Dva dodavajici subjekty na jedne fakture - uctence

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 7. 9. 2009 08:39

Stala se mi ted o vikendu zajima vec. Navstivil jsem pizzerii a po zaplaceni jsem si na uctence vsiml, ze nahore je uveden jeden subjekt a uplne dole "dopsano" neco ve smyslu "Cena vycepu je uctovana na firmu xyz" (v tomto pripade evidentne manzelka). Navic prvni subjekt byl platcem DPH, druhy nikoliv. Takze v rozpisu bylo uvedeno jednou DPH 0% prave to piti a u DPH 19% jidlo. Docela me to prekvapilo, vzdyt je to naprosto do oci bijici, ze je to naprosto klasicka vyjebavka na stat. A taky me zarazilo, ze je to vsechno takhle uvedeno na jedne uctence. Je to vubec takhle mozne?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod zadirr 7. 9. 2009 10:22

Tak v hospodě jsem to sice ještě neviděl, ale u benzinek je to myslím běžně, že daňovej doklad je vydanej Frantou Novákem, Horní Dolní, IČ, DIČ, a dole je poznámka že prodejcem pohonných hmot je OMV, Praha, IČ, DIČ, takže Franta Novák má asi pronajatou franšízu na prodej baget a plyšáků a vybírá peníze za naftu které předává "mateřské" společnosti. Když to tak funguje u benzinek, tak to asi aspoň trochu legální bude.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 9. 2009 10:45

zadirr: jo u benzinek ano, ale tohle me docela dostalo, ze je to v tak "male" mire, ze ti dva subjekty jsou pouze FO na zivnostak a jeste navic manzele.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 10. 9. 2009 22:42

Zákon o DPH umožňuje, aby daňový doklad za někoho vystavil někdo jiný ... takže proč ne ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor