009 13:42

Co myslíš "rozsahem vedení účetnictví"?

Na obecné věci se ptát nemůžu, musím mu položit konkrétní otázky, to nebude rychlokurz účetnictví.

Chci se ho zeptat, co přesně po mě bude chtít, aby mi udělal účetní závěrku a vyplnil daňové přiznání.

Pokud to bude jednoduché, tak si to v dalších letech budu dělat sám.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 7. 2009 14:45

stanislav.stribrny: rozsah vedení účetnictví myslím to, jestli stačí evidovat příjmy, výdaje, pohledávky, závazky a majetek, nebo je to třeba i účtovat stylem MD/DAL jako u nás.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 23. 7. 2009 16:04

Tak nevím, jestli to zvládnu takto podrobně, znáš anglickou účetní terminologii?

Jak bude "Má dáti" "Dal", to nevím, jak se zeptám.

Řeknu ať mi naskenuje tabulky s konkrétními příklady a nějak se v tom pak prohrabeme.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 7. 2009 19:04

stanislav.stribrny: tak je sakra rozdíl vést podvojné účetnictví stylu "12.6.2009 35000 221000/334000" (příklad, není to konkrétní operace) a nebo mít zápis stylu: "příjem 12.6.2009 35000CZK"
mikicz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka