Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 28. 7. 2009 08:31

Jde o princip, který umožňuje, aby poskytovatel služby dočasně a příležitostně poskytoval své služby na území jiného členského státu, než členského státu, ve kterém je poskytovatel těchto služeb usazen.

Poskytovateli služeb bude stačit k tomu, aby využil možnosti poskytovat své služby na území jiného členského státu prostřednictvím tzv. principu příhraničního poskytování služeb, povolení vykonávat tyto služby, které získal ve svém domovském státě.


To zase bude boj o definice pojmů "dočasnost" a "příležitostně" :D

Zákon o volném pohybu služeb – přeshraniční poskytování služeb
http://www.epravo.cz/top/clanky/zakon-o ... 57466.html


Nicméně nechápu tuto větu:
kdy bude poskytovatel služby za účelem udělení oprávnění k poskytování služby nebo v průběhu poskytování služby povinen předkládat správnímu orgánu listinu, bude stačit předložení její kopie a neověřeného překladu, za předpokladu, že informace v listině obsažené je možné si ověřit prostřednictvím elektronického systému

Z toho vyplývá, že se stejně budu muset nahlásit na nějakém Živnostenském úřadu?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 11. 8. 2009 16:58

Dneska mi od britského obchodního rejstříku přišel dopis s upozorněním na změnu zákona, která začne platit od 1.10. s žádostí, abych se na to připravil.

Nedokážu si představit, že by český obchodní rejstřík své firmy na cokoli upozornil... Ale pokuty rozdávat umí.

Jenom takový malý rozdíl mezi Anglií a zaprděným Českem. Hlavně, že máme obchodní rejstřík pomalu v každém okrese...
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 11. 8. 2009 22:20

Něco takovýho by měl vydat český FÚ: http://www.hmrc.gov.uk/migrantworkers/czech.pdf
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 8. 2009 08:12

stanislav.stribrny: a o jakou změnu jde?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 12. 8. 2009 08:34

Jde o rozsáhlou změnu zákona tuším z roku 2006, ale jednotlivé změny nabudou platnost postupně. A k 1.10.2009 všechny změny už musí být aplikovány. Jde např. o to, že už nemůže být ředitelem jiná PO, ale jen FO, že tajemník už není povinný apod. Změny většina firem už asi implementovala dávno, a OR teď pouze rozeslal poslední upozornění před definitivní platností zákona. Představ si, že by tě český OR informoval o změně obchodního zákona... Fantazie.

Britský OR dokonce o změnách pořádal celostátní semináře ve větších městech a rozesílal k tomu hezké barevné brožurky s diagramy a tabulkami.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 8. 2009 08:51

stanislav.stribrny: český OR není ani schopen sám zapsat změny dané zákonem (například změna živností), takže bych od nich nečekal absolutně nic.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davud 12. 8. 2009 16:19

Nemohl by mě někdo prosím poslat na ukázku zakladatelské smlouvy a stanovy společnosti, chci si v GB společnost nyní založit, protože místní finančák by mě mohl způsobit opravdu těžkou újmu na psychickém zdraví a to já nechci. Děkuji, pošlete mi to třeba na mail d.salac@seznam.cz, hezký den a podnikání mimo ČR zdar :D .
davud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 12. 8. 2009 16:40

Smlouvu a stanovy ti dá tvůj agent, což samozřejmě neznamená, že by sis nemohl vymyslet vlastní verzi. Tu je ale pak lepší už psát s právníkem.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 12. 8. 2009 16:45

Oni to v Anglii tak neberou. U nás musíš jít k notáři, udělat notářský zápis a jenom za to vypláznout 5-6000 Kč. Přitom ty smlouvy jsou všechny vesměs stejný, firmy fungujou stejně, jen málokdo to má jinak a to už radši text řeší s právníkem. Jakoby nestačilo vzor stáhnout z internetu, nebo by klidně online systém OR mohl při registraci stanovy a smlouvu sám vygenerovat, ušetřil by se čas a peníze.

Takže v Anglii na to už 150 let (!) mají tzv. vzorové stanovy - anglicky "Table A", které se po celou dobu prakticky nezměnily.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod davud 12. 8. 2009 16:52

Díky za radu, nevěděl jsem, že se to dá i někde vygenerovat :) budu muset lépe googlit
davud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davud 12. 8. 2009 23:15

Chtěl bych se zeptat, jestli při založení společnosti private limited company stačí dodat zakladatelskou smlouvu a stanovy společnosti nebo jestli jsou vyžadovány ještě nějaké dokumenty.
davud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 13. 8. 2009 10:56

Dodat komu? Obchodnímu rejstříku? Ne, stačí vyplnit formulář a dodat smlouvu+stanovy. Nicméně je třeba mít sídlo.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 13. 8. 2009 10:57

A samozřejmě zaplatit poplatek.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod davud 13. 8. 2009 13:42

jo dobře, já mám v anglii známé, takže za to sídlo ušetřím, napíšu to k nim :) když mi tam něco příjde, tak to jenom oskenujou...
davud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 13. 8. 2009 13:49

Je nutné dát na schránku cedulku s názvem firmy, neboť OR a FÚ posílají ihned po založení registrační listy.
stanislav.stribrny
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků