OSVČ vedlejší a nástup do nového zaměstnání

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bart.homer 5. 2. 2012 15:13

Zdravím Vás všechny,

byl jsem OSVČ vedlejší a jako zaměstnanec zaměstnán do 31.12.2010. Od pondělí 3.1.2011 jsem nastupoval do nového zaměstnání. Figurují mě dva dny a to 1.1. a 2.1.2011. Vypisuji přehled o příjmech a výdajích pro VZP.

Jaké číslo bych měl vyplnit do řádku č.6 v kterém se píše: "Počet měsíců, ve kterých pro OSVČ platil min. vyměřovací základ" ???

Mluví se o měsících, ale mě tam figurují jen dva dny počátkem roku 2011, které byli víkendem.
Podobné by bylo i Prohlášení pojištěnce, řádek 2 , kde bych vykřížkoval celý rok, protože se jedná jen o dva dny.

Dle vyplněného řádku č.6 a to buď číslem 1 a nebo 0 mě na konci přehledu výjde buď doplatek 1.670 Kč a nebo nějakých 58 Kč.

Vím, že u sociálky se musí doplatit celé měsíční pojistné byť by se jednalo jen o jeden kalendářní den, ale jak je to u VZP ??? Tam by mělo být poměrnou částí měsíce ???

Dík.
bart.homer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 6. 2. 2012 18:02

Pro VZP máte celý rok vedlejší činnost. I kdybyste do práce nastoupil až 31.1. :-) Je to přesně naopak než u sociálky
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor