Odregistrace od DPH

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zadirr 6. 10. 2009 22:03

Měl by někdo praktické anebo aspoň teoretické zkušenosti s rušením registrace k placení DPH? Mám představu že bych chtěl zrušit registraci ke konci tohoto roku. Kdy mám zajít podat "odhlášku", v prosinci?

Obrat vyšší než milion mít za tento rok nebudu, ze zahraničí jsem nekoupil nic, rok od registrace už uplynul. Může nastat někde nějaký další problém?

Sklad nemám, takže tam není co řešit. Za posledního půl roku jsem si nechal DPH vrátit jenom z platby za webhosting a internetovou doménu, což jsou služby které se už řekněme spotřebovaly a tím pádem by po mě snad finančák nemusel chtít znovu zaplatit to DPH které jsem si nechal vrátit ne? (Bylo by to pár desetikorun takže by mě to nezabilo, radost by mi to neudělalo :-) )
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 10. 2009 08:20

zadirr: pokud nemáš žádný majetek, na který jsi uplatnil odpočet, tak by to nemusel být velký problém.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 7. 10. 2009 09:59

Účetní majetek nemám, danil jsem vždycky paušálem, všechno co jsem si kdy koupil a z čeho jsem uplatnil odpočet považuju za spotřební zboží (drobnosti do 10.000 a bylo to všechno už loni, letos už jsem kromě těch zmíněných služeb nekoupil vůbec nic).
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 10. 2009 10:08

zadirr: to se bavíme o fyzické osobě? myslel jsem, že o s.r.o. Tak v tom případě není vůbec žádný problém.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 9. 10. 2009 19:56

A co § 74 zákona o DPH?
Ke dni ukončení registrace se udělá inventura a veškerý majetek, který bude v evidenci a byl u něj uplatněn odpočet DPH tak se musí zase ten odpočet vrátit ... u dlouhodobého majetku je to pak ještě trochu složitější ... a to že někdo uplatňuje výdaje paušálem nic na tomto postupu nemění ... DPH a příjmovka jsou dvě velmi rozdílné věci ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků