generátor daňového přiznání, přehledů pro ZP a ČSSZ

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audis 20. 3. 2012 16:02

nemůžu se nepochlubit, snad leckomu pomůže: náhodou jsem objevil
http://www.onlinepriznani.cz/cz/danovepriznani
pro Závislou činnost, OSVČ a možná i další, vygeneruje hotové daňové přiznání + přehled pro zdravotní pojišťovnu + přehled pro ČSSZ. Pokud se na konci průvodce vypne anonymní režim a zadají se osobní údaje, osobními údaji vč. IČ, r. č. apod. se vyplní všechny formuláře samočinně.

To je ohromně užitečné a nemusejí se vpisovat osobní údaje následně do pdf ručně několikrát. Ale poskytujete osobní údaje pro mě neznámému subjektu.

Po dokončení průvodce přijde mail, ve kterém je souhrn, mj. i odkaz na stažení hotového pdf pro pozdější tisk a mj. link pro pozdější editaci (opravu) zpracovávaného přiznání a přehledů.

užijte ve zdraví. Cena za použití je zdarma. Je možno dobrovolně zaplatit nějakou částku. Tvůrcům patří ode mě dík a všechna čest za takovýto skvělý výtvor.

-- 20 bře 2012 16:46 --

vaše doporučitelné generátory? blbý je, že za rok tento třeba nebude fungovat a budu jak blbec hledat nový a nikdo neporadí rychle který použít.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 3. 2012 21:07

co přímo EPO2, neboli oficiální aplikaci MF? https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... pert.faces
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2012 23:56

Já bych spíš doporučil http://www.danovapriznani.cz
Používám ty formuláře tak 10 let, je to normální excelovský soubor.
Na rozdíl od EPO jsou tam i verze, kde se současně vytvoří SSZ a ZP, jinak je EPO super. Na rozdíl od té on-line aplikace to máte u sebe v počítači, můžete zálohovat, kopírovat a generovat různé verze dle potřeby, pdf si vytvoříte tiskem na pdf tiskárně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 3. 2012 09:21

Epo jde taky zalohovat, tvorit ruzne verze a dokonce i rucne upravovat protoze to ke xml. Export do pdf a tisk ma taky takze moc nevidim duvod proc xls misto epo
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 21. 3. 2012 09:50

mne ten Epo nesedl. komplikovany na pouzivani. a nevygeneruje prehled pro zp a cssz.

excel nebo ta webovy pruvodne je mnohem vic user friendly.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 3. 2012 09:54

Taky používám Excely od Aspekt HM snad už deset let, líbí se mi, že tam je všechno provázané a údaje se přenáší do přehledů. I tu stovku za neomezenou verzi jim rád dám. Navíc když sem s nimi začínal nic moc jiného nebylo. A protože mi to vyhovuje, jiné už sem nehledal. Nicméně pro tisk to pak přepisuji do oficiálních PDF či ZFO formulářů jednotlivých institucí.

K EPO se už taky nějaký rok přemlouvám, ale zatím sem se nedokopal obstarat si zaručený elektronický podpis.
Naposledy upravil xtonda dne 21. 3. 2012 10:41, celkově upraveno 1
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 21. 3. 2012 10:16

letos sem poprve pouzil ZFO verzi odsud http://www.businessinfo.cz/cz/formulare/priznani-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob/4/ a tak jak hodne nemam rad 602 a jsem odpurce instalace aplikaci 3.stran, tak me prijemne prekvapilo, ze to po letech konecne dela co ma a funguje celkem dobre.

Je to lokalni, tiskne to do PDF, ma to CSSZ i zdr.pojistovny (asi 8) a ma to pouzitelne tooltipy k jenotlivym polickum. Ma to rovnou i podepsani a odeslani pres DS, ale tu nepouzivam.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 3. 2012 10:18

EPO lze samozřejmě používat bez elektronického podpisu. Dokonce ho lze i elektronicky odeslat bez elektronického podpisu a poslat jenom vytištěné prohlášení. Ovšem na FÚ budeš za exota a nebudou tě mít rádi :-)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 3. 2012 10:21

K EPO není elektronický podpis potřeba. Buď to lze poslat přes datovou schránku, nebo elektronicky bez podpisu s tím, že do 5 dnů musíš na FÚ doručit 1 vlastnoručně podepsaný papír A4 (vytiskne se z EPO).

-- 21. 3. 2012 10:22 --

4honza píše:Ovšem na FÚ budeš za exota a nebudou tě mít rádi :-)

Já to letos tak udělal. Dokud byl elektronický podpis za 2 stovky, tak jsem ho měl, za 4 stovky si ho můžou strčit někam, to se mně vyplatí na FÚ dojet taxíkem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 21. 3. 2012 10:27

EPO je dobrá, proti ní nic nemám, ale Excelovský soubor je lepší. 1) současně se generuje ZP + SSZ; 2) je to vhodnější varianta pro dlouhodobé archivování (až se budete chtít hrabat v několik let starém formuláři, tak si ani neškrtnete, to samé platí pro různé proprietární formáty typu zfo, atd.); 3) Kdyby šlo to EPO alespoň použít pro elektronické podání - ale to ne, stejně jsou potřeba přílohy, takže se to vyplatí osobně objet. Jinak EPO používám u PO na přiznání DPH a VIES, tam je to naprosto v pohodě.

mikicz píše:Epo jde taky zalohovat, tvorit ruzne verze a dokonce i rucne upravovat protoze to ke xml. Export do pdf a tisk ma taky takze moc nevidim duvod proc xls misto epo


Jinak elektronickou komunikaci obecně zabíjejí zmršené datové schránky (které jako FO rozhodně nechci) a horentní částka za el. podpis, obojí se vyplatí tak možná právnické osobě.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 3. 2012 10:40

Ano, vím že EPO lze použít i bez zaručeného elektronického podpisu, pak se ale nezbavím papírování, takže to pro mě ztrácí to kouzlo a radši použiji ten Excel. O datové schránce uvažuji čím dál tím víc, porodní problémy se pomalu odstraňují. Letos už to asi nestihnu, ale příští rok uvidíme.
Naposledy upravil xtonda dne 21. 3. 2012 10:42, celkově upraveno 1
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 3. 2012 10:42

xls píše:3) Kdyby šlo to EPO alespoň použít pro elektronické podání - ale to ne, stejně jsou potřeba přílohy, takže se to vyplatí osobně objet.

Kde dělám chybu, když ty přílohy naskenuju a elektronicky pošlu spolu s formulářem :hm ?
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 21. 3. 2012 10:43, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 3. 2012 10:43

V EPO lze přidávat i elektronické přílohy (samozřejmě i naskenované). Čím více jich máte, tím více naserete finančák, pokud to pošlete bez el.podpisu (to pak zpracovává GŘ), protože si to všechno tisknou, aby najeli na svojí zaběhnutou proceduru.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 3. 2012 10:47

Pokud je to pro stát výhodné, tak by měl stát zajistit, aby to bylo pro občany dostupné. Pokud mám dát za elektronický pospis, který k ničemu jinému než k daňovému přiznání nepoužiju, 4 stovky, tak je prostě nedám a je mně u řiti, jestli si to budou na FÚ tisknout nebo tesat pazourkem do křemene (nebo obráceně).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alcatraz 21. 3. 2012 10:57

2xls: posledni 4 roky sem taky pouzival excel :) ale letos sem zadny rozumny nenasel, tak jsem zkusil i to zfo a prijemne prekvapilo :) ale budiz.

Hlavne si nezapomen ty XLS tisknou do PDF :) ja totiz ty stare xls neotevru, resp. otevrel jsem, ale novej excel na novym kompu/Win se jinak chova k nastaveni, takze jsem zjistil, ze mi efektivne znicil v tom interaktivnim formulari pulku cisel kvuli spatnymu chapani desetinne tecky a carky a projevilo se to tak, ze po tisku jsem mel pulku castek vydelene stem, dohromady to uz nedam, je to na moc mistech :) Nastesti zalohuju i PDF verze.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků