Vystavení faktury na jiný obor

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin 1. 4. 2010 23:13

Zdravím,
potřeboval bych jednorázově vystavit fatkuru na obor, na který nemám ŽL. Konkrétně mám obory kolem PC, a chci prodat jednu doménu. Je to v podstatě jednorázový akt, případně jednou za rok by se to mohlo stát.

ŽL rozšiřovat nechci je to zbytečné pro mě a mám ještě netransformovaný ŽL na tu jednu živnost...

Je možné vystavit fakturu na prodej pokud to je jen 2tis a v podstatě jednorázové. Někde jsem četl, že to je možné, pokud to není časté, nemohu to však najít. Můžete mi pls poradit, případně i odkázat na zdroj.

Díky
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 2. 4. 2010 07:13

Zivnost je evidentne pouze jedna - volna, to ceho se bojis jsou obory teto zivnosti. Vubec to neres, prodej to a vystav fakturu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod jirin 2. 4. 2010 14:35

Coz aj to resit nemusim, ale aby to neresili nejake organy... nejaky dalsi nazor?
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 2. 4. 2010 15:31

Máš-li živnostenský list na živnost volnou, tak nemusíš řešit obory ... neexistuje postih za práci v jiném oboru v rámci živnosti volné ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod lemming 2. 4. 2010 18:01

Ale on ma evidentne jeste "stary" zivnostak z doby, kdy nebyl pro vsechny volne obory jeden.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 4. 2010 18:06

lemming: to je uplne jedno, protoze kazdy zivnostak mel sice jiny obor, ale spolecnou zivnost - prave VOLNOU.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Rop 3. 4. 2010 07:30

Kdo měl k 30. 6. 2008 jakýkoliv živnostenský list na živnost volnou ... má k 1. 7. 2008 automaticky živnostenské oprávnění na živnost volnou v plném rozsahu ... viz přechodná ustanovení oné novely živnostenského zákona ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod lemming 3. 4. 2010 07:55

Rop: Diky.
lemming
Diskutér