Změna účtu - nahlásit kam?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin 11. 8. 2011 01:24

Zdravím,
plánuji změnit bankovní účet k podnikání, je třeba jej někde nahlašet? Na FÚ nejsem plátce DPH, jen klasicky příjem (pak myslím ještě srážková, zálohová a silniční), ale nikde nic neplatím - jsem na nule. OSSZ a VZP platím jen zálohy.

Nejsem si moc jistý zda jsem vůbec nahlašel i ten původní:)
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 11. 8. 2011 08:53

Projeď si výpis za poslední měsíce, zda tam nejsou nějaká inkasa z účtu. Všem, kteří z účtu inkasují, musíš nahlásit svůj účet, jinak se inkasní platby neprovedou.

A na faktury dát nějaké výrazné upozornění, že máš změněné číslo účtu, aby nepoužívali ten starý, který můžou už mít zanesený v nějakém systému.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin 11. 8. 2011 12:17

Ano s tim pocitam, jde mi spise o ty statni instituce, zda to neni nutne nekde hlasit....
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 11. 8. 2011 18:17

Určitě je to nutné nahlásit na finančním úřadě.

Viz § 127 odst. 1 písm. e) a § 128 odst. 1 daňového řádu.

Upozorňuji, že tuto povinnost musíte splnit do 15 dnů ode dne, kdy změna nastala.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin 11. 8. 2011 20:51

Díky za info!

1) Má to mít nějakou formu, nebo tam přijdu že chci nahlásit nové číslo účtu?
2) Pokud nemám nahlášen ten bývalý účet, hrozí mi nějaká sankce za to?
3) Ten starý mám nechat tedy zrušit? Jelikož ještě než mi dorazí ostatní peníze z pohledávek, tak musím mít řekněme tak měsíc ještě ten starý. Nebo je jedno, když budou mít v databázi ještě jeden "propadlý"?
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 12. 8. 2011 10:19

1. Já jsem to kdysi posílal jako jednu větu přes elektronické podání. Prostě formou dopisu.
2. Ne. Ona není sankce ani za nenahlášení nového. (zákon o správě daní a poplatků za to měl pokutu až 2 mil. Kč)
3. Aby to bylo košer, tak nejdřív nahlásit nový účet a následně až peníze pro podnikatelskou činnost nebudou na tom starém tak ten starý zrušit.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků