Daňové přiznání - přeplatek na účet

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod t.tachy 9. 1. 2012 17:39

Dobry den. Mam zivnostensky list, delam si sam danove priznani, mam nejaky preplatek. Minuly rok mi pani urednice na FU rekla, ze musi posilat preplatek na ucet, ktery mam na podnikani, to take udelala. Rok predem mi to bez problemu jina urednice poslala poukazkou.

Mam dva dotazy:
1) na uctu to je ted castka navic - musim to danit jak kazdy jiny prijem?
2) nikde jsem nenasel zadny zakon podle ktereho si to musim nechat posilat na ucet urceny k podnikani, opravdu uz to nelze posilat poukazkou?

Diky za odpovedi
t.tachy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 9. 1. 2012 18:33

Přeplatek na dani se neplatí. Je to jiný příjem bez vlivu na zisk.

Přeplatek se může poslat kamkoliv o to zažádáte. Navíc ten přeplatek mohl vzniknout klidně ze zaměstnání :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t.tachy 9. 1. 2012 18:39

Ano, presne muj pripad. Mam zivnost jako vedlejsak. Preplatek vznikl castecne ze zamestnani a castecne diky vracenym urokum z uveru ze staveb.sporeni, proto jsem moc nechapal nutnost posilat to na ucet urceny pro podnikani. Pani mela zrejme spatny den, uz kdyz jsem k ni sel nepusobila moc sympaticky.
t.tachy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 1. 2012 09:22

t.tachy: na takove soudruzky plati jedine, rict ji "dejte mi to pisemne".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Modrooky Miki 10. 1. 2012 09:55

No primo na formulari DPFO na strane 4, je kolonka o vraceni preplatku dani. A kazdy poplatnik si muze zvolit mezi zaslanim na adresu (tzn. postovni poukazkou) nebo na ucet vedeny v bance. Urednici je po tom houby, kterou variantu si zvolim. Takze se to chce jen ozvat a nenechat si vse libit.
Modrooky Miki
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků