Eshop DPH z ceny za dopravu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Simon P40 20. 6. 2012 17:41

Zdravím,
řeším problém, jistá osoba mi tvrdí, že pokud zákazníkům v e-shopu účtuji nějakou částku za dopravné, musím platit DPH, ale pokud to přejmenuji na "poštovné", tak nemusím

samozřejmě počítám s tím, že poštovné je osvobozené od DPH, pokud je ve stejné nebo menší výši, než co jsem zaplatil poště. Tuto podmínku dodržuji. Takže podle onoho tvrzení ačkoliv dodržuji tuto podmínku, tak musím odvádět DPH jen kvůli názvu, což mi přijde jako banalita.

Je to tak jak si myslím nebo se mýlím? Díky
Znáte Google ? :)
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 20. 6. 2012 17:59

Jak to říká zákon .. tedy § 36 odst. 11 zákona o DPH:
Kód: Vybrat vše
Do základu daně se nezahrnuje částka, kterou plátce obdržel od jiné osoby na úhradu částky vynaložené jménem a na účet této jiné osoby. Podmínkou je, že přijatá částka nepřevýší uhrazené částky za jinou osobu a plátce si u plnění uhrazeného za jinou osobu neuplatní nárok na odpočet daně.


Podmínka neuplatnění odpočtu zde je jasná ... není co uplatnit.
Podmínka nepřevýšení částky se taky dodržuje.

Jenom finančákům to budeš chvíli vysvětlovat ... takže místo doprava napiš "Přefakturace poštovného" a máš to z krku :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simon P40 20. 6. 2012 18:13

no, jde mi hlavně o text, který se zobrazí zákazníkům. Nelíbí se mi "poštovné", preferuji "dopravné" nebo "cena za dopravu". Takže teoreticky by žádný velký problém vzniknout neměl (?)
Znáte Google ? :)
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 20. 6. 2012 19:32

Musíš ke každé položce na faktuře bez DPH připojit doklad, kterým jsi to nakoupil a nesmí to být vyšší ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simon P40 20. 6. 2012 20:40

ok, díky. a ještě poslední dotaz. Když zaměním "dopravné" za "poštovné", změní se tím něco?
Znáte Google ? :)
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 21. 6. 2012 00:40

Intenzita dotazů úřednic finančního úřadu a blbé poznámky odběratelů :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simon P40 21. 6. 2012 01:07

ok, díky moc ;)
Znáte Google ? :)
Simon P40
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků