Datova schranka pro soukromou osobu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 21. 12. 2011 04:37

To s tím rozsudkem není zrovna dobrý příklad, rozsudky se zasílají soudem dotčeným stranám ihned po vydání a nabývají právní moci až marným uplynutím lhůty na odvolání. Čili je stejně třeba po uplynutí lhůty na odvolání dostavit se s rozsudkem na soud, kde ti na tom rozsudku vyznačí doložku s datem nabytí právní moci. Neboť takový rozsudek, proti kterému se odvolala v zákonné lhůtě druhá strana sporu, je neplatný (nenabyl právní moci), i když tam budeš mít jakoukoliv ověřovací doložku z datové schránky.
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 12. 2011 09:04

Takže jak to uděláš, abys měl elektronický dokument obsahující rozsudek, který nabyl právní moci?

Nemusíš ho náhodou taky konvertovat do listinné podoby? To by byl pak další argument proti DS :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 21. 12. 2011 20:16

No já nepotřebuji elektronický dokument, i když by mi nevadil, já bych si ho ale stejně vytiskl, já vždycky datovou zprávou požádal nějaký soud o rozsudek s vyznačením právní moci a nikdy mi ho zpět neposlali datovou schránkou, vždy buď poštou nebo faxem nebo pokud jsem žádal nejbližsí soud, tak mi ho poslali kurýrem. Soukromé osobě to ale asi takhle zdarma a jen na písemné vyžádání nepošlou, budou to brát jako náhled do spisu a účtovat jako pořízení kopie části spisu a bude se tam muset dostavit osobně, protože soudy vedou spisy v listinné podobě, alespoň pokud se bavíme o trestních spisech. Možná že u takových platebních rozkazů je vše v elektronické podobě, to nevím.
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 7. 2016 05:24

Platíte České poště za datový trezor? Nebo jak nejlevněji uchovávat datové zprávy, aby nebyly po pár měsících v datové schránce automaticky nenávratně smazány?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 21. 7. 2016 07:40

Si nainstaluj tohle: https://labs.nic.cz/cs/datovka.html
Je to takový poštovní klient pro datové zprávy, takže když si nastavíš stahování celých zpráv, máš je archivované bez časového a objemového omezení. Není tím ale řešena právní platnost zpráv, tj. přepodepisování.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 7. 2016 10:01

Diky, ale spis by mi vyhovovalo, kdyby se mi datove zpravy ukladaly na nejakem ulozisti mimo muj pocitac, abych k nim mel pristup odkudkoliv z jakehokoliv PC s pripojenim k internetu, to tahle aplikace asi neumi co?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2016 13:18

A on je problem to mit nakopirovane treba v DropBoxu?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod xls 21. 7. 2016 13:21

Když si to nastavíš do nějakého úložiště mimo počítače, tak to bude normálně dostupné jako každý soubor. Jestli jseš náročnej, tak plať poště.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 7. 2016 07:54

No je fakt, že tohle je od státu prasárna. Nařídí datové schránky pro příjem dopisů a pak po 3 měsících dopisy maže... Ale také používám tu aplikaci od Nic.cz
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 7. 2016 08:37

Pro mě asi bude nejvhodnější datovka do mailu: https://www.datovkadomailu.cz/, je to zdarma a seznam.cz mi snad emaily nikdy nesmaže.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 22. 7. 2016 18:36

Stát nařídil datovky jen právnickým osobám.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 23. 7. 2016 00:32

A to je málo, nebo co? :-)
Mimochodem jsi neslyšel, že brzy je nařídí i FO-podnikatelům?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 5. 2019 21:46

Opravdu patří téma "Datova schranka pro soukromou osobu" do Peněz potažmo do Daní a účetnictví?!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod mo.tor 25. 5. 2019 21:51

A kam?
mo.tor
Návštěvník

Předchozí stránka