Do kdy nárokovat vrácení záloh na daň

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomkins 30. 7. 2010 13:37

Rop píše:Ano ... levná účetní je priorita ... a když žádnou nenajdu tak to splácám sám ... a to že mi hrozí pokuta až 2.000.000 Kč mi nevadí .... :lol:

Při těch příjmech, co mám já, by sis taky neplatil účetní. Na druhou stranu v tom roce 2008 jsem se s jednou radil a ta mi právě řekla, jak na to. Ale na finančáku byli jinýho názoru a z toho právě vznikly ty trable.

Takže říkáš radši dělat mrtvýho brouka... Asi tě poslechnu. Ze zaměstnavatele bych potvzení doloval neskutečně dlouho a na finančáku by mi potom řekli, že žádný daňový přiznání za rok 2008 nemají - takže by mi pravděpodobně stejně nic nedali.
Tomkins
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2010 19:58

Pokud máš povinnost podat daňové přiznání a nesplníš ji, tak můžeš dostat pokutu až 2.000.000 Kč ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod rajjo 31. 7. 2010 12:31

To Tomkins:

K roku 2008 - daň už zpátky nedostanete. Na finančním úřadu nepochybili - mají to tam pravděpodobně jako srážku, což je logické, protože jinak by se žádná daň ani nesrážela. Doba, kdy jste to mohl řešit byla v roce 2008, teď nemáte žádnou šanci něco zaměstnavateli prokázat. Tehdy s první výplatou jste mohl zjistit, že něco není v pořádku a zároveň jednat. V tomto smyslu jste mohl dle zákona o správě daní a poplatků podat stížnost. Nejprve jste se měl písemně obrátit s žádostí o vysvěltení na Vašeho zaměstnavetele (plátce daně) - ten je povinnen toto vysvětlení podat a uzná-li chybu, musí ji napravit. Pokud byste nadále nesouhlasil s postupem plátce (zaměstnavatele), mohl jste podat poté stížnost finančnímu úřadu (místě příslušnému danému zaměstnavateli). Za rok 2008 jste za těchto okolností daňové přiznání podávat nemusel (měl jste jen příjmy daněné srážkou) - žádná sankce Vám nehrozí.

K dohodě o provedení práce a úřadu práce - nebudu komentovat, už to nedělejte :).

K Vašemu podnikání:

Pokud jste podnikatel uvědomte si prosím, že to nese svá rizika. Švarc systém je nelegální a může dojít i na Vás - až státu dojdou nervy. U sociálního pojištění (až ohlásíte vedlejší činnost) zálohy platit nemusíte - za to, že jste je platil Vám však žádná pokuta nehrozí (někdo tu naznačoval, že ano). Případné ukončení studia a tedy přechod z vedlejší činnosti na hlavní musíte hlavně oznámit. Ohlášení existence vedlejší činnosti nepatří mezi ohlašovací povinnosti (ale mezi práva) - a pokud byste prokázal vedlejší činnost do podání přehledu, i tak by Vám zálohy o které jste přeplatil vrátili.

To Rop: Neděste ho tak, ještě se půjde se vším hned přiznat :).
Naposledy upravil rajjo dne 31. 7. 2010 13:19, celkově upraveno 1
rajjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomkins 31. 7. 2010 12:50

Děkuji. Super fórum, chodí sem spousta chytrých lidí, člověk se rychle dozví, co potřebuje.
Tomkins
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 8. 2010 04:37

ja sem v cervenci podal dodatecne danovy priznani za rok 2007 a 2008.vcera mi prisel prvni preplatek za 07 pres 6t a cekam jeste za 08 pres 8t.tenkrat mi hlavne zadny papiry od fu neprisly -menil jsem misto pobytu.letos v unoru jsem podaval prvne,diky tomu za na webu ministerstva jsou elektronicky formulare epo2 a tam jsem po zadani 3 udaju hned videl kolik mam preplatek.na minuly roky je epo1 a poslali presne kolik tam vyjde.navic odpada papirovani,vyjede jen 1papir a ten se donese na fu.ostatni se posle elektronicky.a pak taky papiry od zamestnavatele.posilal jsem do 4 firem zadost o rocni zuctovani dani,prehledu srazek z prijmu a jsou povinni tendle prehled ti vypracovat a zaslat pokud predtim neucinili.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránka