Danový rozdíl

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod rallydavid 10. 3. 2011 15:45

Zdravím, mám takový problém a nevím kde by mi poradili. Pokud je toto špatné téma tak bych byl alespoň rád kdyby jste mi dali radu kam dotaz směřovat.

Koupil jsem si model z Ameriky a jelikož se u zboží do 150 EUR neplatí daň tak jsem na výrobek nechal napsat, že balík má cenu pod 150 EUR. Nyní mi, ale v Čechách zastavili balík ať se prokážu fakturou od výrobku.
Nyní by mě zajímalo co my hrozí když rozdíl v dani je pod 5000kč. Je to je přestupek nebo trestný čin protože výrobek stál přes 5000?

Díky
rallydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 3. 2011 21:57

rallydavid doplňující otázka ... jak nechal napsat? Ty sis balík posílal sám a byl u jeho vypravení??
S pozdravem MgX
MgX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rallydavid 10. 3. 2011 22:10

NN.Je to poslany z Ameriky a je to bezna praxe ze se na balik napise hodnota pod 150eur aby to proslo u celniku. Hrizi my trestny cin nebo jen prestupek kdyz rozdil dane je pod 5000kc ale celokva cena je nad 5000...? :?:
rallydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 3. 2011 17:49

rallydavid nejsem právník, ale někdo by Ti musel prokázat, že jsi to tam napsal, či donutil někoho napsat Ty. Jinak bys měl doplatit rozdíl - hotovo.

Ale raději počkej na vyjádření ostatních....možná stojí za to, podívat se na fórum FinExpert.cz, zda tam něco podobného neprobírali, případně položit dotaz tam.

Samozřejmě, pokud budeš chtít, jsem schopen tam toto vlákno přesunout.
S pozdravem MgX
MgX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rallydavid 11. 3. 2011 18:00

Ok. Přesuň mi ho tam pls.Tady nema moc shednuti tak snad to tam bude lepší :-)
Díky ;-)
rallydavid
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků