Platba v naturáliích?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 8. 7. 2009 08:14

yhuld: pochopitelne, to jiz snad vychazi z logiky veci, ne?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod yhuld 8. 7. 2009 13:39

No jak pro koho... :-D

Ale ještě mě napadla jedna věc... Jak by vůbec kdo mohl vědět že to PC je MOJE...?
Proč já bych ho musel někde vůbec uvádět... Kdyby přišla kontrola, tak normálně řeknu, že to PC mám PUJCENE (!), od té firmy, protože pro ní dělám a výkoné PC potřebuju, mé původní nestačilo, tak mi firma dočasně dala k dispozici své...

Tohle už snad jde ne? To mi nemůže nikdo nijak napadnout, protože to zůstává jako majetek té firmy a že mi ho "půjčí" přece není trestný čin :oboze :tleskani ? Běžně se přece dávají zaměstnancům notebooky, telefony atd... ?

Takhle by to šlo u vyřešit celkem bezprobémově a takhle podané to už je zcela legální a nikdo nemůže říct ani ň? Nebo se pletu?
yhuld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zadirr 8. 7. 2009 14:11

Z pohledu daně z příjmu by to takhle nejspíš mohlo projít, jenže je možné, že by se pak kontroloři začali zabývat otázkou, jestli jsi opravdu osoba SAMOSTATNĚ výdělečně činná, jestli náhodou nejsi spíš něco jako švarc-systémový zaměstnanec a tím pádem se dopouštíš společně se svým zákazníkem alias zaměstnavatelem mnohem větších úniků na zdravotním a sociálním pojištění.

Nicméně myslím že nad tím zbytečně moc přemýšlíš.
zadirr
Diskutér

Odeslat příspěvekod yhuld 8. 7. 2009 16:44

Aha... vidíte, to je hodně dobrá připomínka s tím švarcsystémem :-)!

Tím že nad tím moc přemýšlím myslíte to, že je tohle celkem běžná praxe u PC firme a nemá se toho tedy nijak moc bát?
yhuld
Kolemjdoucí

Předchozí stránka