SPECHÁ: v 2008 Uhrn příjmu ze zav. čin. obsahuje i pojistné?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audis 6. 1. 2010 20:55

prosím někoho o rychlou odpověd:

potřebuju zjistit svoje čisté příjmy ze závislé činnosti za rok 2008, beru do ruuky danové přiznání za rok 2008, řádek 31 UHRN PŘÍJMŮ OD VŠECH ZAMĚSTNAVATELŮ, od tohoto řádku odečítám dan, vyjde mi číslo, ale je nějaký vysoký. když to podělím, tak tolik peněz měsíčně jsem neměl.

mám pocit, že řádek 31 obsahuje i MNOU zaplacené pojistné (zdrav. + soc) . a pokud je to tak, nemužu nikde najít, kolik to bylo, abych to mohl odečíst, když chci ZNÁT SVOJE ČISTÉ PŘÍJMY ZA ROK! pomuže mi někdo rychle? děkuji
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 1. 2010 21:28

audis: a o tom, že daň platíš i ze soc+zdrav placeného zaměstnavatelem jsi slyšel? Jinak to co hledáš je úhrn příjmu od všech zaměstnavatelů včetně tebou posléze odvedených soc+zdrav, ty se totiž už neodečítajé z daní. Pokud chceš zjistit čistou mzdu, musíš vzít ten úhrn, od toho odečíst daň a ještě soc+zdrav placené tebou.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 1. 2010 21:35

a to soc a zdravotní zaplacené MNOU bylo kolik v roce 2008? 12,5%?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 1. 2010 21:56

jo 12,5 % .

díky za metodiku, kterou jsi napsal. asi bych to počítal obráceně, možná i pokud bych si pročetl ten dokument. díky moc

takže čisté příjmy za rok 2008 jsou:
(úhrn - dan ) * 0,875

souhlasí to že jo?

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... x7bQL1TsDQ
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 1. 2010 10:57

asi jo. zkus si to pro kontrolu zadat do nějaké online kalkulačky. Třeba na http://www.finexpert.cz/Vase-cista-mzda ... spx?calc=1
Přesný výpočet záleží na tom, co jsi měl ještě za odečitatelné položky (pojistky, úroky atd) a za slevy (ZTP, děti apod)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 7. 2010 17:58

zdravím, tak jsem tady zase. opět stejný problémek.

mám danové přiznání FO (závislá činnost) za rok 2009 a potřebuju zjistit čistý příjem za ten celý rok. a protože v něm není kolonka "čistý příjem", musím to nějak dopočítat.

postupuju správně?
1)
[(úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů ř. 31) * (0,89)] - dan ř. 74 = muj čistý příjem?

2)
0,89 jsem si vycucal tak, že jsem kouknul do výplatnice v roce 2009 a v ní bylo, že mi odečítali 4,5% zdrav. a 6,5% soc.. já mám sice zafixováno celkem 12,5%, ale OK, asi se to někdy změnilo že?

3) čistý příjem píšu do jednéé žádosti, rád bych v ní nalinkoval tento metodický postup výpočtu. nemohu žádný najít. jen zákon a par. 6. nemá někdo něco po ruce? má to pochopit prorektor VŠ.

-- 11 črc 2010 19:48 --

asi jo. vytistěno, hotovo konec. kalkulátor ověřil na korunu přesně, že to tak musí být.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků