S.R.O. s OSVČ či bez živnostenského listu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xorlaf 12. 3. 2011 16:37

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak to je....
pokud založím S.R.O. a nejsem živnostník... musím se stát zaměstnancem tohoto S.R.O. kvůli platbám soc. a zdrav.?
pokud založím S.R.O. a jsem živnostník, tak předpokládám, že toto platím jako OSVČ a příjmy s.r.o. daním a dále daním příjmy jako jednatele srážkovou daní?

Děkuji za komentáře...
xorlaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 12. 3. 2011 17:26

Ono je to trochu složitější. Hlavně z hlediska legálnosti či nelegálnosti pracovního vztahu či podnikání. Doporučuji navštívit daňového poradce a jemu konkrétně popsat co kdo bude dělat.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorlaf 12. 3. 2011 17:44

zatím jsi zjišťuji jen informace nějak to neplánuji, proto se mi nechce dávat peníze za daňového poradce... tu složitost a legálnost myslíš u části kdy nemám živnosták a jsem jednatel/společníkem v sro?
xorlaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 12. 3. 2011 20:22

U všeho. Lidi platí poradcům za tyto informace docela slušné částky, kort po posledním velmi zajímavém rozhodnutí nejvyššího soudu. Ohledně neplatnosti pracovních smluv u jednatelů s. r. o. vzhledem k nemocenskému a důchodovému pojištění.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorlaf 12. 3. 2011 20:51

tak i proto píši na finexpert ... kde očekávám, že nedostanu odpověď "zajdi za daňovým poradcem" to umí poradit s prominutím, každý hlupák. Zároveň chápu, že to nebude zas tak jednoduchá záležitost, ale takováto reakce na můj dotaz je absolutně bezcenná, co myslíš ;)?
xorlaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 12. 3. 2011 21:39

xorlaf píše:tak i proto píši na finexpert ... kde očekávám, že nedostanu odpověď "zajdi za daňovým poradcem"


A proč ne, když je to ta nejlepší odpověď :?: :idea:
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 12. 3. 2011 22:15

Mohu ti dát lepší. Ale když jsem to říkal naposledy tak to bylo známé, která mi občas radí s právem a velice stručně ... dostal jsem za to večeři. Jinak beru 1700 Kč za hodinu ... tak 20.000 za to abych to hodil na papír ...

A u tohodle se opravdu nemůže vypsat všechny možnosti ... já tolik času nemám ... a ty ne tolik peněz. Takže najdi si poradce a rekni mu co kdo bude opravdu dělat (tj. co bude dělat společnost, co jednatel jako zaměstnanec a co jednatel jako OSVČ a on ti to za nějaký poplatek optimalizuje.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 13. 3. 2011 10:18

Rop: beres 1700 za hodinu? To pri 160 hodinach za mesic mas 272.000 Kc. Tak to gratuluji!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorlaf 13. 3. 2011 11:18

1700 to tomu asi hodně rozumíš, to se nedivím, že potom nechceš poskytnout složitější informace zdarma, není to nějaká výčitka absolutně to chápu... dík za radu zkusím si o tom sám najít co nejvíce informací a pokud bych chtěl v budoucnu realizovat svůj obch. záměr určitě dám na tvou radu a někoho, takového navštívím...
Děkuji :)
xorlaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 13. 3. 2011 11:48

xorlaf: na to nedej, on si jenom honi triko, pripadne se chlubi tim, co si za nej jeho zamestnavatel uctuje.

Obecne pokud si zalozis s.r.o., tak muzes byt pouze ve funkci a nic si nevyplacet. Samozrejme to jde i tak (a nekteri to tak delaji), ze si zalozis s.r.o. a jsi pouze ve funkci jednatele a nepobiras zadne penize a potom se jdes prihlasit na urad prace - usetris jak zdrav/soc, tak i muzes stat trosicku podojit.

Co se tyce prefakturace mezi tvou vlastni s.r.o. a ZL, tak na to radeji zapomen :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 14. 3. 2011 19:14

S474N: právě že ani v jednom bodě nemáš pravdu :lol:

Sice stát je dobré podojit, ale především mladé ženy bez nemocenské by ti za tuto radu asi uřízli hlavu (když by pak neměli nárok na mateřskou).
A mimochodem být ve funkci a nic si nevyplácet naráží na § 23 odst. 7 zákona o daních z příjmů (děláš pro společnost - minimálně podepíšeš účetní závěrku a nedostaneš za to ani ťuk - takže to ťuk tak jako tak dodaníš).

Přefakturace mezi s. r. o. a OSVČ - má to svá úskalí, ale z hlediska přehození u OSVČ z § 7 do § 6 to již několik let nejde, takže člověk má vysmáto (jenom si musí pohlídat § 23 odst. 7 zákona o daních z příjmů). Navíc i to lze velmi zajímavou fintou obejít.

Ale jak říkám, není nad na míru ušitý kabát ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 3. 2011 19:40

Jasne, nikde nemam pravdu a ve finale ve vsem - kdyz pominu nesmyslny vyjimky typu materska. BTW kam ti ma pokladatel dotazu poslat tech cca 300 Kc, ktere si za tech deset minut, cos to sepisoval, zaslouzis.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků