Nechce vydat potvrzení o příjmu za 2009

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xmas13 10. 3. 2010 09:22

Budu podávat babičce DP, pracovala na DPP u jedné firmy. Neměla podepsané prohlášení, tak nyní budu za ní žádat o vrácení daní. Je ale problém v tom, že účetní té skvělé firmy mi nechce dát potvrzení o přijmu v roce 2009. To je přitom nutné jako příloha k DP. Poradíte jak postupovat, případně jestli se to nedá nějak obejít? (např. mám výpisy mzdy za jednotlivé měsíce). S tou účetní není domluva, pořád se vymlouvá, že nemá čas, že to nepotřebuje, atd...

Díky za rady a tipy
Podpis v rozporu s pravidly fora - odstraneno administratorem.
xmas13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papshop 10. 3. 2010 10:53

A pracovala tam babička ofiko? Neměla ji firma na černo - i třeba bez jejího vědomí? To vymlouvání by to celkem potvrzovalo.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vari 10. 3. 2010 11:00

A nebyl náhodou příjem menší než 5000 Kč. V tom případě se jedná o srážkovou daň a na tu se potvrzení nevztahuje.
Pokud chcete dostat daň do přiznání, je třeba podepsat prohlášení u DPP a potom to je vždy zálohová daň.
vari
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 3. 2010 11:03

xmas13: jak píše vari, pokud měla příjmy pod 5000/smlouvu, tak ji stejně žádné daně nevrátí.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmas13 10. 3. 2010 11:07

papshop píše:A pracovala tam babička ofiko? Neměla ji firma na černo - i třeba bez jejího vědomí? To vymlouvání by to celkem potvrzovalo.


Nene, pracovala tam normálně legálně, smlouvu má, mám i výpisy za jednotlivé měsíce. Spíš jde o lenost/neochotu/neschopnost dané paní účetní.

vari píše:A nebyl náhodou příjem menší než 5000 Kč. V tom případě se jedná o srážkovou daň a na tu se potvrzení nevztahuje.
Pokud chcete dostat daň do přiznání, je třeba podepsat prohlášení u DPP a potom to je vždy zálohová daň.


Ano, v jednom měsíci to bylo pod 5000, ale to se do toho opravdu nezapočítává, to vím. Jinak ostatní měsíce (pracovala tam zhruba polovinu roku) to bylo výrazně nad 5000 a za tyto měsíce se jí zaplatila zálohová daň. A tu chce pochopitelně vrátit.

Prohlášení u DPP podepsané neměla, proto podává to daňové přiznání. Kdyby podepsala to prohlášení, tak by se na tu zálohovou daň uplatnila sleva na dani každý měsíc.

Nějaký jiný tip? Vzali by na FU jen to DP bez té přílohy? Nebo by jim stačily ty mzdové lístky?
Podpis v rozporu s pravidly fora - odstraneno administratorem.
xmas13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papshop 10. 3. 2010 11:11

Mzdy nedělám, takže moje znalosti jsou spíše všeobecné, ale nemohla by si vyžádat ze sociálky nebo zdravotní pojišťovny měsíční přehledy a těmi to doložit?
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 3. 2010 11:23

xmas13: no, kopie výplatních pásek by asi FÚ taky vzal, ale potvrzení budou chtít stejně.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmas13 10. 3. 2010 11:34

papshop: u dohody o provedeni prace se socialni ani zdravotni neplati, tudis tam neni ani registrovana timto zamestnavatelem..Takze otázkou zustava jak to z ní dostat, když ona (účetní) nechce?
Podpis v rozporu s pravidly fora - odstraneno administratorem.
xmas13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 3. 2010 11:45

xmas13: poslat kontrolu z úřadu práce...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 10. 3. 2010 12:52

nj, pravda, už ze všeho blbnu - sorry
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2010 16:26

Kontrola spíš z FÚ by byla vhodnější ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 3. 2010 19:53

Rop: kontrola z FÚ nemůže řešit porušování pracovněprávních zákonů. A z vlastní zkušenosti musím konstatovat, že v případě nevydání zápočtového listu neudělal nic ani pracák, ani FÚ. Oba se na to shodně vykašlali s pitomým odůvodněním a odkázali nás na soud, na který samozřejmě došlo. Po kocourkovsku, kdy podplacený soudce rozhodl, že když žalovaný donesl zápočťák na jednání a po zahájení ho předal, tak není co soudit a poplatek za řízení se nevrací.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2010 21:03

Zápočťák a potvrzení o příjmech pro účely zdanění je něco jiného ... potvrzení o příjmech se řídí zákonem o dani z příjmů ... potažmo tedy zákonem o správě daní a poplatků ... a mnou omýlaná hláška do nekonečna ... za nesplnění nepeněžní povinnosti hrozí pokuta až do 2 mil. Kč ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků