Student a živnost

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lasto25 27. 7. 2011 16:22

Zdravím všechny diskutující. Jsem studentem VŠ, vydělávám si natáčením svateb,sportu, reklamy atd. Uvažuji o založení živnostenského listu.
Jelikož jsem student, tak sociální a zdravotní pojištění za mě platil stát.
Když si založím živnost budu muset toto pojištění platit ze svého ? Kolik to je měsíčně, nebo ročně?
A končí tím pádem pro mně jako studenta snížená sazba daně ?
Děkuji za odpovědi ohledně této problematiky!
lasto25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2011 18:00

A nemyslis si, kdyz uz jsi teda tim studentem vysoke skoly, ze bys bud tyto informace mel vedet, nebo v horsim pripade, mel bys byt schopen si je minimalne umet vyhledat. Nebo ne?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod jirin 11. 8. 2011 01:37

Jestlize uz si vydelavas temito vecmi, tak jsi uz pravdepodobne ZL mel mit a ne ze teprve uvazujes:-)

Zdravotni za tebe plati stat. Nekdy v dubnu si podas prehled spolecne s danovym priznanim a tam se ti vypoctou zalohy, ktere pak budes mesicne platit (nejsou zadne minimalni, jenom se spocitaji podle vydelanych penez). Dalsi duben se toi zuctuje a podle toho kolik jsi vydelal ti vrati nebo doplatis ty a zase stejne. Nevim tedka kolik je sazba, ale to zvladnes najit:)

Socialni - pokud budes mit zisk (prijmy - vydaje) do nejakych 56tisic (opet dohledej nevim presne), pak neplatis nic. Pokud ot prekrocis, platis pak zase nejaky zalohy, minmalne vsak nejakych 700kc.

Jinak doporucuji na tyhle veci jakpodnikat.cz
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radim33 12. 8. 2011 10:17

Jako student máš to podnikání jako vedlejší výdělečnou činnost. Máš tam mírněji nadstaveny povinné minimální odvody zdravotního a sociálního. Správně začínáš podnikat jako student, kdybys začal po studiu a byla by to tvá jediná výděleční činnost , měl bys to jako hlavní výdělečnou činnost a musel by si státu odevzdávat nezanedbatelné povinné minimální zdravotní a sociální bez ohledu na tvé výdělky.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Swedbergs 11. 6. 2020 11:42

Jsem doktorand (Mendelova univerzita v Brně). Chci zahájit fotografické studio s placenými kurzy pouze pro studenty. Oficiální žádost jsem však poslal na Živnostenský úřad města Brna (ŽÚmB), ale chtěl jsem se někoho zeptat zde, na fóru, možná se někteří studenti mohou podělit o své zkušenosti.
Swedbergs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 11. 6. 2020 13:39

a) proč ta citace s tou reklamou? - dík Patriku za smazání
b) jakou oficiální žádost?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod PlasticSiren 5. 10. 2020 10:34

Socialni - pokud budes mit zisk (prijmy - vydaje) do nejakych 56tisic (opet dohledej nevim presne), pak neplatis nic. Pokud ot prekrocis, platis pak zase nejaky zalohy, minmalne vsak nejakych 700kc. WalgreenListens
PlasticSiren
Kolemjdoucí