Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 7. 2009 11:10

vždyť těch 5000,- se týká DPP, nikoli živnosti
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 7. 2009 11:36

No však... Ta částka tam koluje vícekrát... u smluv na provedení práce, u sociálního pojištění atd. Proto se dá říci, že limit pro "přivýdělek" je 5.000 Kč. Nic jiného jsem tím nemyslel.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 7. 2009 11:53

Tohle je přesně co mě na České republice náramně štve.

1) každý půlrok se mění formuláře a každý rok příbývají nové formuláře
2) zákony, předpisy, vyhlášky se mění denně
3) pořád vznikají nové úřady, které si přebírají kompetence, místo aby se soustřeďovaly na 1 místě
4) je to všechno nepřehledné, neexistuje osoba či instituce, která by se v tom bordelu vyznala, úředník vám neporadí, ale pokutu vám s ohromnou radostí napaří

V Anglii se to tak často nemění. Před několika lety (tuším 2005-2006) proběhla "revoluce" kompletně se změnily formuláře a úřady zavedly datové schránky, ale od té doby se nic nemění. Mají procesy nastavené a funguje to. Třeba stanovy společnosti se nezměnily 150 let, jak v 19. století nastavili pravidla zakládání LTD, tak to zůstalo do dneška...

Jednoduchost, předvídatelnost, jasná a srozumitelná pravidla. To je pro podnikatelské prostředí nejdůležitější.

Takže když sis před pár lety nastudoval, jak se daní studenti, tak teď to neplatí a po vítězství ČSSD to zase bude jinak. Ať jdou úřady do háje...

Myslíte, že ve srovnání s rokem 2008 došlo ke snížení administrativní zátěže podnikatelů?
7 % ANO
88 % NE
2 % částečně
3 % nevím
http://www.profit.cz/cs/article/co-trap ... krize.aspx

A zhorší se to! Administrativní zátěž bude stoupat! Nikoli klesat!
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 7. 2009 13:00

Ale to je neuvěřitelné :-D... Co to tu hrajete!? Proč bych se já vám měl omlouvat, naopak jste jasně dokázal předtím i ted že ten "..." jste vy... Já jsem v životě o dalším roce podnikání nemluvil(!). Počítám s tím že příští rok budu platit(!) a počítám taky že budu mít příjmy, o čem to tu zase mluvíte, tady se o dalším roce podnikání vubec nebavíme, v životě jsem to vůbec nezmínil (!). To mě vubec nezajímá a nikdy jsem se na to neptal (jinak vím že od příštího roku budu platit(!), proboha, vím to a počítám s tím, já se ted ale BAVIM jen a jen a čistě o prvním roce(!).

S tou omluvou jste to snad nemyslel vážně, že ne?

Můžu mi prosím, nějaká dobrá duše sdělit tedy jestli ten postup založení, poplatky atd. u Ltd. mám napsáno dobře? O to mi tu jde, proboha jenom o to jedno aby mi někdo zkušenější napsal že to mám dobře, nebo špatně.
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 7. 2009 13:04

PRoč se tu bavíte o DPP, já to nechcu slyšet, tady to není topic o DPP.

Prosím vás, moc vás prosím, můžete si někdo přečíst to co jsme napsal o založení ltd. a poplatcích za to a jen mi napsat "Ano, tak to je, na nic si nezapoměl, takhle to probíhá" nebo "Ne, na něco si zapoměl".

Můžete mi PROSIM, někdo napsat jen tuhle jednu jedinou malou věc, snažně vás prosím, mě opravdu zajímá jen tohle, nezajímá mě kolik budu nebo nebudu platit příští rok proboha živoucího (s tím kromě toho počítám, přemýšlel jsem nad tím, vím o tom, ale na to se tu i proto dvojnásobně neptám(!)). Jedinou věc potřebuju vědět...

PROSIM Vás, mám ten postup založení, poplatků a *raní se okolo Ltd. (
strana 5) dobře nebo mi tam něco chybí :oboze ? Jen tahle jedna věc, netřeba nic dál rozebírat nebo rozepisovat, nic jiného mě nezajímá, nepište mi sem nic jiného, jen PROSIM mám to dobře :oboze :oboze :oboze ?
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 7. 2009 13:10

Takže když sis před pár lety nastudoval, jak se daní studenti, tak teď to neplatí a po vítězství ČSSD to zase bude jinak. Ať jdou úřady do háje...

No a ČSSD(!) O důvod více proč mít Ltd. a v případě že ČSSD nastolí nějakou "diktaturu" tak si živnost zruším nebo přeruším a pojedu třeba jen přes to Ltd.
Další bod k dobru pro to mít Ltd.

Ale vážně, zajímá mě jen to, jestli ten popis na straně 5 mám nebo nemám dobře.
Díky.
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2009 13:24

mikcik: neumis pouzivat tlacitko UPRAVIT nebo si tu nahanis pocet prispevku? :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 7. 2009 13:41

Nejlepší by bylo, si tu firmu založit a všechno vyzkoušet.

Zase tak moc o nic nejde.

V ČR je zvykem zakládat firmu "na celý život", v anglo-americké zóně klidně pro jeden projekt založí několik firem (protože to skoro nic nestojí) a každou firmu využívají pro 1 účel (jedna firma vyřizuje zakázky, druhá fakturuje, třetí přijímá peníze, čtvrtá najímá pracovníky, pátá vlastní obchodní značku či patent apod.).

A když to nepůjde, tak tu firmu zrušíš. O nic přece nejde.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 7. 2009 13:59

S474N píše:mikcik: neumis pouzivat tlacitko UPRAVIT nebo si tu nahanis pocet prispevku? :roll:

Kdyby to byl jeden dlouhý příspěvek nikdo by to nečetl :-).
Proto se třeba taky na netu dlouhé články sekají na několik podstránek.
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 7. 2009 14:03

mikcik: A ty si myslíš, že odvody na zrd. a soc. ti po roce prominou?? Zálohy se platí především proto, aby tě to nesrazilo, až po roce podáš daňové přiznání a najednou budeš muset zaplatit ranec. A to je tak asi vše, co bych k tomu asi dodal, nedivím se, že to ostatní vzdali. V bibli bylo jedno takové rčení o perlách a sviních :-)

stanislav.stribrny: Nejlepší by bylo zaplatit si daňového poradce.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 7. 2009 14:06

stanislav.stribrny píše:Nejlepší by bylo, si tu firmu založit a všechno vyzkoušet.

Zase tak moc o nic nejde.

V ČR je zvykem zakládat firmu "na celý život", v anglo-americké zóně klidně pro jeden projekt založí několik firem (protože to skoro nic nestojí) a každou firmu využívají pro 1 účel (jedna firma vyřizuje zakázky, druhá fakturuje, třetí přijímá peníze, čtvrtá najímá pracovníky, pátá vlastní obchodní značku či patent apod.).

A když to nepůjde, tak tu firmu zrušíš. O nic přece nejde.

No mi jde o 10+ K :-), když to nebude fungovat ztratím je a pak navíc ztratím další peníze když to budu muset řešit přímo přes živnost. ted jsem to znovu počítal a rozdíl dělat to přes živnost přímo, nebo mezi to vložit ještě Ltd. (jak jsem tu o tom psal), tak rozdíl je větší než jsem počítal. Je to skoro rozdíl 40 K (i když odečtu náklady na LTd.) a to už jsou pro mě celkem dost velký peníze.
To jen tak na vysvětlenou (opět) proč přes Ltd.

Mohl bych vás poprosit jen o rychlé přečtení toho co jsem napsal na stránce 5 a jen napsání toho jestli to mám všechno dobře (postup a výše poplatků) a jestli jsem na nic nezapoměl? Jste tu totiž asi jediný kdo s tím má zkušenosti a pokud by jste tomu mohl obětovat 5 minut času a pak mi tu napsat jen "Dobře", nebo "špatně", byl bych vám HODNE vděčný (víc zatím udělat nemůžu ale měl by jste aspon můj vděk :-) ). Mohl by jste?
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 7. 2009 14:07

Ruprecht001 píše:mikcik: A ty si myslíš, že odvody na zrd. a soc. ti po roce prominou?? Zálohy se platí především proto, aby tě to nesrazilo, až po roce podáš daňové přiznání a najednou budeš muset zaplatit ranec. A to je tak asi vše, co bych k tomu asi dodal, nedivím se, že to ostatní vzdali. V bibli bylo jedno takové rčení o perlách a sviních :-)

stanislav.stribrny: Nejlepší by bylo zaplatit si daňového poradce.

už na na sebe nebudeme reagovat ano, to bude asi nejlepší pro oba dva a forum jako takové :-).

A ty si myslíš, že odvody na zrd. a soc. ti po roce prominou?? --- a to jsem řekl kde :-)?

Hele, fakt to přes internet hází milion komunikačních šumů a by mluvíte o něčem úplně jiném než já, prostě na sebe nebudeme reagovat a bude to ráj :-).
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 7. 2009 15:34

Já ti na nic už odpovídat nebudu. Ještě zkrachuješ a zažaluješ mě za škodu :-)

Jak píše Ruprecht001, zaplať si daňového poradce :-)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 15. 7. 2009 17:12

Budu ignorovat výlevy (sluníčko a tak), pokusím se reagovat pouze na konkrétní dotazy:

Ano Vaše příspěvky čtu a proto jsem na ně reagoval, tak jak jsem reagoval.

Vaše další otázka:
mikcik píše: Píšete mi proboha cosi o nákladech 70% to je jako co, to jste vzal kde?

mikcik píše: Peníze (třeba 100 k) pošle zákazník mě a já to rozdělím dál. Sobě nechám třeba 30 K a zbytek přepošlu dále.

30K ze 100K je 30% . Celkem je 100% - 30% (to je co si necháte) = 70% (to jsou náklady) - jsem pouhý žák zvláštní školy, přesto doufám, že jsem výpočet napsal tak, aby ho pochopil VŠ student. Nebo je to jinak - a já jsem naletěl jenom proto, že čtu vaše příspěvky?

Ale jinak děkuji, zařídím se dle vaší rady a vaše příspěvky budu nadále ignorovat.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 7. 2009 19:56

libol píše:
Ale jinak děkuji, zařídím se dle vaší rady a vaše příspěvky budu nadále ignorovat.

Děkuji, myslím že oba teď budeme jedině spokojeni.
mikcik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka