Daňová evidence - jaký program

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bela1 23. 8. 2011 17:11

Dobrý den, začínám podnikat a přečetla jsem si že budu vést daňovou evidenci. Můžete prosím doporučit nějaký konkrétní program právě pro vedení takové agendy ?
bela1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 23. 8. 2011 18:49

Velmi pravděpodobně si nebudeš podávat daňové přiznání sama. Najdi si účetního/daňového poradce (raději na doporučení podnikajících známých než googlem;-)), a zeptej se jej, v čem účtuje. Je výhodné používat stejný program kvůli předávání dat.

Mezi drobnými účetními je nejoblíbenější Pohoda, ale osobní zkušenost nemám.

Taky záleží, co v tom budeš dělat. U jednoho systému se dobře dělají inventury a opravy průserů ve skladu (Helios), u druhýho se dobře dělají uživatelské formuláře pro faktury, dodáky, nabídky, apod. (např.. Money S3) - ale to jsou mé zkušenosti 5 a více let staré s malými systémy, dnes to může být jinak.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 24. 8. 2011 10:49

Bez znalostí právních předpisů ohledně daní a povinností podnikatele doporučuji nevést daňovou evidenci v žádném programu, ale nechat si ji zpracovat od účetního či daňového poradce.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod Karel Čapek 24. 8. 2011 14:56

Používal jsem dlouho AdmWin http://www.admwin.cz ve startverzi zdarma včetně aktualizací. Je to propracovaný systém. Až jsem pak musel překročit těch zdarma 200 záznamů, bylo to levné. Mají kvalitní podporu, často aktualizace, všechny formuláře pro úřady jsou vždycky včas.
Karel Čapek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 24. 8. 2011 16:45

Já používám Pohodu (zůstal jsem u prastaré verze z r. 2003). Je to jednoduchý, umí to spolupráci s bankama (hromadný příkazy, výpisy). Když to člověk aspoň co 3 měsíce zkontroluje a doplní, tak je pak udělání daňovýho přiznání otázkou pár hodin.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod JanPosp 28. 8. 2011 10:29

Podnikání není jen daňová evidence. Jsou to i evidence faktur přijatých a vydaných, sklady, zakázky, objednávky.… Proto také doporučuji účetní program AdmWin ( http://www.admwin.cz), kde položky zapsané z faktur přijatých nebo na faktury, paragony ihned vytvářejí sklad s evidencí od koho bylo co kdy a jakým dokladem nakoupeno a komu pak kdy a jakým dokladem dodáno-prodáno…. a když si k těmto fakturám zapíši platbu, abych měl přehled, co mám ještě kdy zaplatit a kdo mi má zaplatit, pak mi jaksi mimochodem vznikne deník příjmů a výdajů, tj. daňová evidence. Současně se mi z toho všeho průběžně vytváří přiznání k DPH, takže účetní ani nepotřebuji. Jen na konci roku to nechám účetní zkontrolovat.
JanPosp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 28. 8. 2011 11:31

Takhle fungují všechny tyhle programy, to není žádná zásluha. Co jsem se teď díval, tak možná stojí za zmínku, že ten admwin je licence pro 1 firmu, v pohodě je mám asi 4.
Jako velice důležitou vychytávku si pohlídejte, aby to spolupracovalo s vaší bankou - aby bylo možné z účetnictvím exportovat v el. podobě příkazy a importovat výpisy, aby se to automaticky spárovalo.
No a nejlepší, aby to mělo nějakou základní bezplatnou verzi, aby si to člověk mohl nejdřív ošahat a teprve až po nějaké době zaplatit (nebo smazat).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 29. 8. 2011 08:07

Všechny banky mají stejný formát exportních souborů. Je to nastavená norma. Jinak 99 % profesionálních účetních vede daňovou evidenci v programu ÚČTO
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod xls 29. 8. 2011 10:50

a stejných 99 % je i v KSČ
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 29. 8. 2011 10:53

Tak až příště budeš něco chtít tak ode mě se to nedozvíš. Já jsem taky profesionální účetní.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod S474N 29. 8. 2011 11:05

Rop: a jsi v KSC nebo v tom 1%, co neni? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 29. 8. 2011 18:49

Já jsem zásadový nestraník ... jinak bych nemohl dělat práci, kterou dělám.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod bela1 31. 8. 2011 14:49

Děkuji za náměty. Prohlédla jsem si www stránky navržených programů, stáhla si startverze k vyzkoušení. Učto pod win 7 vůbec nešlo. Admwin i pohoda nabízejí skoro stejné funkce, včetně propojení s bankou. Rozdíly jsou v cenovém přístupu – pohoda má různé kombinace funkcí a evidencí a podle nich cena stoupá a licence je jen na rok. Admwin má skoro všechno v jednom balíku v přijatelnější ceně a licence není časově omezena, aktualizace jsou levnější. Pozn.k diskutérovi „xls“ – možnost vedení více firem je v ceníku admwin za příplatek. Rozdíl v podpoře – u admwin mi po tel.zodpověděli všechny konkrétní dotazy, na pohodě se chtěli bavit jen o zakoupení licence…Takže jsem zvolila admwin.
bela1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eosin 12. 10. 2011 16:12

Mně se osvědčilo toto: http://www.lpsoft.cz/profit.htm
eosin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod walkingwad 24. 10. 2011 15:12

bela1 píše:Děkuji za náměty. Prohlédla jsem si www stránky navržených programů, stáhla si startverze k vyzkoušení. Učto pod win 7 vůbec nešlo. Admwin i pohoda nabízejí skoro stejné funkce, včetně propojení s bankou. Rozdíly jsou v cenovém přístupu – pohoda má různé kombinace funkcí a evidencí a podle nich cena stoupá a licence je jen na rok. Admwin má skoro všechno v jednom balíku v přijatelnější ceně a licence není časově omezena, aktualizace jsou levnější. Pozn.k diskutérovi „xls“ – možnost vedení více firem je v ceníku admwin za příplatek. Rozdíl v podpoře – u admwin mi po tel.zodpověděli všechny konkrétní dotazy, na pohodě se chtěli bavit jen o zakoupení licence…Takže jsem zvolila admwin.

Pohoda nemá licenci jen na jeden rok, licence je časově neomezená. Rok jsou k programu zdarma dodávány aktualizace a podpora, pak se platí jen malý tzv "servisní" poplatek, který ale uživatel platit nemusí. Jen pak nemá aktualizace, program funguje dále..
walkingwad
Kolemjdoucí

Další stránka